0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

14.08.21 Čo je BETH?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]BETH je tokenizovaná verzia staknuteho (vasedného) ETH na Binance. Je to jednoduchý spôsob, ako sa zapojiť do účasti na beacon chaine ETH 2.0. Jeho držaním máte nárok na staking odmieny, ktoré získal staking uzol Binance ETH 2.0. Ale to nie je všetko. Môžete ho použiť aj niekoľkými inými spôsobmi na platforme Binance a Binance Smart Chain (BSC).

Úvod

S uvedením beacon chainu sa blíži súbor aktualizácií (ETH 2.0), ktorých cieľom je zlepšiť škálovateľnosť Etherea. Ako súčasť fázy 0 plánu nasadenia už môže byť ETH zaradené do tohto nového reťazca. BETH vám umožňuje ľahko sa zúčastniť na stake ETH bez toho, aby ste stratili flexibilitu kedykoľvek svoje ETH vybrať.

Čo je BETH?

Ako už bolo spomenuté, BETH je tokenizovaná verzia staknuteho ETH. Každý BETH predstavuje 1 staknuty ETH na Binance. Vzhľadom na zložitosť aktualizácií prebieha táto zmena v niekoľkých fázach. Prvým krokom bolo spustenie tzv. beacon chain, ktorý bude jadrom ETH2 po úplnom zavedení shardingu. Beacon chain už beží a od marca 2021 má na zabezpečenie viac ako 3,5 milióna ETH.

Vkladová zmluva pre beacon chain funguje iba jednosmerne. To znamená, že používatelia môžu vkladať, ale nebudú môcť vyberať, kým sa úplne nespustí ETH 2.0 - čo môže trvať roky. Okrem toho môžu vkladať iba v prírastkoch 32 ETH.

Všetko to ETH v beacon chaine už dostáva staking odmeny. Čo teda robíte, ak nemáte 32 ETH alebo si chcete zachovať flexibilitu pri výbere? Môžete sa pripojiť k jednému z mnohých vkladových fondov ETH 2.0. Jeden z nich poskytuje spoločnosť Binance, ale aj iné burzy ako napríklad Kraken.

Môžete previesť svoje ETH na BETH v pomere 1: 1 a začať dostávať staking odmeny v BETH. Skvelé, ale čo keď chcete svoje ETH stále používať inde? Binance má tiež spotový trh BETH/ETH, kde môžete svoje BETH znova previesť späť na ETH.

Ako používať BETH

BETH môžete používať niekoľkými spôsobmi. Jednou z nich je jednoducho udržať ho na Binance a užívať si odmeny za vklad (stake). Svoj BETH môžete tiež vybrať do Binance Smart Chain (BSC) a použiť ho v aplikáciách DeFi. Pozrime sa na rôzne možnosti.

BETH v Binance Launchpool

Ak si nechávate svoje BETH na Binance, môžete ho použiť na získanie ďalších odmien. Napríklad projekty Launchpool niekedy používajú BETH ako jednu z mincí dostupných na vklad. Jednoducho zamknete svoje BETH do Launchpoolu a získate novo spustený token, ktorý získa okamžitú likviditu z Binance spotovej burzy.

BETH v Binance Liquid Swap

Môžete tiež použiť BETH na Binance Liquid Swap. Odmeny môžete napríklad získať poskytnutím likvidity do fondu likvidity ETH/BETH. Upozorňujeme, že do fondu likvidity môžete pridať ETH, BETH alebo oboje. Ale ak pridáte obidve, nebudete platiť poplatky.

BETH v protokoloch požičiavania

Ďalšou možnosťou je vložiť BETH na peňažný trh, akým je napríklad Venus a získať výnos alebo ho použiť ako kolaterál na požičanie ďalších mincí.

BETH na PancakeSwap

Môžete tiež poskytnúť likviditu páru BETH/ETH na PancakeSwap a získať CAKE. PancakeSwap funguje podobne ako Uniswap, čiže budete potrebovať aj tokenizovanú verziu ETH na BSC, aby ste poskytli ekvivalentnú hodnotu týchto dvoch tokenov.

Výhodou poskytovania likvidity do tohto fondu je, že BETH a ETH majú rovnaké alebo veľmi podobné ceny a nie ste tak vystavení trvalej strate ako v iných združeniach.

BETH v agregátoroch výnosov

Nakoniec môžete tiež použiť BETH v jednom z agregátorov výnosov na BSC. Vložíte svoje BETH a protokol sa automaticky pokúsi nájsť pre vás najlepšie možnosti výnosov. Beefy a Autofarm sú dva príklady, ktoré podporujú BETH.

Prečítajte si aj : Ethereum 2.0

Má BETH väčšiu hodnotu ako ETH?

Ak prejdete na trh BETH/ETH na Binance, uvidíte, že BETH neobchoduje s ETH v pomere 1: 1. Aj keď každý BETH predstavuje 1 vsadený ETH. Prečo je to tak? Stručná odpoveď je, že nejde o to isté aktívum. Zistenie cien medzi BETH a ETH je úplne na trhu. Nezabudnite, že BETH je tokenizovaná verzia vsadeného ETH.

BETH ako taký má iné dôsledky ako ETH. Skutočnosť, že sa obchoduje za inú cenu, znamená, že trh oceňuje tieto vlastnosti inak ako ETH. BETH v súčasnosti nemožno uplatniť za ETH, čo znamená, že je v ňom menšia flexibilita ako v ETH. Súčasne to oprávňuje držiteľa k nadobúdaniu odmien.

Na záver

BETH je tokenizovaná verzia staknuteho ETH na Binance. Môžete získať odmeny za vklad ETH 2.0 bez toho, aby ste sa museli starať o technické požiadavky na zriadenie a údržbu stake uzla ETH 2.0. Okrem toho existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť ďalší výnos pomocou aplikácií DeFi v Binance Smart Chaine.

Zdroje: academy.binance.com, medium.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart