0
 0,00 0 items

No products in the cart.

16.09.20 Zakáže India obchodovanie kryptomien?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ide India sama proti sebe? Pri pohľade na to, aký zákon má byť aktuálne schválený, to tak určite vyzerá. Jedna z najľudnatejších krajín na svete, v ktorej je prístup ku financiám nie zárukou alebo právom, ale  viac vymoženosťou, plánuje zakázať obchodovanie kryptomien vrámci celého svojho územia. Pre ľudí obchodujúcich na tomto území, ako aj pre kryptomenový sektor daného štátu, môže byť takéto rozhodnutie úplným zásahom do ich súkromia alebo biznisu a môže viesť ku totálne deštrukcii kryptomenového vývoja v Indii.

Kryptomeny nedajú úradníkom v Indii spávať

Podľa najnovších vyhlásení anonymného zdroja, majú úradníci v Indii plánovať schválenie a zavedenie nového zákona, ktorý by v tomto ázijskom štáte úplne zakazoval obchodovanie kryptomien. Podľa zdroja, ktorý má byť prepojený priamo na ľudí tvoriacich nový zákon, má byť iba otázkou času, kedy vyjde jeho oficiálna podoba, ktorá bude bezpochyby schválená na najvyšších úradoch v krajine a tým pádom sa ihneď uvedie do platnosti. Minimálne to uvádza stránka Bloomberg, ktorá o tejto informácii napísala medzi prvými.

Prečítajte si tiež: DeFi hack za 8 miliónov dolárov - otrasie to celým sektorom? 

Daný zákon však údajne nemá nijako zasahovať do blockchain technológie a projektov, ktoré sú s ňou spojené. Naopak má blockchain technológiu podporovať a snažiť sa ju implementovať do rôznych sektorov v krajine ako napríklad záznamy o pozemkoch a ich vlastníctve, vzdelávacie certifikáty a mnoho iných.

V prípade tohto štátu nejde ani zďaleka o prvý pokus o obmedzenie kryptomenového sveta. Už pred dvoma rokmi Reserve Bank of India, centrálna banka Indie, úplne zakázala kryptomenové transakcie vrámci krajiny, čím sa začali takmer dvojročné súdne spory a opletačky s kryptomenovými biznismi a projektami v krajine, ktoré by boli týmto rozhodnutím úplne zruinované. Tento zákaz spojil kryptomenové burzy a rôzne iné projekty v krajine, ktoré následne podali sťažnosť na Najvyšší súd a po takmer dvoch rokoch sa im podarilo v marci 2020 daný spor vyhrať a obrátiť vo svoj prospech.

Podľa jedného z predstaviteľov indickej kryptomenovej burzy WazirX, Nischala Shettyho, išlo o víťazstvo kryptomien v Indii. Prešlo však iba pol roka a úradníci v krajine plánujú evidentne ďalší zásah do slobôd a súkromia približne 1,7 milióna aktívnych kryptomenových obchodníkov v krajine. Táto správa sa pochopiteľne nestretal s veľkým pochopením ľudí z kryptomenového sveta, ktorí zaplavili Twitter svojimi názormi na túto problematiku.

Odpor zo strany kryptomenového sveta

CEO a zakladateľ tretej najväčšej kryptomeny, Brad Garlinghouse sa vyjadril, že takéto výrazné menenie názorov a postojov úradníkov v Indii na kryptomenový svet je veľkým sklamaním. CEO Ripplu pritom poukázal na fakt, že takéto rozhodnutie môže úplne zastaviť rozmach kryptomenového sektoru vrámci krajiny, v ktorej je prístup ku tradičnému finančnému systému dlhodobo veľkým problémom, ktorý obmedzuje slobody jej občanov.

Na túto tému sa už dávnejšie vyjadril aj kryptomenový expert a edukátor Andreas Antonopoulos. Autor mnohých kryptomenových kníh, na čele s „Mastering Bitcoin“ sa vyjadril, že približne polovica obyvateľov Indie nemá bankové účty, pričom až 25% nemá ani len prístup ku vlastnej ID na to, aby si nejaký účet mohli otvoriť. Podľa neho ide o človekom vytvorenú situáciu, ktorá sa postupom času premení na katastrofu pre tretiu najväčšiu ekonomiku v Ázii.

Zdroje: https://www.cryptoglobe.com/, https://beincrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart