0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

12.08.21 Bitcoin ETF

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin sa upevňuje ako legitímne investičné aktívum, do ktorého môže investovať ktokoľvek. Z technického hľadiska nie ktokoľvek, pretože niektoré inštitúcie a jednotlivci sa môžu zúčastňovať iba vysoko regulovaným spôsobom. Mnohí si myslia, že bitcoinový ETF by mohol splniť tento účel. Zatiaľ čo bitcoinové ETF už v Kanade existujú, americké regulačné orgány ešte musia schváliť bitcoinové ETF pre americké trhy. Pozrime sa, čo je ETF a čo by mohlo znamenať pre Bitcoin.

Úvod

Bitcoin a trh s kryptomenami prešli dlhú cestu. Nie pred viac ako desiatimi rokmi túto technológiu využívala iba malá komunita nadšencov, zatiaľ čo cena sa pohybovala okolo 10 000 BTC za dve pizze.

Rýchly posun vpred o niekoľko rokov a videli sme veľa úspešných firiem postavených na tomto priemysle, nespočetné množstvo kryptomenových projektov, zrod DeFi a oveľa viac. Darí sa aj inštitucionálnemu prijatiu. Spoločnosť MicroStrategy konvertovala viac ako 2 miliardy dolárov z ich súvahy do BTC a čoskoro budete pravdepodobne môcť kúpiť najnovšiu Teslu za svoje BTC.
Aké stavebné bloky však stále chýbajú, aby sa Bitcoin mohol stať hlavným prínosom v globálnom makroekonomickom prostredí? Jedným z nich by mohol byť regulovaný spôsob vystavenia inštitúcií a tradičnejších hráčov. Podľa niektorých ľudí by to bolo najlepším spôsobom prostredníctvom ETF.

Čo je bitcoinový ETF?

Najprv trochu prehľad. ETF je fond obchodovaný na burze, čo znamená investičný fond, ktorý sleduje cenu podkladového aktíva. ETF existujú v mnohých rôznych odvetviach a triedach aktív. Napríklad ETF zlata existujú už celé desaťročia a sledujú cenu zlata.

Bitcoinový ETF by fungoval rovnako - cena ETF by sa riadila cenou Bitcoinu.

ETF sú regulované finančné produkty. Obchodujú na tradičných trhoch, ako je NASDAQ alebo NYSE, ale nie na kryptomenových burzách. To sa však v budúcnosti môže zmeniť, pretože hranice medzi tradičnými financiami a odvetvím kryptomien sa naďalej stierajú.

Prečo je bitcoinový ETF dôležitý?

Bitcoin nie je najjednoduchší asset na obchodovanie. Veľké finančné inštitúcie nefungujú rovnakým spôsobom ako individuálni investori a na to, aby sa mohli v tomto priestore zúčastniť, potrebujú komplexný regulačný rámec.

To je dôvod, prečo môže ETF prejsť dlhou cestou, aby priniesol prijatie a rozšíril základňu potenciálnych investorov. Môže to spôsobiť cenovú expozíciu pre účastníkov na tradičných trhoch bez toho, aby sa museli starať o to, aby "fyzicky" vlastnili mince.

Bitcoinový ETF by mohol obsahovať aj iné aktíva ako Bitcoin. Napríklad bitcoinový ETF môže obsahovať kôš aktív, ako sú BTC, ETH, akcie spoločnosti Tesla, zlato atď. To by mohlo investorom poskytnúť určité výhody z diverzifikácie.

Prečítajte si aj : Transakčné poplatky na blockchaine

Stručný prehľad bitcoinových ETF

Všeobecne platí, že keď ľudia hovoria o bitcoinových ETF, zvyčajne hovoria o ETF na trhoch v USA. ETF však existujú na mnohých rôznych trhoch. Napríklad prvý bitcoinový ETF bol uvedený na kanadský akciový trh. Nazýva sa Purpose Bitcoin ETF a obchoduje sa na torontskej burze cenných papierov s tickerom BTCC.

Napriek tomu sa väčšina očí zameriava na americké regulačné orgány, pretože ide o najväčší finančný trh na svete. Americký bitcoinový ETF by mohol spevniť Bitcoin ako investičné aktívum.

Uskutočnilo sa niekoľko pokusov o spustenie bitcoinového ETF v USA. Od marca 2021 všetky zamietla Komisia pre cenné papiere a burzy v USA (SEC).

Prečo SEC stále odmieta žiadosti? Ako dôvod odmietnutia aplikácií ETF zvyčajne uvádzajú volatilitu, neregulovanú povahu kryptomenového trhu a zjavnú manipuláciu s trhom. Aj keď to do istej miery môže platiť, pravdepodobne to platí aj pre mnohé ďalšie finančné trhy, ktoré už ETF majú.

Okrem toho bola sa v poslednom medveďom trhu vybudovala veľká časť finančných prostriedkov potrebných na to, aby bol Bitcoin legitímnou triedou makroassetov. Keby MicroStrategy chcela len pred niekoľkými rokmi kúpiť bitcoiny v hodnote niekolľkých miliárd, bolo by to asi nesmierne ťažké. Teraz však existuje infraštruktúra aj likvidita a sú pripravené splniť aj také rozsiahle investície.

Toto pokračujúce dozrievanie kryptomenového trhu pravdepodobne zvráti príliv regulačných orgánov a nakoniec ustúpi americkému bitcoinovému ETF. Kedy sa to stane, je ťažké povedať.

Mám investovať do bitcoinového ETF?

Je bitcoinový ETF tým správnym finančným nástrojom na investovanie do Bitcoinu? No, ak ste jednotlivec, ktorý chce chrániť svoje úspory pred topiacou sa hodnotou fiat peňazí, rozhodne áno.

Bitcoin je koniec koncov o demokratizácii financií. V skutočnosti je Bitcoin veľa vecí pre rôznych ľudí. Priama starostlivosť o vaše úspory však môže byť efektívna. Nehovoriac o nespočetných spôsoboch, ako môžete získať výnos alebo požičať si za svoje BTC. Z toho vyplýva, že investovanie do bitcoinového ETF má výhody, takže ak sa vám zdajú atraktívne, môže byť ETF tiež dobrou voľbou.

Na záver

Bitcoinové ETF umožňujú investorom na tradičných trhoch vystavovať sa Bitcoinu regulovaným spôsobom. Môže to byť dobrý spôsob, ako priniesť viac inštitucionálneho prijatia kryptomenám ako triedy aktív.

Kedy americké regulačné orgány prijmú žiadosť o bitcoinový ETF v USA? Ťažko povedať, ale zdá sa, že požadované stavebné bloky zapadajú na svoje miesto.

Zdroje: academy.binance.com, corporatefinanceinstitute.com. coindesk.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart