0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

14.01.2022 Decentralizovaný ekosystém Web3: Flux Network

Blockchainový projekt Web3 ZelCash urobil niekoľko zásadných zmien s cieľom uľahčiť základnú infraštruktúru a nástroje pre decentralizovaný internet. V marci 2021 sa ZelCash zmenil na Flux Network.

Úvod

Flux je decentralizovaný ekosystém Web3 zahŕňajúci sadu škálovateľných blockchainov ako služby (BaaS) a výpočtových služieb, z ktorých majú úžitok vývojári aj koncoví používatelia.

Ekosystém Flux ponúka agnostické vývojové systémy a dokáže bez problémov previesť centralizovanú aplikáciu na decentralizovaný internet Web3. Stručne povedané, ekosystém Flux pozostáva z blockchainu Flux, jeho natívneho aktíva FLUX, operačnej siete FluxOS a FluxNodes.

Flux prevádzkuje svoju vlastnú kryptopeňaženku s viacerými aktívami ZelCore a má svoju vlastnú riadiacu decentralizovanú autonómnu organizáciu (DAO) s názvom XDAO.

Ekosystém Flux umožňuje vývojárom vytvárať decentralizované aplikácie (dApps) s flexibilitou pri návrhu aplikácie. Okrem toho môžu vývojári požiadať a získať finančné prostriedky na budovanie dApps na Flux pomocou grantov Flux labs.

Ako open source blockchain sa môže zapojiť a prispievať do siete Flux ktokoľvek na celom svete. Používatelia si napríklad môžu zvoliť interakciu alebo vytváranie dApps bez povolenia. Alternatívne môžu používatelia prispieť do ekosystému Flux spustením sieťových uzlov alebo ťažbou.

Prečítajte si tiež: Zmiešané správy zo strán vlád a regulátorov po celom svete

Flux ekosystém

Ako projekt Web3 vytvárajúci základy skutočne decentralizovaného internetu je ekosystém Flux hostiteľom FluxNodes a baníkov pomocou nových algoritmov.

FluxOS

Srdcom siete Flux je FluxOS, distribuovaný výpočtový systém s agnostickým reťazcom pre vývojárov na spustenie decentralizovaných aplikácií (dApps).

Ako plne open source protokol FluxOS uisťuje vývojárov, že ich dApps budú neustále funkčné. Je to preto, že globálna sieť FluxNodes je zodpovedná za napájanie siete a aplikácií. Ak by teda jeden alebo viacero uzlov z nejakého dôvodu prešlo do režimu offline, aktivita a operácie na dApps by to neovplyvnilo.

FluxOS je skutočne interoperabilný naprieč viacerými blockchainmi, čo umožňuje vývojárom spustiť akúkoľvek aplikáciu na akomkoľvek reťazci v rámci FluxOS. Pomocou dockerizácie na spustenie aplikácií sa vývojári nemusia učiť žiadne nové programovacie jazyky. Vývojári môžu bezproblémovo preniesť centralizované aplikácie na decentralizovaný internet Web3.

Vďaka FluxOS môžu vývojári navrhovať, spúšťať a spravovať globálne decentralizované aplikácie (dApps) cez API (aplikačné programovacie rozhranie) a UI (používateľské rozhranie). FluxOS sa stará o backendové blockchainové požiadavky, čo umožňuje vývojárom zamerať sa na užívateľsky orientované frontendové aspekty ich dApps.

FluxOS, ktorý pracuje s infraštruktúrou pomocou zásobníka MEVN (MongoDB, Express.js, VueJS, Node.js), využíva najnovší open source softvérový balík JavaScript. Platforma FluxOS umožňuje účastníkom siete komunikovať s globálnymi aplikáciami, hlasovať v decentralizovanej autonómnej organizácii (DAO) v sieti Flux a prezerať si aktivity a odmeny.

GPU Miners

Mineri Flux sú zodpovední za spracovanie a overovanie transakcií v rámci ekosystému Flux a môžu  si vybrať účasť v rôznych ťažobných pooloch.

To zahŕňa natívne Flux blockchainové komunitné fondy spolu s ťažobnými fondmi vytvorenými podpornými tímami tretích strán. Každý fond ťažby má rôzne obmedzenia, ktoré sa líšia od typu FluxNode (napr. Cumulus, Nimbus a Stratus) až po geografickú polohu uzla.

Parallel Mining

Ako už bolo spomenuté, FLUX je k dispozícii na blockchaine Flux a v iných populárnych blockchainoch. Aktíva FLUX, ktoré sa ťažia na blockchaine Flux, sú technické mince, zatiaľ, čo aktíva na iných blockchainoch sú tokeny FLUX.

Sieť Flux navyše zavádza funkciu paralelnej ťažby, ktorá umožňuje komukoľvek ťažiť tokeny FLUX na iných reťazcoch. Každý token FLUX je plne zameniteľný v pomere 1:1 s aktívami FLUX z hlavného reťazca. Držitelia tak môžu urobiť pomocou aplikácie Fusion, ktorá je prístupná cez peňaženku ZelCore.

Cieľom siete Flux je vyvinúť desať paralelných aktív tokenov FLUX v iných reťazcoch. Zatiaľ je aktívnych päť rôznych reťazcov s kompatibilitou tokenov FLUX. Sú to Ethereum (FLUX-ETH), Binance Smart Chain (FLUX-BSC), Kadena (FLUX-KDA), Tron (FLUX-TRX) a Solana (FLUX-SOL).

ZelCore

Ako viacúčelová platforma a krypto peňaženka ZelCore umožňuje používateľom uschovať viac ako 380 rôznych kryptomenových aktív. Keďže je platforma voľne použiteľná, majú používatelia prístup k rôznym vstavaným výmenným burzám s možnosťou nákupu kryptomien pomocou bežnej debetnej karty. Platforma na správu portfólia viacerých aktív siete Flux tiež využíva ZelCore decentralizovaný dvojfaktorový autentifikačný proces (d2FA).

Držitelia tokenu FLUX môžu platiť za prémiové funkcie dostupné so ZelCore+. Táto možnosť ponúka odstupňovanú službu mesačného predplatného na získanie prístupu k exkluzívnym funkciám vrátane sledovania portfólia, dodatočných peňaženiek pre každé aktívum a prístupu k integráciám API veľkých krypto búrz, ako sú Binance a Kraken. To znamená, že používatelia môžu pristupovať a obchodovať na týchto burzách prostredníctvom aplikácie ZelCore+.

Platforma ZelCore ponúka bránu k viacerým užitočným aplikáciám vrátane obľúbenej aplikácie Fusion.

Aplikácia Fusion umožňuje každej natívnej minci FLUX a paralelnému tokenu FLUX prechod medzi blockchainom Flux a inými populárnymi reťazcami. Okrem toho aplikácia Fusion uľahčuje airdropy tokenu FLUX na distribúciu paralelných aktív a odmien FluxNode.

FluxNodes

Ako open-source projekt má každý možnosť zapojiť sa a spustiť FluxNode. Spustenie FluxNode si však vyžaduje kvalitný hardvér s vysokou prevádzkyschopnosťou. Ako súčasť stimulovania zabezpečenia siete existujú aj požiadavky na zabezpečenie toho, aby ste sa stali FluxNode.

To sa líši v závislosti od typu uzla, ktorý chcete prevádzkovať. Celkovo to vytvára globálnu sieť rovnako zmýšľajúcich nadšencov Flux, ktorí poskytujú výpočtové zdroje sieti Flux pomocou nových bezpečnostných mechanizmov.

 

Hoci existujú tri úrovne FluxNodes, všetky fungujú pomocou inovatívneho hashovacieho algoritmu Flux PoW, FluxHas. Držitelia aktív FLUX si môžu vybrať prevádzkovanie jedného z troch rôznych typov FluxNodes, z ktorých každý má iné požiadavky a odmeny za token FLUX. Sú to Cumulus, Nimbus a Stratus.

Cumulus má najmenšie požiadavky, a to 10 000 FLUX ako kolaterál s minimálnymi požiadavkami na 2 vCore, 4 GB RAM, 50 GB HDD/SSD. Na oplátku Cumulus FluxNodes dostávajú 7,5 % (alebo 5,625 FLUX) z celkových odmien za blok FLUX.

Nimbus FluxNodes vyžadujú vyšší kolaterál a ďalšie hardvérové nároky, ale dostávajú vyššiu blokovú odmenu, a to 12,5 % (alebo 9,375 FLUX tokenov).

Stratus FluxNodes majú ešte vyššie požiadavky. Používatelia musia mať minimálne 100 000 tokenov FLUX spolu s operačným hardvérom s minimálne 8 vCore a 32 GB RAM. Na oplátku dostanú Stratus FluxNodes 30 % odmien za blok FLUX alebo 22,5 tokenov FLUX za blok.

Každý platný blok na blockchaine Flux produkuje 75 FLUX.

XDAO

Umožňujúc skutočnú decentralizáciu siete Flux a decentralizovaný internet, riadenie projektu spočíva na členoch decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO) riadenia Flux (XDAO). Aby sa členovia stali účastníkmi XDAO, musia vlastniť určité množstvo tokenov FLUX.

Používatelia majú prístup k správe Flux XDAO cez hlavnú webovú stránku runonflux.io. Používatelia si tu môžu prezerať všetky otvorené, schválené a zamietnuté návrhy aktualizácií pre sieť Flux.

FLUX Token

Natívnym aktívom ekosystému Flux je token FLUX, dostupný na blockchaine Flux a v niekoľkých ďalších reťazcoch. Základný pilier ekosystému je token FLUX, ktorý je kľúčový pre fungovanie a hladký priebeh kryptoprojektu. Ako viacúčelové aktívum je token zodpovedný za stimuláciu a kolateralizáciu FluxNodes. Okrem toho je FLUX výmennou jednotkou pre transakcie v rámci siete Flux.

So zameraním na používateľa môžu členovia komunity zarábať FLUX ako odmenu za ich príspevok k prevádzke FluxNodes alebo ťažbe. Výsledkom je, že projekt bez začínajúcej ponuky mincí (ICO) umožňuje spravodlivý model distribúcie tokenov, pričom najväčšie odmeny získavajú najvýznamnejší prispievatelia.

Čo Flux Network rieši ?

Flux Network (FLUX) rieši jeden z najväčších problémov, ktorým čelí blockchainový systém, a to centralizáciu. V decentralizovanom ekosystéme vytvára akýkoľvek bod centralizácie slabý článok v sieti. Jednou z oblastí, kde sa centralizácia ukázala ako skutočný problém, sú oracle.

Oracle sú mimo reťazové senzory. Tieto protokoly môžu prijímať a odosielať dáta z blockchainu a umožňujú decentralizovaným aplikáciám poskytovať trhu viac služieb a funkcií. Tieto systémy však nie sú decentralizované, pretože vo väčšine prípadov fungujú centralizovaným spôsobom.

Flux poskytuje viacero vrstiev decentralizácie na zlepšenie výkonu zabezpečenia a dátových tokov Oracle na trhu. Vďaka tejto technickej štruktúre je Flux odolný voči zlyhaniam systému, pretože všetky údaje sú uchovávané v redundancy.

Výhody Flux Network

Táto výpočtová sieť ponúka vývojárom balík decentralizovaných služieb a blockchain riešení. Tieto možnosti skracujú čas programovania a možnosti chýb pre vývojárov. Okrem toho poskytujú používateľom efektívnu, bezpečnú a optimalizovanú základnú vrstvu a zároveň šetria financie.

Pasívne odmeny

Flux Network (FLUX) poskytuje prístup k pasívnym odmenám. Používatelia si môžu zabezpečiť odmeny vo forme tokenov FLUX prevádzkovaním uzla alebo ťažbou. Uzly vykonávajú inteligentné zmluvy na blockchaine, zatiaľ, čo baníci pridávajú transakcie do účtovnej knihy a overujú jej stav. Sieť je nastavená tak, aby sa odmeny za bloky rozdelili 50/50 medzi baníkov GPU a operátorov uzlov.

Podpora vývojárov

Každý môže vytvoriť Flux Dapp. Vývojári dokonca povzbudzujú tretie strany, aby prispeli k ekosystému Flux. Najlepšie zo všetkého je, že vývojári môžu integrovať funkcie FLUX do iných blockchain aplikácií, čo zjednodušuje spúšťanie programov v tejto vysoko výkonnej sieti.

Interoperabilita

Protokoly, ako Flux pomáhajú zabezpečiť interoperabilitu v rámci sektora DeFi. Interoperabilita pomáha zlepšovať inovácie, pretože umožňuje vývojárom využiť iné platformy na zjednodušenie ich procesov. Zlepšuje tiež prijatie DeFi prostredníctvom pridaného prístupu k týmto sieťam.

 

Zdroj: https://www.securities.io/investing-in-the-flux-network-flux-everything-you-need-to-know/,https://academy.moralis.io/blog/exploring-flux-network-and-the-flux-token,https://fluxwhitepaper.app.runonflux.io/?_gl=1*bsxa6i*_ga*MjEwNzM4NzA3NS4xNjQyMDcxMTY4*_ga_M3VPBDLWV7*MTY0MjE2OTgwNC40LjAuMTY0MjE2OTgwNC42MA..

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart