0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

13.05.21 Metriky Binance Smart Chainu, o ktorých by ste mali vedieť

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Binance Smart Chain (BSC) zaznamenal stabilný rast aktivity a používania. Čo to však vlastne znamená z hľadiska čísel? Krása verejných blockchainov je, že sú ... verejné. Pokrok môžete sledovať sami.

Úvod

Často hovoríme o tom, ako sú verejné blockchainy bez povolení čo znamená, že s nimi môže komunikovať ktokoľvek s adresou. O čom sa možno hovorí menej je to, že vývoj pre blockchainy je tiež bez povolení. Každý, kto má príslušné odborné znalosti môže nasadiť svoje DApp na blockchain a nikto mu v tom nebráni.

To vedie k vysokej rýchlosti vývoja v priestore decentralizovaného financovania (DeFi). Binance Smart Chain (BSC) je len pár mesiacov starý, ale už teraz zaznamenáva pôsobivý rast. Existuje veľa verejne dostupných údajov na reťazci, ktoré obchodníkom a investorom uľahčujú kontrolu sieťovej aktivity.

BscScan je vyvíjaný rovnakým tímom, ktorý vytvoril EtherScan. Je to blockchainový prieskumník a analytická platforma pre Binance Smart Chain, ale má tiež veľa ďalších elegantných funkcií. Môžu to byť dobré zdroje informácií, ak chcete dohliadať na DeFi na BSC.

1. Výnosové farmy

Hospodárenie na výnosoch (yield farming) alebo ťažba likvidity je spôsob, ako generovať kryptomeny pomocou vašich existujúcich podielov. Pomocou platforiem ako je PancakeSwap, môžete generovať výnosy v inteligentnom reťazci Binance. Ako uvidíme v ďalšej metrike, poplatky sú v prípade BSC extrémne nízke. Vďaka tomu je pre menších hráčov ideálne vstúpiť na scénu farmárčenia a získať ich spravodlivý podiel z dostupných "plodín".

Informačný panel farmárčenia BscScan s výnosmi zobrazuje všetky súčasné možnosti. Máte rýchly prístup k najnovším farmám a informácie o tom, čo sú zač a ako fungujú na ich vyhradených webových stránkach.

Ďalším dobrým zdrojom na sledovanie všetkých rôznych DApps v ekosystéme BSC je mathdapp.store. Stačí zvoliť Binance Smart Chain na bočnom paneli vľavo a získate zoznam dôveryhodných BSC DApps.

2. Priemerná cena gas

Tento graf zobrazuje priemernú cenu gas, ktorú používatelia platia za transakcie BSC.

Ako sme už spomenuli, BSC má extrémne nízke poplatky. V BSC je 1 gwei 10 - 9 alebo 0,000000001 BNB.

Pri priemernej cene gas 20 gwei by vás odoslanie 10 BNB v malo stáť zhruba 0,01 dolára. V skutočnosti by vás odoslanie desať, alebo dokonca stonásobku tejto sumy nemalo stáť viac ako pár centov. Z histórie transakcií vidíme, že za niektoré transakcie sa platili vyššie poplatky. Niektorí používatelia si možno svoje staré zvyky priniesli z používania Etherea alebo iných kompatibilných nástrojov. Naozaj to nie je potrebné. BSC ešte nie je ďaleko od preťaženia, takže by malo stačiť 20 gwei.

Prečítajte si aj : Binance Bridge

3. Počet jedinečných adries

Ako môžete zhruba odhadnúť koľko používateľov má blockchain? Na začiatok je dobrou metrikou počet jedinečných adries.

Znamená to teda, že ak má blockchain 100 jedinečných adries, potom má 100 jedinečných používateľov? Rozhodne nie. Ktokoľvek môže vytvoriť viac adries a vďaka kryptografii aj keby sa tak stalo, tak by nám adresy dlho nedochádzali. A aj potom by bolo dosť ťažké zistiť, či tieto adresy patria rovnakému subjektu.

Vieme teda, že každý môže vytvoriť viac adries a táto metrika je nadhodnotením. Počet jedinečných adries nám napriek tomu môže poskytnúť približnú predstavu o raste siete.

4. Denné transakcie

Tento graf nám ukazuje celkový počet transakcií, ktoré sa v daný deň uskutočnili v BSC.

Aj keď niektoré inteligentné zmluvy budú na vykonanie vyžadovať viac transakcií ako iné, tento graf nám môže poskytnúť predstavu o činnosti siete. BscScan nám tiež hovorí deň, kedy bol počet transakcií zatiaľ najvyšší.

5. Top BEP-20 tokeny

Stránka Token Tracker vám umožňuje sledovať najlepšie tokeny BEP-20 podľa trhovej kapitalizácie alebo denného objemu obchodovania. Takto získate predstavu o tom, ktoré tokeny majú najvyššiu kumulatívnu hodnotu v BSC a ktoré tlačia najvyššie objemy obchodovania.

Tu je potrebné si uvedomiť jednu informáciu. Vlastníci tokenov / zmlúv môžu aktualizovať informácie o svojich tokenoch na BscScan, aby vám poskytli ďalšie podrobnosti o tokene. Ak token nie je overený tímom BscScan, nemusí byť dôveryhodný.

Napríklad Binance-Peg ChainLink (LINK). To znamená, že je to ERC-20 LINK wrapped (zabalený) ako token BEP-20 na BSC. Je to tokenizovaná verzia mince alebo tokenu, ktorá patrí do iného blockchainu.

Prečo to však vôbec existuje? Toto umožňuje použitie mincí a tokenov, ktoré nie sú na BSC v ekosystéme Binance DeFi. Ak ste napríklad držiteľom LINK a chcete ho použiť na farmárčenie na BSC, môžete to urobiť bez predaja tokenu.

6. Validátory

Jednoducho povedané, validátory sú tí, ktoré zabezpečujú, že BSC „ide“. Vkladaním BNB spracúvajú transakcie a potvrdzujú nové bloky. Za svoju službu získavajú transakčné poplatky, ktoré vychádzajú z aktivity v sieti.

Binance Smart Chain sa spolieha na mechanizmus konsenzu s názvom Proof of Staked Authority (PoSA). Tento model konsenzu môže podporiť krátky čas blokovania a nižšie poplatky. Môžete skontrolovať najlepších validátorov v Binance Smart Chain v rebríčku validátorov.

Kto sa môže stať validátorom? No v podstate ktokoľvek, ale požiadavky sú pomerne vysoké. V konečnom dôsledku ide o bezpečnosť siete. Ak si chcete prečítať viac o tom, ako sa stať validátorom v Binance Smart Chain, prečítajte si príručku v dokumente Binance Chain Docs.

Na záver

Či už ste veteránom DeFi, alebo ste nováčikom na BSC, tieto metriky môžu vylepšiť vašu hru pri sledovaní aktivity v Binance Smart Chain.

Majte však na pamäti, že trhy sú iracionálne, nepredvídateľné a náchylné na obdobia extrémnej volatility. Váš vlastný výskum je rozhodujúci pre úspech v obchodovaní alebo obhospodarovaní výnosov. To môže zahŕňať kontrolu, či je token certifikovaný tímom BscScan, či je zmluva open-source a či bola skontrolovaná. Rovnako aj návšteva blogu projektu alebo účtov sociálnych médií, aby ste získali hlbší prehľad. Predtým, ako sa zapojíte, nezabudnite pochopiť riziká spojené s účasťou v DeFi.

Zdroje: academy.binance.com, globenewswire.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart