0
 0,00 0 items

No products in the cart.

16.04.21 Digitálne euro - Budúca kryptomena Európy na vzostupe?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Digitalizácia prináša zrýchlenie procesov a výrazne zmenila spôsob, akým platíme. Kryptomeny predstavujú budúcnosť a stávajú sa čoraz viac akceptované. To sme mohli vidieť už v priebehu tohto týždňa, kedy jedna z najväčších kryto búrz Coinbase vstúpila na burzu.

V tejto ére reagujú už aj štáty na pokrok kryptomien a to tým, že zvažujú uvedenie vlastných tokenov vo forme meny. O tomto začala už rokovať Čína a v súčasnosti prebiehajú diskusie a štúdie na tvoju digitálneho eura. Vďaka digitálnemu euru by sa zaručilo, že občania v eurozóne môžu mať nenákladný prístup k jednoduchým, všeobecne akceptovaným, bezpečným a dôveryhodným platobným prostriedkom. Toto uviedla na svojej stránke Európska centrálna banka.

Prezidentka ECB sa tiež vyjadrila v prospech digitálneho eura vetou:

“Euro patrí Európanom a my sme jeho opatrovníkom. Mali by sme byť pripravení vydať digitálne euro, ak to bude potrebné.”

Mladá generácia uprednostňujú elektronické platby pred hotovosťou

Rýchly vývoj platobného ekosystému umožnila hlavne kríza COVID- 19, ktorá presunula návyky spotrebiteľov do online prostredia e-shopov. Aj podľa výskumu ECB mladí Európania uprednostňujú elektronické platby pred hotovosťou. Zabezpečuje im rýchlosť, pohodlnosť a bezpečie. Pokrok v začlenení kryptomien do platobného systému priniesol aj Paypal, keď umožnil platbu kryptomenami.

Hoci sa ECB obáva kyber rizika pochádzajúceho z novej digitálnej meny, tie by sa mohli zmierniť celkovou reguláciou od takto veľkej kompetentnej inštitúcie.

Digitálne euro by malo fungovať na princípe len ako iný spôsob dodania eura popri hotovosti, nie ako jeho paralelná druhá verzia. To znamená že by nevznikla nová kryptomena popri euru, ale zaradila sa do obehu ako euro, ktoré bude voľne zameniteľné za napr. bankovky.

Digitálne euro si však nemýľte s krytoaktívami akým je napríklad Bitcoin či Ethereum. Ceny kryptomien sú výrazne volatilné, pretože im chýba stabilná hodnota a neexistuje spoľahlivá inštitúcia, ktorá by ich zastrešovala. Preto by malo byť kryté centrálnou bankou. Pod patronátom ECB, ktoré by malo kontrolu nad tým, koľko sa ho vydáva do obehu a tým by sa líšilo od kryptomien a stablecoinov.

Odborníci z ECB a národných centrálnych bánk eurozóny stanovili niekoľko základných požiadaviek na digitálne euro:

  • ľahká dostupnosť
  • odolnosť, bezpečnosť
  • efektívnosť
  • ochrana súkromia
  • dodržiavanie právnych predpisov.

Záver

To by v budúcnosti zmenilo súčasné poskytovanie bankových služieb. Zmena by bola v prospech celoeurópskych riešení služieb pre spotrebiteľov. Mohlo by to však do budúcna znamenať koniec komerčných bánk.

Obavy o ochranu súkromia v súvislosti s digitálnym eurom sú veľké a preto Európska centrálna banka urobila už začiatkom roka 2021 veľký prieskum pre digitálnu menu centrálnej banky u respondentov z únie.

Projekt digitálne euro má Európska únia prekonzultovať už toto leto a my sme už teraz nedočkaví ako to dopadne.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart