0
 0,00 0 items

No products in the cart.

14.02.21 Samozvaný tvorca Bitcoinu Craig Wright si myslí, že BTC je Ponzi schémou

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]V čase, kedy sa kryptomenám výrazne darí, sa hateri neozývajú tak často ako v časoch, kedy je možné vidieť na trhoch korekcie. To je samozrejme úplne pochopiteľné. Všetci tak určite úplne rozumieme, prečo sa v posledných dňoch či týždňoch nedostáva mediálny priestor takým kryptomenovým kritikom ako Peter Schiff, Nouriel Roubini či Jamie Dimon. Žiadna z týchto osobností nie je v poslednom čase príliš vokálna ohľadom toho, prečo sú kryptomeny bublina, zlá investícia či iba špekulácia. Po veľmi dlhom čase sa ale ozvala jedna z najbizarnejších a úprimne povedané aj najzvláštnejších osôb v kryptomenovom svete, Craig Wright.

Opäť pofiderné vyjadrenia

Craig Wright je v kryptomenovom svete jednou z najviac nenávidených osôb vôbec. Môže si však za to úplne sám. Je to práve tento austrálsky programátor, ktorý sa už niekoľko rokov o sebe vyjadruje ako o človeku vystupujúcom za pseudonymom „Satoshi Nakamoto.“ Wright tak tvrdí, že tvorcom Bitcoinu je práve on. To mu však ani zďaleka nikto nezožerie. Teraz však táto „kryptomenová osobnosť“ prišla opäť s ďalšou teóriou a naozaj zaujímavými vyjadreniami.

„Cena ide hore iba preto, že ľudia za to platia a tak je pochopiteľné, že pôjde hore. To však nikdy nemôže trvať večnosť. Známy Charles Ponzi to presne takto spravil. A takisto pán Madoff. Časom proste ľudia odídu.“

Craig Wright tak v rozhovore pre The Times prirovnal Bitcoin nielen ku tvorcovi takzvaného "lietadla" (v kontexte podvodu) alebo Ponzi schémy (Charlesovi Ponzim) ale takisto aj ku najväčšej Ponzi schéme všetkých čias, kedy sa práve Berniemu Madoffovi podarilo z ľudí vylákať viac ako 65 miliárd dolárov. No a práve k tomuto podvod má byť Bitcoin prirovnávaný človekom, ktorý o sebe tvrdí, že ho vytvoril. Neviem ako vám, ale mne osobne toto určite nedáva zmysel. Označil sa Craig Wright sám za podvodníka? V prípade tohto „experta,“ by nás to určite nikoho neprekvapilo.

Prečítajte si tiež: Čo je DoS útok? 

Iba pokus o pozornosť

Nech už bol tento krok akokoľvek (ne)premyslený, Craig Wright sa ním pravdepodobne pokúšal opätovne iba získať pozornosť. O to sa snažil už aj pred pár týždňami, kedy mal osloviť portály ako Bitcoin.org a Bitcoincore.org o to, aby stiahli z ich stránok Bitcoin whitepaper kvôli tomu, že na neho nemajú žiadne autorské práva.

Nazývanie seba Satoshim, následne Bitcoin podvodom či žiadanie stránok o to, aby stiahli z obehu Bitcoin whitepaper nie je ani zďaleka tým najzúfalejším, čo táto osobnosť v posledných týždňoch predviedla či povedala.

Okrem toho, že Craig Wright vyhlásil, že tým, že je Satoshi Nakamoto, vlastí viac ako 1 milión BTC, čo znamená, že jeho rodina patrí aktuálne medzi suverénne najbohatšie rodiny na planéte, tak stihol ešte uraziť aj Edisona či Teslu (Nikola Teslu, nie Teslu od Elona Muska). Sám povedal, že je veľmi pravdepodobné, že bude mať viac patentov ako títo dvaja vizionári a vynálezcovia dokopy.

To by bolo viac ako smutné. Avšak iba do konca minulého roku mal Craig Wright viac ako 830 patentov, pričom je viac ako pravdepodobné, že toto číslo stále rapídne rastie. Sám sa pritom vyjadril, že má v pláne ich mať až 6 000. Tie majú slúžiť ako vojna proti „Bitcoin forkom a altcoinovým scamom.“

Prítomnosť tejto osoby v kryptomenovom svete sa tak určite nedá ignorovať. Skôr či neskôr sa Craig Wright opäť zjaví s jeho ďalšími veľmi „zaujímavými vyjadreniami,“ pričom človek naozaj nikdy nemôže vedieť, akú perlu si pre nás pripraví.

Zdroje: https://u.today/, https://www.thetimes.co.uk

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart