0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

14.07.2021 Platforma na vytvaranie Dapps novej generácie PolkaFoundry

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]PolkaFoundry sa rozhodla stať sa komplexným produkčným centrom DApp pre vývojárov budujúcich v ekosystéme Polkadot.

Čo je PolkaFoundry?

V podstate funguje ako platforma, ktorú môžu vývojári použiť na vytváranie decentralizovaných aplikácií, ktoré nie sú len výkonné, ale aj vysoko prístupné. Zdá sa, že umožňuje všetkým nielen krypto a technicky zdatným prístup k schopnostiam DApps novej generácie a zároveň uľahčuje ich vytváranie z hľadiska vývoja.

Taktiež sa rozhodli vylepšiť zabezpečenie a funkčnosť DApp prostredníctvom celého radu jedinečných inovácií postavených na vrchu ultravysokej platformy Substrate.

PolkaFoundry buduje veľmi skúsený tím, vrátane generálneho riaditeľa Kyber Network, ktorý sa stal CEO PolkaFoundry Thi Truong a vedúceho výskumu a vývoja Mai Xuan Tranga skúseného softvérového inžiniera a vysokoškolského lektora.

Platforma zabezpečila investície od významných investorov vrátane spoločností Signum Capital, Master Ventures a Lotus Capital. Natívny token utility PKF, ktorý bol uvedený na trh krátko po svojej počiatočnej ponuke DEX (IDO) na štartovacej platforme DuckSTARTER.

Token bol pôvodne spustený na blockchaine Ethereum ako token ERC-20, ale nakoniec bude zamenený za tokeny siete v Q3 2021 po prechode PolkaFoundry na Substrate.

Ako to funguje?

PolkaFoundry je vo vývoji od začiatku roku 2018 a už urobila pokroky v realizácii svojho rozvojového plánu, ktorý je v súčasnosti rozdelený do dvoch fáz. Prvý z nich uvidí platformu vyvinutú na motore Tendermint (rovnaký motor, aký používa Cosmos), než bude neskôr prestavaný na Substrate (na ktorom je tiež postavený Polkadot).

Spustenie verzie platformy Tendermint je naplánované na Q1 2021 a mainnet založený na substrate má byť uvedený na trh v Q3.

Vďaka tomu sa PolkaFoundry môže ľahko pripojiť k Cosmos Hub a umožniť tak možnosti cross-chainu (prostredníctvom komunikačného protokolu Interblockchain) a neskôr využije riešenie interoperability Polkadot, ktoré pozostáva z parachainov a mostov, ktoré navzájom komunikujú prostredníctvom Cross-Chain Message (XCMP).

DApps postavené na PolkaFoundry budú schopné spolupracovať s tými, ktoré sa nachádzajú v ekosystéme Polkadot prostredníctvom reléového reťazca Polkadot a budú môcť na vykonávanie svojich funkcií využívať niekoľko služieb Oracle (vrátane Chainlink a Kylin).

Vďaka verejnému úložisku balíkov PolkaFoundry a opakovane použiteľným šablónam môžu vývojári ľahko začať pracovať so svojimi produktmi POC (proof-of-concept) zatiaľ, čo prispievatelia tretích strán budú mať úžitok z ľahkého spôsobu odosielania balíkov a speňaženia ich kódu.

To umožní vývojárom ľahko spustiť výkonné DApps založené na substrate s menšími požiadavkami na zdroje, ktoré môžu zahŕňať otvorené úverové platformy, decentralizované burzy (DEX), trhy, platformy pre vydávanie derivátov a prakticky čokoľvek iné.

Prečítajte si tiež: Čo je Initial Exchange Offering? 

Čo robí inak ?

PolkaFoundry kladie hlavný dôraz na užívateľskú skúsenosť tým, že poskytuje vývojárom nástroje a zdroje, ktoré potrebujú na vytváranie vysoko prístupných a intuitívnych aplikácií. Dosahuje to zmierňovaním trení, ktoré prichádzajú s interakciou s DApps, ako napríklad správou súkromných kľúčov.

Polkafoundry ponúka množstvo vstavaných služieb, vďaka ktorým je budovanie a spúšťanie výkonných aplikácií DeFi hračkou.

PolkaID: Používa sa na bezpečné zálohovanie súkromných kľúčov a zvyšovanie bezpečnosti používateľov. Umožňuje používateľom registrovať sa do služieb intuitívnejšie, ako napríklad pomocou ich e-mailu alebo telefónu.

DocuGuard: Funkcia ukladania a obnovy súborov založená na IPFS.

Decentralizovaná brána: Orákulárna služba používaná na poskytovanie údajov mimo reťazca inteligentných zmlúv.

Dedenie majetku: Nástroj, ktorý používateľom uľahčuje automatické odovzdanie ich majetku iným (ich dedičom), ak pominú alebo budú po určitú dobu neaktívni.

Okrem ľahkého spustenia výkonných DApps sa PolkaFoundry tiež rozhodol uľahčiť prechod vývojárom migrujúcim z Ethereum, a to podporou virtuálneho stroja Ethereum (EVM). To znamená, že vývojári, ktorí už spustili svoje DApps na Ethereum, ich môžu ľahko preniesť s minimálnymi zmenami pomocou nástrojov PolkaFoundry.

Napriek tomu, že svoj token spustil len nedávno, PolkaFoundry už vyvíja niekoľko DApps na svojej platforme BizNet založenej na Tendermint. Medzi ne patrí Lovelock DApp používaný na trvalé ukladanie uchovávaných spomienok a TeaWork platforma používaná na uznávanie a oceňovanie úspechov na pracovisku.

PolkaFoundry token (PKF)

Token PKF je token ERC-20 od spoločnosti Ethereum. V budúcnosti, keď blockchain PolkaFoundry spustí sieť, môžu držitelia tokenov PKF vymeniť token ERF-20 PKF za natívne mince PKF v pomere 1:1.

Token môžete použiť na:

Platbu transakčných poplatkov

Staking pre tých, čo poskytnú tokeny, aby získali podiel z blokových odmien

Podieľa za účasť na procese správy na reťazci a získaných odmien za hlasovanie o návrhoch

Platba za PolkaFoundry a služby partnerov

Red Kite

Je to cutting-edge  launchpad od spoločnosti PolkaFoundry.

Red Kite podporuje bazény Ethereum aj BSC a testuje bazény Polkadot na testovacej sieti PolkaFoundry, aby sa stal prvým launchpadom na Polkadot s flexibilnými typmi bazénov a podmienkami bielej listiny.

Platforma vyberá projekty opatrne, kontroluje a overuje pôvod a legitimitu projektového tímu, inováciu nápadov a ich schopnosť realizovať svoju víziu.

Spoločnosť Red Kite sľubuje, že investorom poskytne novú a prekvapujúcu skúsenosť s procesom predaja objednaného a zaisteného tokenu.

Red Kite poskytuje bezpečnejšiu platformu pre investorov, ktorá im umožňuje získať skorý prístup k preverenému predaju tokenov za nižšiu cenu skôr, ako sa dostanú na trh.

Red Kite je súčasťou ekosystému PolkaFoundry a používa natívny PKF platformy ako token utility. Investori môžu držať PKF tokeny, aby sa pripojili k platforme Red Kite a zúčastňovali sa na kolách predaja tokenov pre ručne vybrané a preverené krypto projekty.

Red Kite je podporovaný sieťou marketingových partnerov prvého stupňa, najlepších vplyvných osôb a komunít, ktoré pomáhajú projektu stúpať

Krypto projekty prechádzajú náročným procesom preverovania a sú vyberané ručne na ochranu záujmov investorov.

Čo je Substrate?

Substrate je názov populárneho blockchainového rámca vyvinutého spoločnosťou Parity. Je to ten istý rámec, ktorí používajú Polkadot, Metaverse a bežne ho používajú platformy, ktoré sa zameriavajú na podporu vysoko efektívnych a interoperabilných decentralizovaných aplikácií.

Substrate, ktorý je modulárnym rámcom, uľahčuje vytváranie vysoko prispôsobených implementácií blockchainu, ktoré vďaka podpore WebAssembly môžu podporovať inteligentné zmluvy napísané prakticky v akomkoľvek jazyku. Umožňuje tiež platformám, ako PolkaFoundry a Polkadot implementovať bezdotykové upgrady a začleniť správu založenú na komunite už od začiatku.

Podporuje rôzne mechanizmy konsenzu či už sú to proof-of-work (POW) alebo proof-of-stake (POS), ako aj úplne vlastné nastavenia a tiež obsahuje ľahkého klienta priamo z brány vďaka čomu je možné mať platformy, čo najprístupnejšie.

Zdroj: https://coinmarketcap.com/alexandria/article/what-is-polkafoundry , https://smartliquidity.info/2021/04/21/polkafoundry-introduced-red-kite/ , https://coinmarketcap.com/hu/currencies/polkafoundry/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart