0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

16.06.21 Prieskum: Kryptomeny sa dostanú do portfólií takmer všetkých hedžových fondov (Duplicate)

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomeny nájdeme v čoraz väčšom počte portfólií investorov. Napriek tomu, že je takmer nemožné spraviť celosvetové štatistiky práve na túto tému, rôzne prieskumy napomáhajú k tomu, aby sme si lepšie mohli vyobraziť to, do čoho a v akom množstve investori vkladajú svoje peniaze. No a podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti Intertrust sa počet takýchto portfólií bude zväčšovať aktuálne aj medzi hedžovými fondami, čo je určite zaujímavou novinkou.

Aspoň 7,2% z portfólia v kryptomenách

Daný prieskum sa síce týkal iba vybranej vzorky pozostávajúcej zo 100 CFO hedžových fondov z celého sveta, avšak aj napriek tomu sa dajú tieto výsledky považovať za dôveryhodné. Dané výsledky ukázali, že do 5 rokov a teda do roku 2026 očakáva až 98% z opýtaných hedžovách fondov, že bude mať vo svojom portfóliu kryptomeny.

Navyše by podľa výsledov vôbec nemalo ísť o minimálnu časť. CFO týchto hedžových fondov očakávajú, že v priemere vyčlenia ich finančné inštitúcie do kryptomien aspoň 7,2 %. Približne 17 % opýtaných si pritom myslí, že časť portfólia ich hedžového fondu bude dokonca presahovať 10 %. Podľa prepočtov by tak mohlo do kryptomenového sveta pritiecť zo daných hedžových fondov približne 312 miliárd dolárov, čo pri aktuálnej trhovej kapitalizácii všetkých kryptomien okolo 1,6 bilióna dolárov síce netvorí signifikantnú čiastku, ale skôr ako o obrovský prílev nových peňazí ide z pohľadu hedžových fondov najmä o kredibilitu.

Tú by kryptomenovému svetu určite dodali a hlavne by potvrdili fakt, že kryptomeny jednoducho nemôžu chýbať v žiadnom portfóliu. Rovnako sa takmer väčšina opýtaných vyjadrila, že aktuálne už má nejakú časť svojho portfólia v kryptomenách, aj keď má ísť zatiaľ iba o extrémne malú diverzifikáciu.

Prečítajte si tiež: MicroStrategy by mohla nakúpiť viac Bitcoinu - v hre je až 1 miliarda dolárov

To neustále potvrdzuje viac a viac investičných legiend, obchodníkov či práve správcov hedžových fondov. O prístupe Paula Tudora Jonesa ku kryptomenám sme vás napríklad informovali včera v tomto článku, ktorý priniesol hneď niekoľko zaujímavých pohľadov na aktuálnu situáciu na trhoch a preto určite stojí za prečítanie.

Okrem neho kryptomenám podľahli napríklad aj Stanley Druckenmiller, či napríklad správcovia hedžových fondov ako Alan Howard (a jeho hedžový fond Brevan Howard), či David Miller, jeden z hlavných predstaviteľov hedžového fondu Quilter Chevior Investment Management. Ten sa napríklad vyjadril, že manažéri hedžových fondov síce vnímajú risky spojené s kryptomenami, ale taktiež vidia aj ich dlhodobý potenciál.

Práve takéto mená, ktoré sú dlhodobo súčasťou finančných trhov a majú extrémnu mieru kredibility pomôžu kryptomenám k tomu, aby sa dostávali čoraz viac do portfólií nielen týchto spoločností, ale takisto aj do portfólií retail obchodníkov a investorov.  Napriek tomu, že sa časový horizont 5 rokov môže zdať ako pomerne dlhá doba (minimálne na pomery kryptomien), tak z hľadiska finančného sveta ide o pomerne rýchly spád udalostí, keďže by sa do drvivej väčšiny portfólií mala zaradiť nová trieda aktív, čo si vždy vyžaduje svoj čas.

Zdroje:  https://www.ft.com/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart