0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

16.09.2021 Jedna z najväčších kryptomenových búrz na svete: Binance

Binance je burza na obchodovanie s kryptomenami, ktorú založil Changpeng Zhao. Spoločnosť mala pôvodne sídlo v Číne, ale presťahovala sa na Kajmanské ostrovy po tom, čo jej podnik ohrozila zvýšená čínska regulácia.

Binance sa so svojim rozsiahlym zoznamom obchodných párov a relatívne nízkymi poplatkami v porovnaní s konkurenciou rýchlo stala jednou z najväčších obchodných platforiem pre kryptomeny na svete. Počiatočný nedostatok obmedzení KYC na webe bol pre niektorých tiež príťažlivý, aj keď odvtedy pridali viac opatrení KYC.

Binance chain

Binance Chain je blockchainový projekt, ktorý iniciovala spoločnosť Binance a odvtedy sa doň zapojila celá komunita Binance. Spoločne chceli zaistiť vytvorenie blockchainu, ktorý bude slúžiť ako alternatívny trh pre vydávanie, používanie a výmenu digitálnych aktív decentralizovaným spôsobom.

Prvým prípadom použitia pre Binance Chain je Binance DEX, nová decentralizovaná burza, ktorej cieľom je prevziať najlepšie vlastnosti súčasnej burzy Binance v decentralizovanom prostredí a zároveň ponúka výhody a bezpečnosť DEX.

Binance DEX

Funguje na základe protokolu Peer to Peer (P2P) a umožňuje užívateľom vymieňať si kryptomeny priamo medzi sebou. Hlavnou výhodou Binence DEX je zodpovedajúci systém. Táto DEX je vytvorená na vysoko výkonnom blockchainovom motore Tentermint Core s jedno sekundovým blokom, ktorý poskytuje rýchlosť, ktorá je tiež rovnaká pre centralizované výmeny.

Vyskúšajte si naše VIP členstvo na 10 dní ZDARMA!

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain (BSC) je blockchainová sieť postavená na inteligentných zmluvnách. BSC beží súbežne s Binance Chain (BC), čo umožňuje používateľom získať to najlepšie z oboch svetov, a to vysokú transakčnú kapacitu BC a funkciu inteligentných zmlúv BSC.

Binance Smart Chain tiež implementuje virtuálny stroj Ethereum (EVM), ktorý mu umožňuje spúšťať aplikácie založené na Ethereu, ako je MetaMask.

Cieľom platformy je umožniť vývojárom vytvárať decentralizované aplikácie (DApps) a pomôcť používateľom spravovať svoje digitálne aktíva naprieč reťazcami s nízkou latenciou a veľkou kapacitou.

Binance Smart Chain zaznamenal doteraz na začiatku roka 2021 obrovské využitie, čiastočne vďaka problémom s preťažením a poplatkami za plyn v Ethereu, ktorý spôsobil, že vývojári a investori hľadali ďalšie možnosti.

Komunita BSC urobila sieť ešte príťažlivejšou pre nových používateľov ako nákladovo efektívnu a stabilnú alternatívu znížením poplatku za plyn z 15 Gwei na 10 Gwei, aby sa zabránilo šialenému nárastu cien.

Nezávislý blok

Aj, keď beží paralelne s BC, Binance Smart Chain reťazec je samostatný blockchain. To znamená, že aj keď BC prestane fungovať, BSC bude pokračovať v prevádzkovaní svojich technických a obchodných funkcií.

Kompatibliný s Ethereom

Inteligentné zmluvy, ktoré sú kompatibilné s Ethereom, sú podporované BSC. Touto funkciou môžu vývojári vybudovať alebo migrovať dapps nástroje a iné komponenty ekosystému na sieti BSC bez veľkého trenia.

Riadenie

Podporuje konanie a riadenie založené na komunite. Platforma beží na modeli konsenzu proof of stake. Token BSC (BNB), možno stakovať, aby prispeli k bezpečnosti siete a hlasovanie o protokoloch riadenia spoločenstva. Jeho model POS tiež umožňuje spracovávať transakcie rýchlejšie.

Natívna interoperabilita

BC a BSC môžu voľne komunikovať medzi sebou bez trenia, a to napriek tomu, že BSC nie je riešním vrstvy. To umožňuje používateľom bezproblémovo  presunúť svoje kryptomeny medzi BC a BSC.

Binance Coin (BNB)

BNB je natívny token s domácimi nástrojmi ekosystému, ktorý môže byť použitý pre BSC a BC. Token sa používa hlavne na zaplatenie poplatkov za transakciu na platforme BC a Binnce DEX, prevodov a transferov aktív. BNB môže byť tiež použitý na spustenie inteligentných zmlúv na BSC.

Pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť na bezpečnosti siete alebo získavať ďalšie BNB odmeny, môžu vložiť BNB do inteligentnú zmluvu. Používatelia taktiež môžu svoje tokeny stakovať na BSC a získavať odmeny.

Okrem toho, validátory majú právomoc rozhodnúť, koľko z BNB, ktoré zozbierali z gas poplatkov, sa majú prerozdeliť svojim delegátom.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart