0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

16.05.21 Charles Hoskinson na Twitteri prezentoval Cardano Markovi Cubanovi - má tento miliardár záujem?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pokiaľ sa pozriete na Coinmarketcap, Coingecko či Tradingview, musí vám byť viac ako jasné, o akej kryptomene sa v posledných pár dňoch hovorí najviac. Minimálne z TOP 10 kryptomien totižto jedna extrémne vyčnieva a to Cardano. Tomuto "zabijakovi Etherea" sa darí viac ako ktorejkoľvek inej kryptomene z TOP 10, keď za posledný týždeň narástlo Cardano o 35%, pričom druhý najväčší zisk má Polkadot približne s 15%. Cardano rovnako dosiahlo aj svoje ATH, ktoré je aktuálne podľa Tradingview na hranici 2.45 doláru (na burze Binance). Čo ale spôsobilo tento rast?

Hoskinson a Cuban na Twitteri komunikovali o Cardane

Vo vývoji, fundamentoch či novinkách okolo tejto kryptomeny sa za posledných pár dní nezmenilo takmer vôbec nič na toľko, aby sme videli taký ostrý rast, aký Cardano zažilo (pokiaľ zohľadníme to, že väčšina kryptomien aktuálne padá). Je ale možné, že v prospech tejto kryptomeny aktuálne zahralo hneď niekoľko udalostí, ako napríklad zastavenie možnosti platby v Bitcoine spoločnosťou Tesla, či pomerne sľubná aktivita jej CEO, Charlesa Hoskinsona na Twitteri, ktorá sa skončila zaujímavou debatou so známym miliardárom a podporovateľom kryptomien, Markom Cubanom.

Aj tieto fakty určite pomohli k tomu, aby sa ADA dostala naspäť na 4. miesto v celkovom rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, pričom tiež prekonala svoje ATH. No a k tomu mu určite dopomohol aj rozruch, ktorý sa okolo tejto kryptomeny strhol na Twitteri, kde sa Mark Cuban a Charles Hoskinson dostali do debaty, ktorá vyústila až v 12-minútové video, ktoré nahral Charles Hoskinsom práve pre Marka Cubana.

V ňom sa okrem iného Charles Hoskinson zameral najmä na kritiku Etherea a jeho aktuálnych problémov, ako napríklad škálovateľnosť či veľkosť transakčných poplatkov, ktoré má Cardano riešiť. Poznamenal tiež, že Cardano už minulý rok dosiahlo udržateľný proof-of-stake systém o ktorý sa má aktuálne pokúšať aj Ethereum, no v očiach Hoskinsona zatiaľ ešte zlyhalo. Tu by bolo asi najvhodnejšie dodať, že Hoskinson bol jedným zo zakladateľov Etherea, no už v roku 2014 od projektu odstúpil kvôli problémom s Vitalikom Buterinom, s ktorým odvtedy nemá práve najlepšie vzťahy.

Napriek tomu sa ale debata nevyvíjala úplne najlepšie. Charles Hoskinson totižto pozval Marka Cubana ku sebe, aby mu vysvetlil viac o Cardane, na čo Mark Cuban reagoval, že pokiaľ sa nedá niečo vysvetliť jednoducho a cez internet (v tomto prípade cez Twitter), tak je to pre neho varovným prstom. No a práve na toto všetko reagoval Charles Hoskinson nielen tweetom, v ktorom vysvetlil o Cardane čo najviac najpodstatnejších informácii, ako počet užívateľov či zverejnil screenshot ekosystému, ale takisto bol pravdepodobne práve tento tweet dôvodom, prečo sa rozhodol Charles Hoskinson ku vytvoreniu videa, ktoré si môžete pozrieť tu.

Už na prvý pohľad sa ale video nedočkalo takých reakcií, aké by si pravdepodobne podporovatelia tejto kryptomeny priali (minimálne na Twitteri). Pod týmto videom sa totižto nachádzalo hneď niekoľko komentárov, ktoré Cardano kritizovali, kvôli jeho sľubom a faktu, že stále ide iba o „nepoužiteľný projekt.“ Napriek tomu má video už viac ako 315 000 vzhliadnutí.

Prečítajte si tiež: Metriky Binance Smart Chainu, o ktorých by ste mali vedieť 

To najpodstatnejšie z debaty

Asi to najpodstatnejšie, čo z tejto debaty vyplynulo je, že aktuálne je nielen Elon Musk, ale takisto aj Mark Cuban na kryptomenovom Twitteri veľmi aktívny. Sám pritom poukázal na to, že veľká väčšina kryptomenových projektov má veľmi zlý marketing, čo sa pravdepodobne snažil Charles Hoskinson využiť vo svoj prospech, keď začal veľmi aktívne na jeho otázky a reakcie odpovedať.

Aký bude ale záver z tohto celého nikto nevie. Mark Cuban sám povedal, že nemá problém Cardano začať používať aj vo svojom Dallas Mavericks obchode, rovnako ako je tomu s Dogecoinom. Na to ale bude treba sa uistiť, že Cardano poskytuje presne to, čo Mark Cuban hľadá, čo je škálovateľnosť, veľmi nízke transakčné poplatky či používateľnosť. No a práve tieto charakteristiky Cardano sa mu Charles Hoskinson snažil priblížiť. Či to Marka Cubana presvedčilo alebo nie, sa pravdepodobne dozvieme už v blízkej budúcnosti.

Zdroje: https://beincrypto.com/, https://dailyhodl.com/, https://u.today/, https://www.cryptoglobe.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart