0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

16.09.21 Ray Dalio: Ak sa Bitcoin stane príliš podstatný, regulátori ho zničia

Jeden z najbohatších ľudí na svete a takisto aj jeden z najznámejších investorov, Ray Dalio, sa na tému kryptomien nevyjadruje príliš často. Väčšina jeho vyjadrení býva prevažne smerovaná na celkovú makroekonomickú situáciu vo svete, či na to, akým smerom by sa mohla situácia vyvíjať v budúcnosti. Aj napriek tomu ale už o Bitcoine čo to povedal, pričom je z jeho vyjadrení cítiť, že určite nepatrí medzi fanúšikov digitálnych aktív. To potvrdil aj teraz vo svojom poslednom rozhovore pre stanicu CNBC.

Regulátori zničia Bitcoin

Podľa Raya Dalia, zakladateľa najväčšieho hedžového fondu Bridgewater Associates, majú regulátori moc na to, aby zničili Bitcoin.

„Úprimne si myslím, že pokiaľ bude Bitcoin príliš úspešný, tak ho regulátori zničia alebo sa pokúsia zničiť. Myslím si, že ho zničia pretože majú spôsoby na to, ako by ho zničiť mohli.“

Tieto vyjadrenia určite nepotešia žiadneho fanúšika kryptomien. To, či vie Ray Dalio niečo viac, ako „obyčajní smrteľníci“ pravdepodobne nemožno spochybňovať, pretože hodnota jeho majetku je odhadovaná približne na 20 miliárd dolárov, pričom už viac ako 3 dekády je hlavným predstaviteľom najväčšieho hedžového fondu na svete. K takýmto úspechom sa nedostane len tak hocikto. Navyše je jeho meno vo finančnom svete brané veľmi vážne najmä vďaka jeho konzistencií či kredibilite.

Prečítajte si tiež: MicroStrategy dokúpilo Bitcoin a vlastní už viac ako 114 000 BTC - je to problém? 

Napriek tomu ale platí, že Ray Dalio nepatrí ku najviac progresívnym investorom či kryptomenovým expertom. O tom nasvedčujú aj jeho vyjadrenia o kryptomenách, o ktorých sa už aj v minulosti niekoľkokrát vyjadril nie úplne pozitívne. Čo je ale najviac špecifické pre Raya Dalia, a jeho vzťah ku kryptomenám, je chaos jeho vyjadrení, ktorý potvrdil aj teraz.

Tento 72-ročný miliardár sa totižto nielen vyjadril, že si myslí, že regulátori zakážu alebo zničia Bitcoin pokiaľ by bol príliš úspešný, ale rovnako povedal aj to, že nejakú časť svojho portfólia v Bitcoine má. Údajne to je preto, že Bitcoin je podľa jeho slov dobrou alternatívou voči hotovosti a on sám má vyhľadávať akúkoľvek možnosť, ako diverzifikovať svoje portfólio. Dodal ale, že má v Bitcoine iba veľmi malú časť.

Úplný chaos ale spravil z týchto vyjadrení potom, čo povedal, že si myslí, že Bitcoin či iné kryptomeny nemajú žiadnu vnútornú hodnotu. Ako X finančných expertov či analytikov sa aj Ray Dalio teraz vyjadril, že kryptomeny môžu kedykoľvek prejsť z totálne „hot“ investície na „cold.“ To by podľa neho znamenalo, že by sa o kryptomeny ľudia prestali zaujímať a podľa Dalia by tak kľudne mohli dopadnúť ako Tulip Mania v Holandsku v 17.storočí. Ak si ale toto skutočne myslí, tak je záhadou, prečo do kryptomien vôbec investoval (i keď iba malú časť portfólia).

Zamyslenie nad Čínou či Salvádorom

Okrem toho ešte v danom interview pre CNBC Squawk Box s Rossom Sorkinom na SALT konferencií v New Yorku spomenul aj prístup niektorých štátov voči Bitcoinu. Aj v nich sa opäť pozrel na to, ako chaoticky či odlišne je Bitcoin vnímaný v iných krajinách na svete, pričom vyzdvihol napríklad rozdiely Salvádorom, Čínou či Amerikou. O pohľade štátov na Bitcoin sa vyjadril nasledovne:

„Na jednej strane je Salvádor, ktorý ide naplno do toho a na druhej je India a Čína, ktoré sa toho snažia zbaviť. A potom tu máme Spojené Štáty, ktoré rozprávajú najmä o regulovaní Bitcoinu.“

Rovnako tiež dodal, že on sám krokom Salvádoru nebol presvedčený na toľko, že by to mohlo zmeniť jeho postoj voči tejto kryptomene či celkovo voči celému kryptomenovému sektoru. A aj napriek tomu, že povedal, že Bitcoin sa už postaral o neskutočný úspech za posledných pár rokov, ak by si mal vybrať iba medzi Bitcoinom a zlatom (čo sa týka store of value aktíva), tak by si vybral zlato.

Zdroje: https://u.today/, https://bitcoinmagazine.com/, https://www.cnbc.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart