0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

12.11.2021 Hybridný blockchain XinFin

Xinfin je nová generácia hybridnej blockchainovej technológie spájajúca komunity a podniky globálne.

Sieť XinFin kombinuje silu a transparentnosť verejných blockchainov rýchlosťou a bezpečnosťou. Sieť používa energeticky účinný Delegated Proof of Stake konsenzus (XDPoS).

Všetci členovia siete Xinfin zdieľajú verejný status. Podniky môžu hostiť súkromné sub-siete. To umožňuje používateľom profitovať zo spoločného skupenstva, čo umožňuje podnikom transparentne zdieľať základné transakčné údaje transparentne v celej sieti a zároveň udržiavať životne dôležité a citlivé údaje.

Okrem toho sieť XinFin uľahčuje interoperabilitu medzi reťazcami s použitím hybridných mostov a noriem správy ISO20022. To robí sieť XinFin všestrannú vývojársku platformu.

Tím za sieťou XinFin je nezisková organizácia s názvom XinFin Foundation. Táto nadácia sa snaží položiť globálne základy blockchainovej infraštruktúry na odstránenie trenia z medzinárodných platobných systémov a vybudovať riešenia poháňané digitálnymi aktívami riadenými spoločnosťou.

Xinfin Foundation spolupracuje s medzinárodnými vládami a podnikmi, ktoré pomáhajú vytvoriť nové infraštruktúry založené na blockchaine. Platforma umožňuje investorom podporovať rôzne projekty infraštruktúry, spájajúc vývojárov s investormi na efektívnejšie financovanie projektov.

Ako funguje?

Xinfin's XDC01 je hybridný protokol, ktorý si vyžaduje najlepšie časti platformy Ethereum a IBM, aby poskytli riešenie neefektívnosti na globálnych finančných trhoch.

Platforma umožňuje organizáciám zúčastniť sa na globálnom obchodnom trhu za zlomok typických nákladov z dôvodu jeho vysoko účinnej inteligentnej zmluvy a schopnosti real-time. XinFin sa domnieva, že to urobí cezhraničné transakcie oveľa efektívnejšie a zároveň umožnia verejné aj súkromné použitie.

Xinfin používa štandard finančného zasielania správ ISO20022, aby sa zabezpečila kompatibilita medzi hybridným blockchainom a finančným systémom, ktorý zabezpečuje, že firmy a vlády môžu ľahko konvertovať svoje centralizované systémy na robustnejšiu decentralizovanú sieť, ktorá ťaží z inteligentných zmlúv.

Kompatibilita s EVM umožňuje vývojárom ľahko nasadiť svoje Ethareum inteligentné zmluvy na reťaze XDC bez úprav.

XDC Protocol

Protokol XDC slúži, ako správa a potvrdzujúca vrstva pre globálne platby. Protokol podporuje inteligentné zmluvy a integráciu Internet of Things (IOT). Ako vysoko škálovateľný stupeň hybridného blockchainu, sa môže pochváliť vysokou priepustnosťou 2 000 transakcií za sekundu (TPS) a bezkonkurenčnými transakciami.

XinFin Digitálna zmluva (XDC chain) XDPoS konsenzu slúži na globálne obchody a financie. Protokol XDC umožňuje tokenizáciu aktív a digitalizáciu pri znižovaní potreby komplexných výmenných zahraničných infraštruktúr. To zase vytvára flexibilné prostredie pre riadenie finančných inštitúcií.

Prečítajte si tiež: Prečo treba mať FOMO pod kontrolou?

Hybrid blockchain

Hybridný blockchain kombinuje najlepšie prvky z verejných aj súkromných blockchainov na vytvorenie riešení na mieru. Hybridné blockchainove riešenia sa stali čoraz obľúbenejšími medzi podnikmi, vládami a medzinárodnými orgánmi v dôsledku bezpečnosti a transparentnosti, ktoré môžu ponúknuť.

Blockchain tejto technologie nie je často otvorený pre každého. Ide o hlavnú funkciu súkromných blockchainov. Mnohé však využívajú aj prvky verejných blockchainov na zvýšenie transparentnosti a bezpečnosti.

Okrem toho, hybridné blokchchainy môžu vybrať účastníkov a rozhodnúť, aký typ transakcií by mal byť verejný a ktorý by mal byť súkromný. Tieto blockchain riešenia sú často vysoko prispôsobiteľné a imunitné na 51% útokov mimo povolenej siete.

Spoločnosti profitujú z hybridných blockchainov niekoľkými spôsobmi. Napríklad pomocou hybridného bloku v uzavretom systéme môže dramaticky zvýšiť bezpečnosť dát.

To nesmierne znižuje pravdepodobnosť uniknutia alebo manipuláciu citlivých údajov. Tiež pravidlá a parametre hybridných blockchainov sa ľahko aktualizujú alebo menia bez toho, aby si vyžadovali konsenzus z distribuovanej siete tisícov uzlov.

Ďalšou výhodou je, že môžu minimalizovať transakčné náklady. Všeobecne povedané, menšie siete s menej uzlami môžu uľahčiť mikroplatby, pretože si vyžaduje menej zdrojov ako väčšie verejné blockchainy. To znamená, že malé, vysokofrekvenčné transakcie sa môžu uskutočniť s poplatkami, ktoré často stojí menej ako 0,01 dolárov za jednu transakciu.

 

Public XDPoS Consensus

Verejný model konsenzu XDPoS sa spolieha na hlasovanie v reálnom čase za voľbu združenia validrátorov alebo delegátov. Overovatelia overujú transakcie a zabezpečujú sieť, čím sa zabezpečí, že sieť vyrába len legitímne bloky transakcií v celej sieti. Overovatelia sa tiež starajú o akékoľvek neočakávané otázky, ktoré sa vyskytujú na sieti XDC.

Okrem toho model XDPoS konsenzus rieši štyri z hlavných problémov spojených s verejnými blockchainmy:

  1. verejný konsenzus XDPoS je vysoko energeticky účinný a používa približne 1/10 z energetiky potrebnej pre Bitcoin.
  2. XDPoS Consensus umožňuje ultra nízke transakčné poplatky, čo je ideálne pre mikroplatby.
  3. verejný XDPoS Consensus zvyšuje škálovateľnosť s vysokou priepustnosťou.
  4. funkcia Self-Kyc umožňuje firemným klientom udržiavať regulačné dodržiavanie pri riadení oprávnení a identít bez trenia.

XDPoS je šetrný k životnému prostrediu, demokratický model, ktorý znižuje prekážku vstupu pre účastníkov odstránením potreby drahého zariadenia na ťažbu alebo nadmernej spotreby energie.

XinFin Masternodes

Tento model používa uzly a validátorov namiesto baníkov. Zatiaľ, čo Proof of Work (POW) vyžaduje veľké množstvo výpočtovej techniky a zdrojov, model verejnej XDPoS je ekologický udržateľný mechanizmus.

XinFin používa uzly validátorov a masternodes na zabezpečenie svojich sietí. Validátory akceptujú alebo odmietajú transakcie predtým, ako sú pripojené k blockchain masternnodes. Každý validátor musí vytvoriť jedinečný zoznam uzlov a uchovať informácie o masternodes, ktoré majú potrebné rozhodnutie.

Masternode je nevyhnutný pre stabilitu a seba stabilitu protokolu XDC. Každý Masternode musí byť verejne identifikovateľný, prejsť cez KYC a ďalšie procesy. Hlavnými funkciami Masternodes sú pripojené bloky transakcií s blokom a uľahčujú decentralizované riadenie.

Ak sa chcete stať XinFin Masternode, musia účastníci stakovať 10 miliónov XDC tokens a zaviazať sa k 100% prevádzkovaniu siete. XinFin zaviedol niekoľko obmedzení na zabezpečenie masternodes, aby konali úprimne a v záujme siete.

Akýkoľvek subjekt alebo osoba, ktorá nespĺňa miestne predpisy, alebo má register trestov, sa nemusí kvalifikovať na to, aby sa stal masternode.  Sieť XinFin tiež poskytuje one-click Installer, aby bolo, čo najjednoduchšie, stať sa masternode.

XinPay

Najnovšia peňaženka na skladovanie, odosielanie a prijímanie tokenov XDC. S peňaženkou môžu používatelia tiež komunikovať s decentralizovanými aplikáciami (dapps) priamo z webového prehliadača. Navyše, XinPay prichádza s mnemonickou frázou na bezpečné zálohovanie finančných prostriedkov.

XinFin Remix

Formálne známy ako prehliadavč Solidity, XinFin Remix je webový prehliadač s integrovaným vývojovým prostredím (IDE), ktoré umožňuje používateľom písať, nasadiť a vykonávať inteligentné zmluvy pomocou programovacieho jazyka Solidty.

Vývojári môžu tiež spúšťať XinFin remix popri klientovi Xinfin node z toho istého lokálneho prístroja a komunikovať medzi týmito dvoma pomocou XinFin application programming interface (API).

XDC Ecosystem Co-Builder Plan

Plán ekosystému XDC pomáha s financovaním nových projektov a vývojárov založených na sieti XDC. Plán podporuje budovanie a propagáciu decentralizovaných aplikácií založených na XDC. Akýkoľvek sľubný projekt s minimálnym životaschopným produktom (MVP) môže požiadať o pomoc s financovaním, technickou podporou a marketingovú pomoc.

XinFin Bounty Program

Program XinFin Bounty umožňuje komunitu protokolu XDC získať odmeny za zlepšenie ekosystému. S rozsahom udalostí bug odmien a on-line hakathons sa komunita odhodlava optimalizovať a zabezpečiť protokol XDC a rôzne obchodné aplikácie, ktoré sa spoliehajú na technológiu XinFin.

XDC Token

Token XDC sa používa ako vrstva platby, prispôsobenie finančným inštitúciám a decentralizovaným aplikáciám (dapps) postavených na XinFin Hybrid Blockchain. XDC token poskytuje vstupnú bránu do finančných služieb, ktoré pomáhajú malým a stredným podnikom integrovať protokol XDC.

Zdroj: https://academy.moralis.io/blog/exploring-xdc-network-and-the-xdc-token , https://coinmarketcap.com/alexandria/article/what-is-xinfin

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart