0
 0,00 0 items

No products in the cart.

16.02.21 MicroStrategy má v pláne naliať do BTC ďalších 690 miliónov dolárov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pokiaľ príde v kryptomenovom svete diskusia na tému spoločností, ktoré tieto digitálne meny podporujú, tak od minulého pondelka je nepochybne tou najznámejšou Tesla. Tá vlietla do sveta kryptomien s viac ako 1,5 miliardami dolárov, za ktoré mala v januári 2021 nakúpiť len najväčšiu kryptomenu. Avšak spoločnosť, ktorá sa už stabilne od augusta 2020 snaží prilákať do kryptomenového viac a viac spoločností je úplne iná. MicroStrategy robí kryptomenám naozaj úžasnú osvetu. Aj samotný webinár, ktorý sa udial na začiatku februára tohto rok a bol usporiadaný práve touto spoločnosťou, mal poslúžiť obrovskému množstvu manažérov a popredných predstaviteľov a ukázať im, ako správne investovať financie zo spoločností do Bitcoinu. MicroStrategy ale nielen ukazuje ako sa to robí, ale robí to aj sama, čo opäť potvrdila najnovšou správou.

Viac ako 600 miliónov dolárov do BTC

Spoločnosť MicroStrategy sa rozhodla vyzbierať viac ako 690 miliónov dolárov vo forme convertible notes, ktoré sú špeciálny typom finančného nástroja, prostredníctvom ktorého vedia spoločnosti vyzbierať kapitál vo forme dlhu. Peniaze vyzbierané z tohto typu financovania má spoločnosť MicroStrategy v pláne investovať do Bitcoinu.

„MicroStrategy má v pláne použiť financie z predaja týchto convertible notes na nákup ďalších bitcoinov.“

To stálo v oficiálnom oznámení tejto spoločnosti, ktoré taktiež uvádzalo, že investori, ktorí investujú svoj kapitál do takejto formy financovania budú vyplácaní dva krát za rok až do roku 2027. Avšak využitie tejto možnosti na investovanie majú iba kvalifikovaní inštitucionálni investori.

Celkovo táto spoločnosť investovala do Bitcoinu už viac ako 1,3 miliardy dolárov, pričom celková hodnota ich nakúpených BTC je už na hranici 3,5 miliardy dolárov. Pokiaľ by však bolo toto financovanie úspešné (čo už raz v minulosti presne touto formou bolo), tak by sa celková investovaná čiastka iba zo strany MicroStrategy do BTC blížila ku hodnote 2 miliárd dolárov.

Prečítajte si tiež: Samozvaný tvorca Bitccoinu Craig Wright si myslí, že BTC je Ponzi schémou

Posunula táto správa BTC na 50 000 dolárov?

Samozrejme, že nemôžeme opomenúť ani to, že Bitcoin sa dnes dostal na nové ATH a vôbec po prvý krát v histórii prekonal sumu 50 000 dolárov. No a niekoľko ľudí z tohto sektora poukazuje práve na novinku od spoločnosti MicroStrategy ako tú kľúčovú správu, ktorá mala vyhnať BTC nad túto hranicu.

Pravdou ale je, že to nevie nikto s určitosťou potvrdiť, pričom treba hlavne myslieť na to, že MicroStrategy a jej dokupovanie už nie je ani zďaleka takým podstatným tlakom na ceny BTC smerom hore, ako tomu bolo v septembri 2020. Naopak môže ešte stále doznievať ošiaľ zo správy o Tesle, ktorá informovala o svojom vstupe do kryptomien v čase, keď bol Bitcoin približne na sume 39 000 dolárov, pričom aktuálne sa nachádza o takmer 30 % vyššie. Ako dlho tam bude a či nás čaká prudký rast nad hranicou 50 000 dolárov alebo naopak práve korekcia na sumy okolo 40 000 dolárov je na teraz ťažké povedať, keďže je BTC vo fáze price discovery, v ktorej sa akékoľvek pohyby odhadujú pomerne neľahko.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://decrypt.co/, https://www.theblockcrypto.com/, https://cryptobriefing.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/kubo_kralo
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart