0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

12.4.2021 - Jednoduchý návod na ťažbu kryptomeny Monero

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Ahojte, prinášam prehľadný návod na ťažbu Monera, ktoré sa po hard-forku v roku 2019 stalo opäť zaujímavo profitabilným. Pomohlo nám zavedenie algoritmu RandomX a momentálne mu pomáha aj odlev niektorých ETH ťažiarov, ktorý majú strach z neznámeho.

Prečítajte si aj : Prvý kryptoman už aj v Martine!

Pokiaľ ste nadšencami kryptomeny Monero a radi by ste si niečo z neho naťažili, mám pre vás prehľadný návod na ťažbu prostredníctvom nového algoritmu RandomX. Dôležité je, aby ste mali k dispozícii nejaké GPU alebo silnejšie CPU. Je to návod, ktorý je overený a odskúšaný, ale v žiadnom prípade neručím za možné problémy, ktoré môžu nastať vo vašom prípade.  Poďme na to!

Čo je to RandomX?

Monero prešlo 30.11.2019 úspešne aktualizáciou siete a doterajší používaný algoritmus ťažby Cryptonight bol zmenený na RandomX technológiu. O čo ide? RandomX zabezpečuje náhodné spustenie kódu tak, aby bol rezistentnejší voči ASIC technológiám. Väčšia šanca tým pripadá na majiteľov CPU/GPU, ktorý pri troche šťastia môžu vyťažiť oveľa viac ako pri doterajšej ťažbe.

Krok 1: Peňaženka

Pred ťažbou je dôležité uistiť sa, že máte peňaženku. Najlepším miestom na inštaláciu je hlavná stránka https://web.getmonero.org/downloads/. Ideálne je použiť túto oficiálnu walletku na Monero, ale použiť môžete aj peňaženku Coinomi či iné. Zdôrazňujem, že by ste nemali použiť pri ťažbe adresu walletky z burzy. Vaše vyťažené Monero tam nemusí prísť 🙂

Kurzy mensi

Pokiaľ ste si nainštalovali oficiálnu walletku, tak musíte počkať až sa vám stiahne blockchain do pc. To môže v zásade trvať aj niekoľko hodín.

Krok 2: Ťažobný softvér

V tomto prípade použijeme známy ťažobný softvér s názvom XMRIG.

Po kliknutí na odkaz prejdite do sekcie „Stiahnutie“ a kliknite na kartu „Releases“. Na tejto stránke uvidíte niekoľko verzií. Ak používate kartu Nvidia, pravdepodobne budete potrebovať verziu s príponou „cuda10_1“. Pokračujte a stiahnite súbor zip a rozbaľte ho do bezpečného priečinka. Upozorňujem, že ak po rozbalení priečinka nevidíte nasledujúci spustiteľný súbor je pravdepodobné, že vám ho Antivírus označil ako škodlivý. Je potrebné ho vybrať z karantény a označiť ako bezpečný:

Krok 3: Pooly

Dobre, takže máme peňaženku a máme miner. Existuje veľa poolov s rôznymi poplatkami / úrovňami výplaty atď. Navrhujem vám iba pár, ktoré nevyžadujú registráciu:

Ja som nastavil MineXMR.

Krok 4: Ťažba

Po vygenerovaní receive (príjimacej) adresy walletky a skopírovaní do schránky (CTRL+C) pôjdete na https://xmrig.com/wizard#start . Toto je šikovný sprievodca nastavením, ktorý vás prevedie všetkými potrebnými informáciami v konfiguračnom súbore jednoduchým spôsobom:

  • 1 - Kliknite na Nová konfigurácia
  • 2 - Vyberte pool a po výbere zadajte do príslušného poľa adresu peňaženky (zo schránky)
  • 3 - Vybral som CPU, ale vy máte na výber GPU (CUDA pre Nvidia, OpenCL pre AMD karty)
  • 4 - Vyberte si úroveň donate (min. 1%, je to navyše k 1% spoločným poplatkom, ktorý je venovaný vývojárom mineru)
  • 5 - Súbor je dokončený, kliknite na tlačidlo stiahnutia a uložte ho do priečinka s aplikáciou XMRIG

Po uložení konfiguračného súboru stačí dvakrát kliknúť na spustiteľný súbor XMRIG a malo by sa otvoriť okno príkazov. Môže trvať niekoľko sekúnd, kým sa dokončí počiatočná konfigurácia mineru, ale keď je spustená, vyzerá to takto (hoci v mojom prípade GPU ťažba nebeží):

Gratulujem, začali ste tažiť XMR! 🙂

Svoje štatistiky môžete skontrolovať na stránke MineXMR. Urobíte to tak, že vo svojom obľúbenom prehliadači (#BRAVE) prejdete na adresu https://minexmr.com/#worker_stats a tu zadáte adresu svojej peňaženky, na ktorú ťažíte. Svoju peňaženku XMR nemusíte nechať stále otvorenú, len sem tam skontrolujte či Vám na ňu vôbec niečo chodí 🙂

zdroj: publish0x

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart