0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

15.06.21 Paul Tudor Jones chce mať aspoň 5% svojho portfólia v Bitcoine

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Paul Tudor Jones, jeden z najznámejší a najuznávanejších investorov a traderov všetkých čias v poslednom rozhovore pre CNBC určite zaujal kryptomenový svet. To, že Paul Tudor Jones je kryptomenovým fanúšikom a že istú časť svojho portfólia v kryptomenách drží, vieme už približne od minulej jesene. Avšak teraz potvrdil, že je veľmi pravdepodobné, že kryptomenám (najmä Bitcoinu) vo svojom portfóliu vyčlení ešte väčšiu časť, pričom za to takmer s istotou môže centrálna banka USA.

Minimálne 5% do Bitcoinu

„Jedinú vec, ktorú viem s istotou je, že chcem držať 5% v zlate, 5% v Bitcoine, 5% v hotovosti a 5% v komoditách.“

Aj to povedal v danom rozhovore pre CNBC a reláciu Squawk News, v ktorej sme sa dočkali nielen veľkých pochváľ a pozitívnych slov na stranu Bitcoinu, ale takisto aj pomerne razantných názorov voči Federal Reserve (centrálna banka USA).

Voči Bitcoinu sa napríklad vyjadril, že ho má naozaj rád najmä kvôli tomu, že ide o matematiku. Upozorňoval pritom, že dva plus dva sa bude rovnať štyri aj o 2 000 rokov, čo je presne to, čo sa mu na Bitcoine páči. Okrem úprimnosti celého systému to má byť najmä jeho predvídateľnosť (z dlhodobého hľadiska) a istota. Aj preto povedal, že aktuálne plánuje zvýšiť percentuálne zastúpenie Bitcoinu vo svojom portfóliu. To robilo ešte prednedávnom približne 1-2%, avšak aktuálne sa Paul Tudor Jones pozerá minimálne na 5%.

Časť z tohto rozhovoru si môžete pozrieť aj tu:

https://twitter.com/i/status/1404424423277486084

Jones svojimi vyjadreniami nešetril Federal Reserve

Jeho pohľad na Bitcoin určite pomohol zmeniť aj Fed a iné centrálne banky po celom svete. Tie totižto za posledný rok a pol tlačia nepredstaviteľné množstvo peňazí do systému, čo sa podľa očakávaní už prejavuje aj na inflácii. Tá sa pomaly dostáva na najvyššie hodnoty za posledných 13 rokov a teda na úrovne, na ktorých sme ju videli naposledy pred Finančnou krízou 2007-08.

Prečítajte si tiež: Aktivácia Bitcoinového upgradu Taproot je nplánovaná na november

Aj napriek tomu, že sa Jerome Powell, hlavný predstaviteľ Fedu často vyjadruje, že aktuálna inflácia sa berie ako prechodná a tak by ju mali vnímať aj občania, tak skúsenému investorovi, akým je Jones sa tieto vyjadrenia určite nepozdávajú. To vyjadril aj v danom rozhovore, keď napríklad povedal:

„Myslím si, že je neúprimné zo strany Fedu tvrdiť, že aktuálna inflácia je prechodná. Pokiaľ sa centrálna banka na najbližšom stretnutí rozhodne vnímať aktuálne čísla nonšalantne, je to jasným signálom, že je treba vo veľkom ísť do každého inflačného obchodu.“

Aj v tomto úryvku z daného rozhovoru tak Paul Tudor Jones poukazuje nielen na infláciou ako na problém, ale najmä na prístup zo strany Fedu. Ten má mať už zajtra jedno z kľúčových stretnutí tohto roku, pričom podľa Jonesa je toto stretnutie Fedu jedno z najpodstatnejších za posledných 5 rokov. Upozornil pritom na skutočnosť, že pokiaľ na následnej tlačovej konferencii Powell odprezentuje laxný prístup Fedu voči inflácii, tak sám bude vo veľkom zasahovať do svojho portfólia.

Okrem toho ešte „naložil“ Fedu tým, že sa zamyslel, či nemá táto centrálna banka náhodou „dvojitú osobnosť.“ Chcel tak upozorniť na fakt, že zatiaľ čo inflácia v roku 2013 mohla za istých podmienok skutočne byť vnímaná ako prechodná, tak aktuálne CPI čísla či čísla nezamestnanosti sú na toľko odlišné, že robiť také isté kroky voči inflácii, či dokonca ju čo i len porovnávať s rokom 2013, je podľa neho takmer šialené. Určite aj tieto skutočnosti prispeli k tomu, že sa slávny investor a miliardár Paul Tudor Jones rozhodol investovať viac svojich prostriedkov do kryptomien.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.forbes.com/, https://www.coindesk.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart