0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

14.03.2022 Bank of Israel uverejnila návrh AML a CFT

Štáty sa snažia zakomponovať kryptomeny do ich bankového systému s pomocou regulačných zákonov. Bank of Israel v piatok uverejnila návrh proti praniu špinavých peňazí a proti financovaniu terorizmu (AML / CFT).

Riadenie rizík pre banky uľahčuje transakcie z kryptomien do fiat mien. Tento krok posunie prípravy izraelskej vlády na legalizáciu a reguláciu vzťahu medzi bankami a poskytovateľmi virtuálnych služieb (VASPS).

Prečítajte si tiež: Build Finance DAO trpí útokem na převzetí správy

Bank of Israel uverejnila návrh AML a CFT vzhľadom na zvýšenie aktivity zákazníkov vo virtuálnych menách a výsledné zvýšenie žiadostí zákazníkov na prevod peňazí na platobné účty spravované v rámci bankového systému. Oddelenie bankového dohľadu uverejnilo návrh, ktorý zahŕňa opatrenia proti praniu špinavých peňazí a boju proti financovaniu terorizmu (AML / CFT).

Aktivita vo virtuálnych menách má vysoké potenciálne riziko prania špinavých peňazí a financovania terorizmu. Takáto činnosť umožňuje anonymitu, ktorá je zabudovaná do samotnej meny alebo prostredníctvom digitálnej peňaženky. Týmto spôsobom sa môžu medzi krajinami prevádzať značné sumy bez dohľadu.

Regulácia a dohľad nad poskytovateľmi virtuálnych menových služieb sa stále vyvíja vo väčšine krajín ako aj v Izraeli.

Povinnosti pre banky

V súlade s týmto návrhom nariadenia budú bankové spoločnosti povinné vykonať hodnotenie rizika a stanoviť politiku a postupy pre prevod peňazí, ktoré pochádzajú alebo sú určené pre virtuálne meny.

V prípadoch, keď poskytovateľ služieb získal licenciu na poskytovanie služieb finančného majetku od supervízora kapitálového trhu, poisťovníctva a sporenia podlieha zákazu prania špinavých peňazí. Bankové korporácie musia preveriť každý prípad na jeho vlastné náklady a nebudú môcť vydávať licencie pre poskytovateľov služieb.

Poskytovateľ musí objasniť zdroj peňazí používaných pri nákupe virtuálnej meny a cestu, cez ktorú virtuálna mena prešla v čase nákupu až do zmeny na fiat menu a vklad na účet bankou.

Regulátor zdôrazňuje vysoké potenciálne riziko transakcií digitálnych aktív v dôsledku anonymity digitálnych peňaženiek a zdôrazňuje potrebu stanoviť mechanizmy identifikácie peňazí.

Teraz je táto úloha rozdelená na dva hlavné komponenty: vedenie prísnych hodnotení rizík a objasnenie zdroja peňazí používaných pri nákupe virtuálnej meny a cesty, cez ktorú prešla virtuálna mena medzi nákupom a prevodom do fiat meny.

Ako objasnenie vydania by banky mali možnosť zaoberať sa subjektmi, ktoré majú licenciu na poskytovanie služieb finančných aktív vydaných orgánom dohľadu.

Pozmeňujúci a doplňujúci návrh bol zaslaný rade o bankových záležitostiach. Očakáva sa, že poskytne dodatočný vstup, ktorý spolu s verejným komentárom posúdi Bank of Izrael v procese finalizácie usmernení.

Izraelská vláda v novembri 2021 zaviazala VASPS získať prevádzkovú licenciu na cenné papiere a kapitálové trhy, poisťovníctvo a sporenie. S povinnosťami AML / CFT pre banky sa Izrael približuje k získaniu komplexného frameworku pre transakcie s digitálnymi aktívami.

Zdroj:https://cointelegraph.com/news/bank-of-israel-issues-draft-guidelines-on-cryptocurrency-aml-cft,https://blazetrends.com/bank-of-israel-releases-draft-guidelines-against-cryptocurrency-money-laundering/,https://www.boi.org.il/en/NewsAndPublications/PressReleases/Pages/10-03-22.aspx

Mohlo by ťa zaujímať

cart