0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

15.04.21 Čo blokuje decentralizovaný internet ?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Interoperabilita je jednou z najhorúcejších fráz v blockchainovom slovníku, existujú však obavy, že mnohé z týchto riešení slúžia iba ako náplasť.

Šírenie technológie blockchain

Za posledné desaťročie šírenie technológie blockchain vyústilo do stoviek sietí, ktoré medzi sebou nie sú schopné komunikovať.

Vďaka silným dátam a možnosti vývojárov, ktoré sú teraz veľmi obmedzené, bol tento sektor označený na historickej križovatke a pokiaľ sa toto odvetvie nebude vyvíjať a rozširovať, je obava, že blockchain bude zápasiť o dosiahnutie rovnakého dosahu a vzájomného prepojenia, aké má internet.

Interoperabilita bola jednou z najhorúcejších fráz v blockchainovej slovníku za posledné roky.

Aj, keď je táto mentalita viacerých reťazcov povzbudzujúca, dalo by sa tvrdiť, že mnohé z ponúkaných riešení sú iba náplasťou, ktorá poskytuje iba prepojenie medzi vybraným počtom sietí.

Každodenný spotrebiteľ by reagoval nedôverčivo, keby bol schopný poslať e-mail zo svojej doručovacej adresy Gmail iba niekomu inému s rovnakým názvom domény. Rovnako nepredstaviteľná je predstava, že niekto, kto surfuje na internete v prehliadači Google Chrome, nemôže získať prístup na web tej istej adresy v prehliadači Safari alebo Opera.

Napriek tomu je to situácia, v ktorej sa blockchainový sektor ocitol do tej miery, že je potrebné vybudovať spletité procesy, aby sa zabezpečilo, že aktíva sa dostanú cez blockchainy.

Môže vzniknúť problém?

Vzhľadom na to, ako jednou z hlavných výhod blockchainu má byť jej decentralizácia, existuje nebezpečenstvo, že určité riešenia a koncepty môžu posunúť túto inovatívnu technológiu od toho, čo má byť, čo podkopáva jeho užitočnosť v procese.

Čo však v prípade, ak by všetky blockchainové a smart kontrakty boli schopné navzájom komunikovať?

Čo ak by sa týmto platformám mohol poskytnúť decentralizovaný prístup k informáciám o reťazcoch mimo reťazca?

Aby sme tieto problémy vyriešili raz a navždy, bude možno potrebné, aby toto odvetvie vytiahlo stránku z knihy technologického zázraku, ktorí mnohí z nás považujú za samozrejmosť (internet).

Na začiatku 90. rokov, keď sa prechod na internet stále považoval za medzikontinentálnu aktivitu, spojil agnostický protokol TCP / IP všetky počítače a operačné systémy a otvoril tak spôsob komunikácie, na ktorí sa dnes spoliehajú miliardy ľudí na celom svete.

V konfrontácii so súčasnou roztrieštenou krajinou teraz existujú výzvy na vytvorenie internetu blockchainov umožňujúcich voľný a neobmedzený tok dát.

To by mohlo vytvoriť svet, kde by sa mohla integrovať akákoľvek inteligentná zmluvná platforma a akýkoľvek blockchain, dokonca aj ten, ktorý nemá túto funkciu.

Vývojári by mali slobodu kombinovať a kombinovať komponenty, ktoré sa im najviac páčia, z nespočetného množstva platforiem, kde si môžu vytvárať, čo chcú, bez toho, aby museli strácať čas a značné množstvo peňazí pri riešení technických prekážok.

Niektorí sa domnievajú, že by to mohla byť aj strieborná guľka, ktorá predstavuje vážnu hrozbu pre centralizované obchody s aplikáciami, ktoré obmedzujú slobodu používateľov a zároveň priťahujú krídla vývojárov, ktorí musia dodržiavať nekonečný zoznam prísnych pravidiel a vzdať sa značnej časti ich výnosov.

Prečítajte si tiež: Čo je Keylogger? 

Aké môže byť riešenie ?

Jedným z riešení, o ktorom sa práve teraz hovorí, je technológia XRouter, ktorá sa snaží vytvoriť nepolapiteľný internet blockchainov, o akom sa tak veľa snívalo. Rovnako, ako sú spochybnenia voči nespočetnému množstvu sietí, ktoré dnes existujú, fungujú aj na voľnom trhu.

Z dlhodobého hľadiska je cieľom zabezpečiť, aby bolo možné uskutočňovať platby v akejkoľvek kryptomene a pripraviť tak cestu pre sociálnu, ekonomickú a technologickú revolúciu. Táto technológia bola vytvorená a presadzovaná spoločnosťou The Blocknet.

Teraz Blocknet využíva XRouter na zabezpečenie decentralizovaného indexovacieho systému Avalanche, ktorý umožňuje spoločnosti DApps dôveryhodne využívať zmluvy a transakcie Avalanche popri akomkoľvek inom blockchaine.

Avalanche uviedol iba jeden prípad použitia, ktorý ilustruje výhody tohto prístupu a vysvetlil:

"S nástupom viacerých platforiem DeFi úspech zmluvy alebo DApp na ktorejkoľvek platforme vytvára dopyt po DApps na akejkoľvek platforme, aby s ním spolupracovala. Rozdielne rozdiely vo výkonnosti a nákladoch na tieto platformy umožňujú vývojárom výhodne vyberať a organizovať zmluvy naprieč reťazcami.“

Indexovacie služby sú popisované, ako pomocné prostriedky umožňujúce decentralizovaným aplikáciám poskytovať to, čo chcú používatelia a pomocou technológie XRouter sa zabezpečí, že zostanú v procese plne decentralizované.

Arlyn Culwick spoluzakladateľ Blocknetu uviedol:

"Blocknet je jediný projekt, ktorý umožňuje interoperabilitu s efektívnym existujúcim reťazcom a je decentralizovaný na medzireťazcovej úrovni, nezvýhodňuje jeden reťazec pred druhým, takže je rovnako otvorený a agnostický ako internet."

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart