0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

11.05.2021 Vlada Kazakhstanu vytvára plán rozvoja kryptotrhu a Indonézia plánuje daň z obchodou s kryptomenami

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kazašské orgány plánujú zlepšiť svoj regulačný prístup s cieľom posilniť pozíciu krajiny na globálnom kryptotrhu.

Vláda Kazachstanu pripravuje plán stimulácie rozvoja odvetvia kryptomien a technológie blockchain v krajine.

Podľa utorňajšieho oznámenia na webovej stránke kazašského predsedu vlády štátne úrady preskúmali návrhy na riešenie rozvoja kryptopriemyslu a prehodnotili prístup štátu k regulácii kryptomien.

Úradníci navrhli prevádzkovať kryptoburzy prostredníctvom významného národného finančného uzla, Medzinárodného finančného centra v Astane. Vláda tiež navrhla ustanovenie štandardov, podľa ktorých môžu kryptoburzy komunikovať s miestnymi bankami a klientmi.

Cieľom novej iniciatívy je zabezpečiť transparentnosť a organizáciu pre miestny krypto priemysel. V oznámeni sa uvádza že k dnešnému dňu sú z celej škály spoločností pôsobiacich v krypto priemysle súčasťou trhu v Kazachstane iba ťažobné spoločnosti.

Kazašská republika začína byť s kryptopriemyslom a digitálnymi aktívami vážnejšia. Minulý týždeň vydala kazašská centrálna banka oficiálnu správu o možnej digitálnej mene centrálnej banky. Banka uviedla, že účelom digitálneho vlastníctva nie je nahradiť hotovostné alebo bezhotovostné platby, ale mala by byť alternatívou, ktorá by umožnila ďalší rozvoj národného platobného systému a znížila závislosť od hotovosti.

Prečítajte si tiež: Korea zpřísňuje předpisy pro kryptoměny

Kazašská centrálna banka plánuje preskúmať výhody a nevýhody digitálnej meny

Kazašská národná banka (NBRK), zverejnila v stredu správu o pilotnom projekte digitálneho tenge a otvorila verejnú konzultáciu o potenciálnej digitálnej mene centrálnej banky.

Podľa správy by digitálny tenge bol novou formou peňazí vydaných NBRK, ktorá by umožnila ďalší rozvoj národného platobného systému a zníženie závislosti na hotovostnom zúčtovaní pomocou jedinečných technických prvkov.

Banka zdôraznila, že zámerom CBDC nie je nahradiť hotovostné alebo bezhotovostné platby, ale mala by byť alternatívou používanou súbežne s existujúcimi platobnými riešeniami.

NBRK poznamenala, že digitálny princíp zvýši konkurencieschopnosť na platobnom trhu, posilní stabilitu finančného systému a prispeje k zvýšeniu dôvery verejnosti v platby podporované štátom.

NBRK uviedla že:

"Táto technológia bude spĺňať najvyššie štandardy kybernetickej bezpečnosti. Banka bude venovať osobitnú pozornosť ochrane spotrebiteľa a súkromiu používateľov digitálneho tenge."

Banka najskôr vykoná komplexnú štúdiu výhod a rizík súvisiacich s potenciálnym CBDC. V spolupráci s hráčmi na finančnom trhu a globálnymi partnermi plánuje NBRK tiež definovať ciele digitálneho leasingu, emisné a distribučné metódy, aplikovanú technológiu a možný dopad na menovú politiku, finančnú stabilitu a platobný ekosystém.

Ako už bolo oznámené, kazašské orgány pôvodne oznámili, že vláda začala uvažovať o národnej digitálnej mene v júli 2020 spolu s plánmi na zvýšenie investícií do ťažby kryptomeny.

Miestni úradníci následne poukázali na potenciál digitálneho tenge stať sa rozhodujúcim nástrojom v boji proti korupcii v Kazachstane.

Indonézia plánuje zdaňovať zisk z kryptotrhu

Indonézia, najväčšia ekonomika juhovýchodnej Ázie, plánuje zdaniť zisky z obchodov s kryptomenami.

Plán je stále v štádiu diskusie, uviedla v utorok  hovorkyňa indonézskeho daňového úradu Neilmaldrin Noor. Úrad uvažuje o vyrubení dane z príjmu zo zisku z kryptomeny.

Neilmaldrin uviedla:

"Je dôležité vedieť, že ak z transakcie vyplýva zisk alebo kapitálový zisk, zisk je predmetom dane z príjmu, takže platiteľ dane, ktorý získa kapitálový zisk, musí zaplatiť daň a nahlásiť ju."

Indonézia zaobchádza s kryptami ako s komoditou na obchodovanie, v krajine však zakázala ich použitie ako platobného nástroja.

Minulý mesiac odhalil Teguh Kurniawan Harmanda, COO miestnej kryptoburzy Tokocrypto, indonézsky plán zdaňovania kryptomien. Pre CNBC Indonesia povedala, že priemyselní hráči a vládne agentúry, vrátane dozornej rady futures na burzy (Bappebti) ministerstva obchodu, diskutujú o tom, ako uložiť daň z krypto transakcií.

Harmanda uviedol, že navrhovaná daň z príjmu z kryptomien je 0,05%, teda nižšia, ako daň z príjmu uvalená na obchodovanie s akciami, ktorá je v súčasnosti 0,1%.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/kazakhstan-s-government-to-create-roadmap-for-developing-crypto-market , https://cointelegraph.com/news/kazakhstan-opens-public-consultation-for-central-bank-digital-currency , https://www.theblockcrypto.com/linked/104391/indonesia-crypto-tax-plan-profits

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart