0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

10.11.21 Tim Cook vlastní BTC aj ETH – je Apple pripravený na krypto?

Včera kryptomenovým svetom zarezonovalo najmä jedno oznámenie, či skôr interview. V hlavnej úlohe bol Tim Cook, CEO spoločnosti Apple, ktorý uverejnil niekoľko zaujímavých informácii nielen o financiách spoločnosti Apple, ale takisto aj o svojich vlastných. No a čo konkrétne povedal a prečo sa to v kryptomenovom svete vo veľkom riešilo? Aj to sa dozviete už v nasledujúcich riadkoch.

Tim Cook vlastní BTC a ETH

V utorkovom rozhovore pre DealBrook počas Online Summitu usporiadanom New York Times, bolo Timovi Cookovi položených niekoľko otázok, ktoré boli spojené s kryptomenami. Počas daného interview napríklad Tim Cook povedal, že on sám vlastní nejaký bitcoin a ethereum.

„O kryptomeny sa nejaký čas už zaujímam. Pozeral som si o tom celkom dosť. Myslím si, že je to celkom zaujímavé.“

Apple sa ale do kryptosveta nechystá

Samozrejme, že ihneď dodal, že toto nie je investičná rada a že na základe toho sa musia investori aj správať. Bitcoin aj Ethereum sa tak určite nachádzajú v portfóliu Tima Cooka, ktorý tiež povedal, že z jeho pohľadu ide najmä o diverzifikáciu jeho portfólia. Rovnako aj dodal, že práve kvôli týmto (a iným dôvodom) sa zatiaľ Apple nechystá na vstup do kryptomenového sveta. Vylúčil tak, že by Apple nasledoval také spoločnosti ako Tesla a MicroStrategy.

Prečítajte si tiež: Phantom Wallet pripravuje spustenie mobilnej aplikácie po dosiahnutiu 1,2 milióna užívateľov na Solane

Podľa jeho vyjadrení sa aktuálne Apple nechystá investovať do kryptomien žiadne zo svojich hotovostných rezerv. No a tých má Apple viac ako dosť, keďže by aktuálne mala táto spoločnosť sedieť približne na 200 miliardách dolárov, pri celkovej hodnote tejto spoločnosti viac ako 2,4 bilióna dolárov. Cook tiež povedal, že Apple nebude ponúkať platobnú možnosť prostredníctvom kryptomien.

„Nie je to niečo, čo sa nachádza v našich najbližších plánoch. Nemyslím si, že ľudia nakupujú akcie spoločnosti Apple kvôli tomu, aby boli vystavení kryptomenám. Ak ich chcú nakúpiť, môžu investovať priamo do kryptomien prostredníctvom iných prostriedkov.“

Discord ide inou cestou

Úplne iný prístup sa evidentne rozhodla teraz zaujať platforma Discord. Tá práve včera zverejnila prostredníctvom svojho CEO veľmi zaujímavú „neoverenú“ novinku. CEO Discordu, Jason Citron, zverejnil,  že táto platforma môže čoskoro implementovať služby peňaženky MetaMask do svojej ponuky.

Ak by sa tak stalo, tak by používatelia tejto platformy, ktorých je viac ako 150 miliónov, mohli posielať kryptomeny (najmä Ethereum a ERC-20 tokeny) priamo na Discorde. Tento krok ale rozdeľuje komunitu za touto platformou. Zatiaľ čo niekoľko používateľov poukázalo na to, že kvôli tomuto kroku budú končiť svoje subskripcie pre Discord Nitro, tak množstvo z nich tento krok pochválilo.

Integrácia rôznych kryptomenových riešení by mohla priniesť Discordu výhodu oproti iným chatovacím platformám či sociálnym sieťam. Navyše, je všeobecne známe, že Discord je jednou z najviac využívaných platforiem zo strany gamerov (rovnako ako Twitch), ktorí sú často veľmi naklonení práve kryptomenám.

Viac sa o tomto kroku zatiaľ nevie, keďže Jason Citron zatiaľ nezverejnil viac detailov o tom, kedy a či vôbec k takémuto kroku dôjde. Discord sa tak na rozdiel od Applu skutočne pozerá na to, ako by mohli byť kryptomeny implementované do ich spoločnosti.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://u.today/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart