0
 0,00 0 items

No products in the cart.

11.11.21 Včerajšok opäť upozornil na riziká spojené s volatilitou

Včera sme na najväčších kryptomenách mohli vidieť poriadnu jazdu. Tá bola ovplyvnená najmä externými faktormi mimo kryptomenového sveta a opäť poukázala na to, že tento trh je ešte stále vo veľkom ovplyvňovaní tradičným finančným svetom. Aj preto sme mohli včera vidieť zvýšenú volatilitu najmä na Bitcoine. Ten si síce opäť prekonal svoje ATH, ale následne zažil výplach o takmer 7 000 dolárov iba za pár minút. Prečo sa tak stalo?

Strach zo zrýchľujúcej inflácie?

ATH na Bitcoine sme videli tesne poobede potom, čo sa svetom opäť začali šíriť nie práve pozitívne čísla spojené s infláciou. Tá nám medzi ročne aj medzi mesačne opäť narástla a dokonca sa index CPI (Consumer Price Index) nachádza na najvyšších leveloch od roku 1990. Aj takéto správy určite pomohli k tomu, aby cena Bitcoinu narástla na nové ATH, ktoré aktuálne predstavuje na mnohých burzách suma presne 69 000 dolárov.

V tom čase ešte niekoľko kryptomenových podporovateľov poukazovalo na to, že nárast ceny Bitcoinu nastal práve v momentoch, kedy boli vydané čísla spojené s infláciou. Podľa nich to jasne dokazuje, že ľudia hľadajú alternatívne investície či spoľahlivé „hard money.“ Rovnako sa majú používať kryptomeny v čase nejasností na trhoch čím sa investori poskúšajú hedžovať svoje pozície voči tradičnému finančnému systému.

Ukázal chaos okolo Evergrande opak?

Netrvalo však dlho a Bitcoin sa zo svojho ATH porúčal strmhlav dole. Konkrétne až na sumu 62 700 dolárov, ktorá na mnohých burzách pôsobila ako support. Od neho sa cena opäť odrazila hore. Tento prepad mal byť pre zmenu spôsobený chaosom okolo spoločnosti Evergrande. Ako sa však aktuálne zdá, tak daný prepad bol poháňaní množstvom protichodných vyjadrení a nejasností spojených s bankrotom danej spoločnosti.

Prečítajte si tiež: Tim Cook vlastní BTC aj ETH - je Apple pripravený na krypto? 

O tejto téme budeme ešte určite informovať viac v samostatných článkoch, pretože sme opäť mohli vidieť, že kryptomenový trh môže pokračovať v bullrune iba v prípade, že sa bude dariť aj akciám. Ak by sme videli akékoľvek výraznejšie problémy na klasických trhoch tak je viac ako pravdepodobné, že kryptomeny by ani zďaleka nemali taký jednoduchý rast ako v prípade, kedy budú prekonávať akcie a všetky indexy s nimi spojené, svoje ATH.

Bitcoin sa našťastie ale nepobral pod 60 000 dolárov. Naopak, od sumy 62 700 dolárov sme zažili takisto veľmi rýchly skok naspäť hore, ktorý najväčšiu kryptomenu zastabilizoval približne na hodnote  64 500 dolárov, s aktuálnou sumou približne 65 200 dolárov. Včerajšia volatilita  nám tak ukázala svoje „čaro.“ Stane sa však toto novým štandardom do najbližších týždňov?

Zvýšená volatilita v bullrune?

Dá sa očakávať, že v najbližších týždňoch uvidíme takéto pohyby? Určite áno, najmä ak by sa Bitcoin dostal poriadne nad svoje  ATH. V tom momente by sa Bitcoin dostal do „price discovery“ fázy, ktorá, ak bude potvrdená veľkými objemami, môže prispieť nielen ku veľkým pohybom nahor, ale takisto aj opačne.

Bez veľkých supportov či rezistencií sa tak môže cena Bitcoinu hýbať takmer „voľne“ len na základe dopytu a ponuky. Nie, že by to nerobila tak aj doteraz, avšak v price discovery fáze sú tieto vplyvy ešte citeľnejšie. Navyše, ako sme poukázali už vyššie, tak na kryptomeny bude mať vplyv aj situácia mimo tento sektor.

Chaos spojený so spoločnosťou Evergrande a bankrotom tejto spoločnosti, ktorá môže mať vplyv aj na množstvo spoločností po celom svete určite nepomôže stabilite na trhoch. Rovnako nepomôže ani strach z rastúcej inflácie. Tá sa aktuálne zdá byť neudržateľná z dlhodobého hľadiska bez toho, aby centrálne banky poriadne nezasiahli. No a v prípade, že sa tak stane, sa na trhoch bude pravdepodobne veľmi červenať, čo so sebou môže určite stiahnuť aj ceny kryptomien. Aj preto treba byť na kryptomenovom trhu extra pozorný a opatrný aj napriek tomu, že množstvo analytikov poukazuje na veľký potenciál na šesťciferné sumy za BTC do konca roka.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart