0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

13.09.20 Winklevoss Capital: Narastajúci svetový dlh a problémy amerického doláru vyženú Bitcoin na 500 000 dolárov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Spoločnosť Winklevoss Capital patrí ku vysoko sledovaným spoločnostiam z kryptomenového sektora. Je tomu tak najmä preto, že má skvelý tím, dlhoročné skúsenosti, ale najmä dvoch uznávaných kryptomenových investorov a odborníkov vo svojich radoch. Sú nimi dvojičky Tyler and Cameron Winklevoss, ktorí patria ku najznámejším kryptomenovým podnikateľom vôbec. Okrem spoločnosti Winklevoss Capital majú vo svojom portfóliu kryptomenových produktov a služieb napríklad aj burzu Gemini, ktorá patrí dlhodobo ku najväčším americkým kryptomenovým burzám. Na webe Winklevoss Capital sa pritom iba pred dvoma týždňami objavila pomerne zaujímavá analýza, ktorá predpovedá Bitcoinu obrovský rast.

Zvyšujúca sa zadlženosť po celom svete a problémy amerického doláru

Daná analýza, ktorú zverejnil Tyler Winklevoss, sa zamerala najmä na nelichotivú situáciu, v ktorej sa nachádza finančný svet v tomto období. Podľa názoru týchto odborníkov je vo svete hneď niekoľko veľkých finančných problémov, ktoré majú čoskoro spôsobiť  kolaps celého sektora. Jedným z najväčších problémov má byť pritom rastúca zadlženosť štátov po celom svete, pričom alarmujúca je najmä situácia v Spojených štátoch amerických.

Podľa Tylera a Camerona Winklevossových je najväčším ukazovateľom zlej finančnej situácie najmä debt-to-GDP ratio (pomer dlhu ku HDP). Tento pomer v poslednom období extrémne vystrelil, čo môže mať fatálne následky. V roku 2008, počas Globálnej Finančnej krízy, bol tento pomer približne na úrovni 83%. Do roku 2020 narástol na 106%, pričom iba v prvej polovici tohto roku vystrelilo debt-to-GDP ratio až na závratných 135%. Za posledných 6 mesiacov tak narástol dlh USA v pomere ku ich HDP o viac, ako za predošlých 12 rokov, v ktorých sme boli svedkami celosvetovej krízy.

Prečítajte si tiež: Súkromné a verejné kľúče v kryptografii

USA pritom nie je zďaleka jediným štátom, ktorý má problémy s rastúcim pomerom dlhu ku HDP. Pri pohľade na Čínu sú tieto čísla ešte desivejšie. Pred celou situáciou ohľadom COVIDu bol tento pomer v Číne približne na úrovni 300%. Iba za prvý kvartál tohto roku, kedy sa celá pandémia iba pomaly začala šíriť, sa debt-to-GDP ratio zvýšilo v Číne na 318%. Rovnakú situáciu pritom môžeme vidieť v štátoch po celom svete.

Sú na vinne centrálne banky?

Za túto situáciu by sa dali z časti viniť centrálne banky, ktoré v aktuálnej situácii tlačia peniaze ako šialené. Tieto finančné inštitúcie sa snažia odvrátiť hrozbu finančnej krízy tým, že neustále zaplavujú trhy novou likviditou, ktorá býva spravidla „čerstvo vytlačená.“ Tento proces však nemôže trvať donekonečna a zaručene sa podpíše na finančných trhoch už čoskoro prostredníctvom inflácie.

Extrémne tlačenie nových peňazí pritom nie je žiadnym tajomstvom. Už iba pri pohľade na balance sheet banky Federal Reserve, centrálnej banky USA a jednej z najpodstatnejších inštitúcii na svete, sa mnohým odborníkom vynárajú vrásky na čele. Kvôli problémom spojeným s pandémiou sa balance sheet tejto banky rozrástol o viac ako 3 bilióny dolárov, pričom až 1,1 biliónu boli „novo vytlačené peniaze.“ Pre porovnanie, za posledných 6 mesiacov vytlačil FED takmer 2/3 toľko peňazí, ako za posledných 12 rokov.

Argumenty pre Bitcoin

Ani finančný svet a ani jeho rezervná mena, americký dolár, nie sú určite v dobrej kondícii. Napriek tomu sa zo všetkého nemôže iba bezhlavo obviňovať FED, pretože takéto správanie by k ničomu neviedlo. Práve naopak, bratia Winklevossoví sa snažia nabádať k tomu, aby sa ľudia začali pozerať na rôzne alternatívne riešenia tejto situácie, pričom pochopiteľne poukazujú najmä na Bitcoin. Množstvo unikátnych a nových vlastností tohto digitálneho aktíva (ako napríklad fixne stanovený počet, decentralizácia alebo riešenie double spending problému bez tretej strany) môžu pomôcť tejto kryptomene k tomu, aby nielenže pomohla s riešením mnohých finančných problémov vo svete, ale takisto aby vystrelila na cene.

Bitcoin podľa nich pritom už potvrdil svoju hodnotu tým, že iba za jednu dekádu sa dostal od whitepaperu až na hranicu 200 miliárd dolárov v trhovej kapitalizácii. Avšak tam by BTC podľa Tylera a Camerona nemal ani zďaleka skončiť. Pri pohľade na trhovú kapitalizáciu zlata, ktoré je často porovnávané ako najviac podobný finančný inštrument ku Bitcoinu, je celková trhová kapitalizácia najväčšej kryptomeny s trhovou kapitalizáciu vzácneho kovu takmer smiešna. Zlato má totižto celkový market cap až na hodnote 9 biliónov dolárov, čo je 45-násobne viac, ako pri BTC.

A práve kvôli tomuto faktu si bratia Winklevossoví myslia, že BTC môže narásť až na 500 000 dolárov za jednu mincu (približne 45-násobný nárast od aktuálnej ceny). Ak sa Bitcoin stane riešením na aktuálne finančné problémy, pritiahne pozornosť mladej generácie investorov a zachová si svoju identitu decentralizovanej kryptomeny, tak jeho hodnota môže narásť až na pol milióna dolárov.

Kurzy mensi

500 000 dolárov nemusí byť koniec

To však nemusí byť všetko. Najviac optimistický odhad týchto dvojičiek sa pozerá na cenu BTC až na 600 000 dolárov. Na to by však podľa nich museli začať používať Bitcoin aj centrálne banky ako hedž vo svojich portfóliách. Napriek tomu, že ide pomerne o nepravdepodobnú situáciu, táto analýza stále poukazuje na obrovský rastový potenciál, ktorý môže mať najväčšia kryptomena pred sebou.

Zdroj: https://winklevosscapital.com/the-case-for-500k-bitcoin/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart