0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

15.10.2021 Blockchain na vytváranie vlastných tokenov: Waves

Waves blockchain je navrhnutý tak, aby umožnili používateľom vytvárať a spustiť vlastné krypto tokeny.

Blockchain umožňuje vytvorenie a obchod s krypto tokenmi bez potreby rozsiahleho programovania Smart control. Tokeny môžu byť vytvorené a spravované prostredníctvom skriptov, ktoré bežia v užívateľských kontách na blockchaine.

Myšlienkou je, že vývoj nových tokenov (a aplikácií, ktoré ich upravujú) by sa nemali podstatne líšiť od spustenia tradičnej webovej aplikácie.

K tomuto cieľu, programy a aplikácie prevádzkované, ako prílohy k týmto transakciám a tiež nové aktíva majú jedinečný identifikátor. Skripty môžu byť pripojené len pri vytváraní majetku.

Tieto aktíva sú navrhnuté tak, aby sa obchodovali v rámci ekosystému Waves, ktorý zahŕňa vlastnú vstavanú decentralizovanú výmenu Waves Exchange, vytvorená na uľahčenie obchodu medzi tokenmi vytvorenými na blockchaine s inými tokenmi Waves.

V roku 2018 tím Waves pridal inteligentné funkcie zmluvy do Waves MainNet, čo umožnilo tretím stranám stavať decentralizované aplikácie (dapps). Neskôr, v roku 2019, tím spustil na trhu platformou Waves Enterprise, verziu siete určenej pre inštitúcie.

Ako funguje?

Waves Blockchain umožňuje dva rôzne typy uzlov, aby spustili svoj softvér: plné uzly a ľahké uzly.

Plné uzly uchovávajú kompletnú históriu transakcií, zatiaľ, čo ľahké uzly závisia od plných uzlov na potvrdenie a interakcie transakcie v rámci siete.

Aby udržali svoju distribuovanú sieť v synchronizácii, využíva variantu proof of stake (POS) nazývaný leased proof of stake (LPOS).

Prečítajte si tiež: Projekt Shiba Inu sa teší veľkej pozornosti

Waves technológie

Existuje niekoľko oblastí a služieb technológie vkladov, ktoré sú kombinované pre skutočne konkurencieschopnú a silnú infraštruktúru WEB3 podporujúcu úplnú decentralizáciu a interoperabilitu v širšom priemysle blockchain.

Waves vyvinula svoj vlastný programovací jazyk Ride na zníženie akejkoľvek pravdepodobnosti chýb, ktoré vedú k vážnym chybám. Okrem toho Ride spolupracuje s inými funkciami, aby vývojári mohli integrovať aplikácie založené na blockchaine s použitím integrovaného rozvojového prostredia (IDE).

Ride

Waves vytvoril svoj vlastný úmyselne navrhnutý programovací jazyk pre vývoj chytrých zmlúv Ride. Ride je však non-turing jazyk. Prvý blok Bitcoinu, ktorý sa mal vytvoriť, bol postavený pomocou skriptového programovacieho jazyka, ktorý je tiež non-turing . Na druhej strane nedostatok komplexnosti s jazykom a neefektívnosťou podporujúcou inteligentný konštrukčný dizajn viedol k dizajnu a vývoji Etherea. Ethereum využíva Solidity turing jazyk, ktorý uľahčuje vytváranie a nasadenie inteligentných zmlúv.

Technológia Waves vytvorila nový non-turing kompletný vývojový jazyk, ktorý podporuje inteligentné vytváranie zmlúv. RIde bola špeciálne navrhnutá na použitie skriptov na účty a aktíva na blockchaine. Jazyk zaisťuje, že aplikácie postavené v ekosystéme sú predvídateľné a bezpečné.

LPoSEth

Konsenzus algoritmu používaný Waves je známi ako Leased proof of stake (LPOS). LPO je nový konsenzus model, ktorý umožňuje, aby sa držitelia všetkých tokenov zúčastnili na spustení siete. Technológia umožňuje držiteľom tokenu vybrať si medzi bežiacim plným Waves uzlom alebo lízing svojich žetónov smerom k plným uzlom, aby si zarobili percentuálne zníženie odmeny.

LPoS umožňuje, aby uzly využívali banícku silu, ktoré vytvorí bloky z peňaženky inej osoby bez nutnosti odstrániť všetky Waves z uvedenej peňaženky.

Gravity

Je to decentralizovaná blockchain-agnostic cross-chain oracle sieť, ktorá pracuje s natívnymi tokenovými ekonomikami. To znamená, že užívatelia môžu pristupovať k údajom z viacerých blockchainou. Okrem toho nevyžaduje určený token pre používateľov na prístup k sieti Oracle.

S Gravity môžu vývojári získať prístup k existujúcim oraclom a skutočným svetovým údajom z rôznych blockchainou alebo si vytvárajú vlastné oracle a dátové súbory, bez potreby nového tokenu.

Vďaka tomu je prevod cross-chain dát jednoduché a bez trenia. Gravity sa považuje za novú nadáciu pre Interchain Defi, čo umožňuje vývojárom vybudovať rôzne decentralizované finančné produkty v rôznych reťazcoch.

Waves Exchange (DEX)

Decentralizovaná výmena (DEX) kďe používatelia majú plnú kontrolu a prístup k ich finančným prostriedkom. Zmenáreň poskytuje súkromie a anonymitu, čo umožňuje komukoľvek sa okamžite zaregistrovať bez požiadaviek KYC. Okrem toho, Waves DEX sa riadi držiteľmi Waves tokenov. To znamená, že o akejkoľvek úprave protokolu výmeny rozhoduje a hlasuje komunita.

Waves Exchange platforma navyše zodpovedná za vývoj a údržbu Neutrino protokolu.

Neutrino Protocol

Tento protokol je Multi-Assetization Protocol a Interchain Toolkit, ktorý uľahčuje tokenizáciu aktív reálneho reťazca. To zahŕňa aktíva, ako sú komodity a meny. Navyše protokol algoritmicky udržiava stabilitu syntetických aktív.

Neutrino protokol odstraňuje veľa trenia spojeného s decentralizovaným financovaním. Čoskoro môžeme očakávať zvýšenú interoperabilitu medzi viacerými blockchainmi vďaka Gravity. To umožní takmer okamžité swapy medzi aktívami bez ohľadu na ich natívne reťazce.

Okrem toho, neutrino protokol ponúka staking, ktorí poskytujú odhadovaný ročný percentuálny výnos (APY) medzi 8% až 15% v závislosti od trhových podmienok.

NSBT token

Token NSBT je užitočný token používaný cez Neutrino protokol. Bol navrhnutý tak, aby stabilizoval rezervy v rámci inteligentnej zmluvy Neutrino Protocol.

Token je uzamknutý v inteligentnej zmluve Neutrino Protocol, čo znamená, že protokol sa nespolieha na centralizované subjekty pre stabilitu. Výsledkom neutrino protokolu je zvýšenie decentralizácie a transparentnosti.

Waves Enterprise

Táto platforma je určená pre podniky. Waves Enterprise používa hybridný model, ktorý kombinuje verejné aj súkromné siete na uľahčenie vysokej priepustnosti a škálovateľnosti v robustnom a spoľahlivom riešení.

Waves Enterprise pomáha podnikom tým, že ponúka poradenské služby a pomáha pri nasadení a údržbe blockchainových riešení. Toto je možné vďaka radom nástrojov a služieb určených na to, aby bolo jednoduché monitorovať a upraviť riešenia blockchainu.

Je vysoko univerzálny, podporuje akýkoľvek programovací jazyk. Pre podniky, ktoré sa snažia začleniť blockchain do svojho existujúceho systému. Waves Enterprise ponúka pohodlnú, spoľahlivú a vysoko kompatibilnú službu, ktorá je mimoriadne univerzálna. Tiež  poskytuje vysokú úroveň ochrany osobných údajov a bezpečnosti údajov a dôvernosť.

WAVES Token

Token je aktívum, ktoré napája ekosystém Waves. Tokeny sa používajú ako odmeny za generovanie blokov prostredníctvom poplatkov za transakciu a blokových odmien. Odmeňovanie siete motivuje čestnosť, účasť a rast. Čím viac Waves token blok generátor drží, tým vyššia je pravdepodobnosť pripojenia ďalšieho bloku do blockchainu.

 

Zdroj:https://academy.ivanontech.com/blog/exploring-the-waves-blockchain-and-waves-token , https://www.kraken.com/learn/what-is-waves

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart