0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

12.03.21 Bitcoin ETF? Ako je to so žiadosťami? Dočkáme sa už tento rok?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin ETF. príbeh, ktorý počujeme už minimálne dva roky a stále nie je na konci. kedy konečne príde prvé poriadne Bitcoinové ETF? V poslednom čase sme oznamovali, že ETF na Bitcoin už spustili v Kanade. Dá sa teda očakávať, že čoskoro ich budeme vidieť aj v USA? Ak áno, tak Kedy? ktorá spoločnosť má najväčšie šance?

ETF je už v Kanade

ETF na Bitcoin už existuje v kanade. Toto ETF však z globálneho hľadiska nie je také významné a potrebné ako by bolo v USA. Avšak ukazuje nám niekoľko zaujímavých faktov. Už vo svojom videu na Youtube som hovoril, že toto ETF môže mať zásadný vplyv. Je to totiž precedens. Ak dokázali ETF schváliť v jednej krajine, tak ostatné krajiny sa môžu týmto schválením a legislatívou inšpirovať. Najmä ak sa jedná o tak blízkeho suseda USA ako je Kanada.

Prečítajte si aj : Twitter schaosil vymazávanie účtov - zasiahnutých bolo niekoľko kryptomenových influencerov.

Grayscale a ETF?

Ďalšou firmou, ktorá sa môže pokúsiť o schválenie Bitcoin ETF je Grayscale Investments Management. Teda spoločnosť, ktorá spravuje viac než 650 000 BTC, ktorými kryje svoje akcie Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktoré boli dlhé roky najpopulárnejším regulovaným nástrojom inštitúcii pre expozíciu voči BTC. Že Grayscale poškuľuje po možnosti spustiť vlastné Bitcoin ETF naznačila jej aktivita na pracovnom portáli LinkedIn, kde uverejnili tento týždeň 9 pracovných ponúk na pozície súvisiace so správou ETF fondov.

,,Nevieme vám teraz poskytnúť ďalšie podrobnosti okrem toho, že neustále hľadáme nové príležitosti na trhu, vrátane ETF. Boli sme prví, ktorí priniesli na trh expozíciu voči digitálnym aktívam prostredníctvom nášho regulovaného produktu, a našim cieľom je zaistiť, aby sme boli vedúcou postavou na trhu s akýmkoľvek budúcim produktom, ktorý prinesieme,” odpovedal nepriamo na možnosť podania žiadosti o povolenie Bitcoin ETF výkonný riaditeľ Grayscale Michael Sonnenshein.

Rodd Rosenbluth, ktorý je riaditeľom oddelenia pre ETF fondy vo firma CFRA Research poznamenal: ,,Závod o to, kto prinesie v USA prvé Bitcoin ETF sa rozbieha. Ide skôr o otázku toho, kedy SEC schváli prvé Bitcoin ETF, nie kedy.”

Rosenbluth upozornil, že firma, ktorá získa povolenie ako prvá, bude mať obrovskú výhodu a v Grayscale dobre tušia, že je dobrý čas pokúsiť sa o to. Z toho dôvodu nepochybuje, že vytvorenie pracovného tímu pre ETF je predzvesťou ich ďalšieho kroku. ,,Znamená to, že plánujú podať žiadosť o ETF a dúfajú, že schvaľovací proces bude potenciálne rýchly, pretože si nechcú nechať ujsť súčasnú príležitosť”.

Aké žiadosti sú aktuálne v hre?

Podľa tohto tweetu je žiadostí hneď niekoľko. zatiaľ čo o Grayscale sa len špekuluje, tak niekoľko spoločností už reálne žiadosť podalo. Azda najďalej je spoločnosť VanEck, ktorá okrem podania S-1 vyplnila aj formulár s označení 19-b4. To v podstate znamená, že SEC sa k tejto žiadosť musí vyjadriť do určitého času. Tento príbeh sme tu už však mali ešte v roku 2019 a vtedy buď žiadosť neprešla alebo ju VanEck na poslednú chvíľu stiahol. Vtedy sme však ešte nemali ETF v Kanade. Tlaky o spustenie ETF silnejú a silní hráči si uvedomujú, že čas sú peniaze.

Okrem toho má na stole aj podania od NYDIG z februára 2021 a od firmy Valkyire z januára 2021. Najnovšou lastovičkou však je vyplnenie formuláru S-1 od spoločnosti WisdomTree, ktorá je v oblasti ETF veľkým hráčom. Udialo sa tak len včera. Ak by žiadosť Wisdom Tree uspela, jej ETF na Bitcoin by bolo zalistovane na burze BZX od CBOE.

Záver

Bitcoinové ETF je len otázka času a sám som zvedaví ktorej firme sa to podarí ako prvej. Je však veľmi pravdepodobné, že akonáhle sa to v USA podarí jednej firme, tak bude len otázka času, kedy zvyšné firmy ,,zduplikujú" postup a získajú rovnako možnosť vytvoriť svoj vlastný Bitcoin ETF produkt.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart