0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

14.04.21 Vracia sa kryptomenovému trhu sila?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Posledných pár týždňov nám kryptomenový trh z pohľadu ceny tých najväčších kryptomien neprinieslo takmer nič (okrem šialeného rastu BNB alebo optimizmu ohľadom ceny XRP po súdnych procesoch). Najmä Bitcoin alebo Ethereum ale nerobili žiadne významné pohyby, či už smerom hore alebo dole a videli sme tak po dlhšom čase čiastočné obdobie stagnácie či akumulácie (každý si to určite nazve podľa seba). To sa nám ale postupne mení, keďže sa zdá, že sa postupne najmä kryptomeny z TOP 10 poriadne prebúdzajú a začínajú sa šplhať nad svoje doterajšie ATH. Aj keď žiadna z nich ešte nespravila nejaký extrémny alebo rozhodný pohyb smerom hore (opať treba doplniť, že okrem BNB či XRP a dokonca už aj Dogecoin), ideálne podporený poriadnym volume, aj tak sa už vieme zamýšľať nad tým, či kryptomeny práve teraz nechytia druhý dych a nevytlačia sa zase o pár podstatných cenových hladín vyššie.

ATH tu aj tam

Okrem Bitcoinu, ktoré prekonalo svoje ATH a dostalo sa nad hranicu 64 000 dolárov, pomaly atakujúc 65 000 dolárov, svoje ATH ešte prekonal aj najväčší altcoin, Ethereum. Tejto kryptomene sa síce nepodarilo dostať sa cez úroveň 2 400 dolárov, no napriek tomu prekonala svoje predchádzajúce ATH na úrovni približne 2 200 dolárov.

Novým výšinám sa teší aj kryptomena Cardano, ktorá sa dostala po prvý krát nad úroveň 1,5 doláru (konkrétne na 1,54 dolárov) čím prekonala svoje doterajšie ATH z hodnoty 1,48 doláru, ktorú už testovala niekoľko krát. ATH si pred 2 dňami vytvoril aj token DEX Uniswap, UNI, ktorý sa dostal rovných 38 dolárov, pričom si iba o máličko prekonal svoje predošlé ATH zo sumy 37,6 dolárov.

Prečítajte si tiež: Renomovaný magazín TIME vytovrí vzdelávací obsah o kryptomenách - s kryptosvetom sa ale spojí aj inak!

Asi najsuverénnejšie si svoje ATH prekonalo nielen BNB, ktoré ale teraz naberá dych pravdepodobne na ďalší zbesilý pohyb, ale takisto aj meme kryptomena Dogecoin. Tá sa dvoma obrovskými zelenými dennými sviečkami dostala z úrovne 0,073 doláru na svoje aktuálne ATH 0,1392 doláru. Práve týmto pohybom sa rovnako vyšvihla priamo až do TOP 10, z ktorej vytlačila Chainlink, ktorý si taktiež robí svoje nové ATH na hranici takmer 38 dolárov.

To sú všetky kryptomeny, ktoré si už stihli prekonať za posledných pár dní či hodín svoje ATH. Kryptomenám ako Litecoin, Polkadot či XRP sa to síce ešte nepodarilo, no ich grafy sú poriadne bullish a čím ďalej, tým viac začína byť reálne, že by sa aj tieto kryptomeny mohli pozrieť na svoje nové ATH (alebo minimálne otestovať svoje aktuálne ATH).

Najbližšie k tomu má práve Polkadot, pre ktorú bude prekonanie hranice 46,5 dolárov (aktuálne ATH), pri svojej momentálnej cene 43,5 doláru pravdepodobne najjednoduchšie. Litecoin by musel narásť ešte približne o 100 dolárov, aby zo svojej momentálnej ceny 275 dolárov prekonal ATH z roku 2018 pohybujúce sa na hranici okolo 360 dolárov.  Ripple by musel zo svojej momentálnej ceny okolo 2 dolárov ešte narásť o približne 1,4 doláru na to, aby svoje ATH mohol prekonať. To sa síce môže zdať ako veľmi veľa, na druhú stranu treba dodať, že iba pred mesiacom bola cena XRP na hranici 0,5 doláru a tak by takýto skok nemusel byť vôbec tak prekvapujúci.

Bullish nálada kvôli zalistovaniu Coinbase?

Dôvodov na takto synchronizovaný rast drvivej väčšiny popredných kryptomien môže byť hneď niekoľko. Asi každý sa pritom pozrie najmä na to, čo sa má dnes udiať na verejnej burze a to je zalistovanie akcií kryptomenovej burzy Coinbase. Táto správa je vnímaná dlhodobo ako jedna z najpodstatnejších a najviac bullish správ, aké kryptomenový svet zatiaľ zažil. Aj preto by nemohlo vôbec nikoho prekvapiť, že okrem veľkej volatility môžeme očakávať aj veľké cenové pohyby (na ktorú stranu to už sa nechajme prekvapiť, avšak myslieť treba na to, že Trend is your friend).

Kurzy mensi

Rovnako ale za týmto rastom nemusí byť vôbec nič. Stále sme totižto v bull markete a tak sa takéto pohyby môžu udiať kedykoľvek a nemusia mať žiadnu extrémnu príčinu či podporujúcu dobrú správu. V momente, keď sa dejú netreba preto extrémne zbytočne vyšetrovať, prečo sa dejú, ale skôr si užívať to že sa dejú (a postupne brať zisky z obchodov).

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart