0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

12.01.21 Denný objem zobchodovaných kryptomien na PayPale dosiahol nový rekord!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]PayPal prišiel s poskytovaním kryptomenových služieb koncom októbra 2020, odkedy sme mohli vidieť takmer konštantný rast Bitcoinu aj altcoinov. Mnoho analytikov a expertov vníma práve vstup PayPalu do kryptomien ako tú správu, ktorá spustila bull market napriek tomu, že PayPal neumožňuje priamo nákup a predaj Bitcoinu prostredníctvom svojej platformy. Ako sa ale zdá, to retailovým investorom vôbec nevadí, keď včera vytvorili nový rekord zobchodovaných kryptomien za jeden deň na tejto platforme.

Takmer 250 miliónov dolárov v kryptomenách zobchodovaných iba na PayPale

Dňa 11.1.2021, kedy sme videli na Bitcoine jeden z väčších prepadov na cene, ktorý ju poslal zo sumy 38 300 dolárov približne na 30 400 dolárov, aby uzavrel na hranici 35 300 dolárov, sme boli taktiež svedkami obrovskej trading aktivity zo strany retail investorov. Tá sa odohrala napríklad aj už na spomínanej platforme PayPal, kde sa za jeden deň zobchodovalo 242 miliónov dolárov v kryptomenových produktoch, ktoré PayPal ponúka.

Zdroj: cryptopotato.com

Oproti predošlému ATH tejto štatistiky, ktoré bolo vytvorené dňa 6.1.2021 a bolo na hranici približne 129 miliónov dolárov, tak išlo takmer o zdvojnásobnenie celkových zobchodovaných objemov prostredníctvom PayPalu. Keďže je PayPal tvorený drvivou časťou práve retail investormi a bežnými zákazníkmi, dá sa tiež povedať, že takýto spike v obchodovaní (na platforme PayPal) bol len vďaka aktivite retail obchodníkov a nie inštitucionálnych investorov.

Prečítajte si tiež: Používate Telegram? Pozor na SCAM botov!

Nikto teraz nehovorí, že včerajší prepad Bitcoinu o takmer 20 % spôsobili retail obchodníci na PayPale. Avšak je pozoruhodné, ako ich aktivita stúpla práve počas neho. Čo však žiadna zo štatistík zatiaľ neukazuje je to, ako bol tento objem rozdelený medzi kupujúcich a predávajúcich. Je totižto veľmi pravdepodobné, že retail investori svojou zvýšenou aktivitou iba reagovali na prepad na cene Bitcoinu a tak sa snažili buď vybrať možné zisky kým sa im úplne nevynulovali alebo predávali v strate. Samozrejme je to iba domnienka, že retail investori na PayPale by sa chovali ako takzvané „weak hands.“ Rovnako je totižto pravdepodobné, že aj obchodníci na PayPale si uvedomili, že takáto korekcia je možnosť na nákup a tak vo veľkom prikupovali pri cenách pod 35 000 dolárov. To žiaľ z týchto štatistík nevidno.

Ide o bullish alebo bearish správu?

Čo táto správa ale znamená? Sú retail investori naspäť v takej veľkosti ako tomu bolo v roku 2017? Zdá sa, že áno. Aj keď je zloženie kryptomenových investorov aktuálne veľmi odlišné, retail investori sa objavujú v kryptomenovom svete čoraz viacej. Nárast vo vyhľadávaní slova Bitcoin, ktorý môžete vidieť na grafe nižšie, tomu tiež nasvedčuje, keďže sa dostal na najvyššie levely od roku 2017.

Zdroj: cryptopotato.com

Samozrejme, že sa táto správa dá interpretovať rôzne. Na jednej strane môže byť potešujúce, že Bitcoin sa opäť dostáva medzi ľudí, zvyšuje sa tak povedomie o ňom a narastá aj jeho adopcia. Na druhú stranu, pokiaľ má rásť záujem o Bitcoin práve prostredníctvom takých platforiem ako PayPal, tak to pre kryptomeny nie je ani zďaleka výhra. PayPal totižto stále neumožňuje reálny nákup kryptomien, ale iba ich derivátov, keďže sa z danej platformy nedajú tieto kryptomeny ani nikam poslať ani ich na nej nie je prijať.

Pokiaľ sa tak retail má vrátiť do kryptomien vo veľkom, je nutné ich informovať napríklad aj o tom, že na PayPale kryptomeny nevlastnia a tak iba špekulujú na ich cene. Niektorým to samozrejme môže vyhovovať, pretože práve špekulácia a vidina veľkého zisku je to, čo množstvo retailových obchodníkov do kryptomien prilákať. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo sa v roku 2017 Bitcoin dostal tak vysoko, keďže ho už vtedy všetci videli na 100 000 dolároch.

Kurzy mensi

Vtedy sa to nestalo, avšak tento rok sa to stať určite môže a preto je takmer isté, že retail sa do kryptomien postupne vráti. Je to podľa vás pozitívna alebo negatívna správa pre kryptomeny? O svoje názory sa neváhajte podeliť v komentároch pod článkom alebo prostredníctvom našich sociálnych médii.

Zdroje: https://cryptopotato.com/, https://cointelegraph.com/, https://www.coininsider.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart