0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

13.01.21 Iba 2 pokusy delia programátora od toho, aby stratil 240 miliónov dolárov v Bitcoine!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin a kryptomeny samotné neprinášajú iba šťastné príbehy plné zbohatnutia a "rýchlych ziskov.". O tom by vedel hovoriť aj Stefan Thomas, nemec žijúci v San Franciscu, ktorý má posledné dva pokusy na to, aby sa dostal ku svojim 7 002 BTC (približne 240 miliónov dolárov). Pokiaľ sa mu to nepodarí, tak budú jeho bitcoiny navždy stratené.

Ostávajú iba 2 pokusy

Denník New York Times včera zverejnil nie práve najveselší článok o Stefanovi Thomasovi, ktorý je aktuálne v pomerne prekernej situácii. Stefan Thomas má totižto nárok na viac ako 7 000 BTC, ktoré si zarobil ešte v roku 2011 za vytvorenie videa s názvom „What is Bitcoin?.“ Za svoje služby bol zaplatený iným kryptomenovým fanatikom, ktorý sa rozhodol platiť práve prostredníctvom Bitcoinu, ktorý si Stefan Thomaas uložil na peňaženku IronKey.

Svoje heslo ku peňaženke si však napísal na papier, ktorý následne stratil. Keďže však bola hodnota Bitcoinu v tom čase veľmi nízka, tak to nepovažoval až za takú veľkú tragédiu. Uplynulo 10 rokov, Bitcoin extrémne narástol na hodnote a je viac ako pravdepodobné, že v budúcnosti ešte narastie, a práve to „ničí“ Stefana Thomasa, ktorý si na svoje heslo nevie spomenúť. O svojej situácii sa vyjadril nasledovne:

„Zvykol som len ležať v posteli a rozmýšľať nad tým. Potom som si sadol ku počítaču, vyskúšal inú stratégiu, ktorá nefungovala a opäť  som sa dostal do úplného zúfalstva.“

Čo je však oveľa problematickejšie je fakt, že na to, aby sa dostal do svojej peňaženky má už iba 2 pokusy. Peňaženka IronKey totižto umožňuje svojim držiteľom presne 10 pokusov na to, aby sa dostali ku svojim financiám. Pokiaľ však zadajú zlé heslo 10-krát, peňaženka sa navždy uzavrie a prístup ku daným bitcoinom je nemožný.

Prečítajte si tiež: Denný objem zobchodovaných kryptomien na PayPale dosiahol nový rekord!

Kritika voči kryptomenám

Samozrejme, že jeho situácia je nezávideniahodná. Zo Stefana Thomasa pritom podľa jeho aktuálnych vyjadrení srší nielen zúfalstvo, ale taktiež aj sklamanie a hnev. Napadol pritom aj jeden z najčastejších argumentov, ktorý používajú podporovatelia kryptomien.

„Celá táto myšlienka, že môžete byť vlastnou bankou – položím vám na to otázku: Chcete si vyrábať svoje vlastné topánky? Dôvod, prečo máme banky je, že sa nemusíme a nechceme zaoberať presne s takými vecami, s akými sa zaoberajú banky.“

Napriek tomu, že ide o pomerne slabý argument, v niečom má Stefan Thomas aj pravdu. Nie každý je totižto pripravený na to, aby sa stal „svojou vlastnou bankou.“ Dôvody na to môžu byť akékoľvek od slabej technologickej zdatnosti, nedostatku prípravy, podcenení zabezpečenia alebo len nešťastnej strate hesiel alebo privátnych kľúčov, aké sa stali práve Stefanovi (a mnohým ďalším). Na druhú stranu treba povedať, že pokiaľ by Stefan Thomas nepodcenil práve zabezpečenie svojich hesiel, tak by sa ku svojím BTC dostal bez problémov.

Ponaučenie pre všetkých

Aj tento príbeh môže byť ponaučenie pre všetkých, ktorí sú v kryptomenovom svete noví. Zabezpečenie vašich kryptomien neberte na ľahkú váhu. Stefan Thomas spravil dobrý krok v tom, že sa rozhodol nenechať svoje kryptomeny na burzách, čo je veľmi nebezpečné. Na druhú stranu ale podcenil úschovu hesiel, z čoho sa dá poučiť a jeho chyby neopakovať. Kľúče ku svojim peňaženkám si preto schovajte  rozumne a ideálne si ich spravte viac, aby ste nedopadli ako spomínaný Stefan Thomas.

Kurzy mensi

Ten sa napriek všetkému rozhodol na všetko zabudnúť, pretože to neprospievalo jeho duševnému zdraviu (pochopiteľne). Navyše, keďže patril ku jedným z prvých členov tímu za kryptomenou Ripple a vlastnil aj iné kryptomeny, Stefan Thomas nie je úplne odkázaný iba na tieto bitcoiny. Samozrejme, že ich vlastnenie by ho potešilo, avšak s chudobou určite nemá problém.

„Dostal som sa do bodu, kedy som si povedal, že je na čase to nechať vo svojej minulosti, najmä kvôli svojmu mentálnemu zdraviu.“

Tak znelo vyjadrenie Stefana Thomasa, ktorý však ani zďaleka nie je jediným, kto takto o svoje kryptomeny môže prísť (alebo už prišiel). Podľa spoločnosti Chainalysis, ktorá sa zameriava skúmaním kryptomenových dáta, je viac ako 20 % zo všetkých 18,5 milióna BTC, ktoré už boli vyťažené, navždy stratených. Aktuálne to tvorí približne 130 miliárd dolárov, ktoré môžu byť stratené v rôznych peňaženkách.

Zdroje: https://cryptopotato.com/, https://cryptoslate.com/, https://www.nytimes.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart