0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

10.09.2021 Protokol, ktorý spája rôzne decentralizované siete: Quant

Quant je protokol uľahčujúci interoperabilitu medzi rôznymi druhmi technológií distribuovanej účtovnej knihy (Distributed Ledger Technology) vrátane blockchainu.

Operačný systém Quant Overledger je prvou bránou pre technológiu distribuovaných účtovných kníh (DLT). Overledger bol vytvorený s cieľom prepojiť existujúce systémy DLT pre podniky, verejné organizácie a regulačné orgány.

Quant je interoperabilný komunikačný protokol, ktorý poskytuje vývojárom a podnikom sieť na prepojenie a interakciu s viacerými DLT súčasne.

Vďaka niekoľkým živým patentovaným výrobkom a mnohým ďalším v štádiu vývoja ponúka spoločnosť Quantum riešenia pripravené pre podniky.

Tieto riešenia sú navyše odolné voči budúcnosti a poskytujú možnosti škálovania bez zvýšených režijných nákladov. Sieť Quant zaisťuje interoperabilný prenos digitálnych aktív prostredníctvom akéhokoľvek protokolu alebo platformy na akomkoľvek type distribuovanej účtovnej knihy.

Quant Overledger DLT Gateway, známa ako Enterprise 5, podporuje špičkové podnikové blockchainy. Ide o Ethereum, JPM Quorum, knihu XRP, Hyperledger Fabric a R3 Corda. Brána Overledger DLT tiež podporuje niektoré z ďalších najväčších blockchainov vrátane Bitcoinu, Binance Chain a EOS.

Ako funguje ?

Vďaka technológii známej, ako brána Overledger DLT je Quant schopný bezproblémovo spájať rôzne decentralizované siete bez ohľadu na to, akú konkrétnu technológiu distribuovanej účtovnej knihy používajú.

Hlavným produktom spoločnosti Quant je ich platforma Overledger Enterprise, ktorú označili ako prvú bránu DLT pre firmy.

Používa sa ako jednoduchá brána API k rôznym distribuovaným účtovným knihám, čo umožňuje spoločnostiam ľahko pripojiť svoju už existujúcu infraštruktúru k blockchainu. Platforma poskytuje ľahko použiteľné REST API, ktoré poskytuje štandardizovaný spôsob rozhrania so širokou škálou blockchainov.

 

Technológia umožňuje podnikom vytvárať to, čo Quant popisuje ako inteligentné zmluvy s multi-DLT alebo MAPP. V zásade ide o inteligentné zmluvy, ktoré existujú vo viacerých distribuovaných účtovných knihách, čo umožňuje decentralizovaným aplikáciám (DApps) využívať údaje a možnosti viacerých platforiem na poskytovanie funkcií, ktoré predtým neboli možné.

Spoločnosť Quant podporuje aj takzvané tokeny viacerých účtov (MLT), čo sú digitálne aktíva kryté skutočnými finančnými prostriedkami držanými v úschove vo finančnej inštitúcii. Tieto MLT je možné použiť na reprezentáciu stablecoinov, poukážok, vernostných bodov, digitálnych mien centrálnej banky a ďalších.

Môžu byť vydané a používané vo viacerých distribuovaných účtovných knihách vďaka technológii Quant Overledger.

Prečítajte si tiež: Čo je sentiment na krypto trhu?

Overledger

Overledger Network podporuje rôzne siete distribuovaných účtovných kníh. Patria sem Ethereum, Bitcoin, Hyperledger Fabric, Corda, Quorum a XRP Ledger.

Očakáva sa, že sieť Overledger Network bude do konca roku 2021 integrovaná do národných a regionálnych distribuovaných sietí Ledger. To umožní spoločnosti Overledger poskytovať prístup k infraštruktúram DLT na celom svete.

Sieť Overledger spája niekoľko verejných, súkromných a komerčných technológií distribuovanej účtovnej knihy prostredníctvom brán Overledger DLT. To sa dosiahne poskytnutím radu nástrojov a zdrojov DLT, ako REST API alebo reprezentatívneho programovacieho rozhrania pre prenos stavových aplikácií.

Rozhrania REST API sú navrhnuté tak, aby v maximálnej miere využívali existujúce protokoly a zároveň umožňovali vývojárom vytvárať aplikácie bez toho, aby bolo potrebné sťahovať úplne nové knižnice alebo softvér. V budúcnosti môžeme tiež očakávať integráciu siete Overledger Network s inými protokolmi kompatibilnými s otvorenými digitálnymi aktívami (ODAP).

Overledger Network poskytuje špičkovú interoperabilitu DLT. Overledger umožňuje rýchlo a jednoducho nadviazať obchodné vzťahy a speňažiť dátové aktíva a služby, ktoré je možné použiť v aplikáciách Overledger.

Používatelia Overledger môžu tiež zvýšiť svoju návratnosť investícií (ROI) do DLT tým, že odstránia mnohé prekážky interoperability medzi rôznymi typmi DLT a sprístupnia ich podnikovým vývojárom.

Sieť Overledger sa navyše v súčasnej dobe používa v oblasti riadenia dodávateľského reťazca, financií a energetiky. Overledger Network ako rozšírenie základnej technológie Quant, umožňuje vytvárať všetky druhy nových aplikácií.

Pripojením poskytovateľov údajov k viacerým systémom DLT táto technológia odomkne možnosti v rámci organizácií a odvetví spôsobom, ktorý môže zefektívniť a digitalizovať obchodné procesy.

Overledger DLT Gateway

Pomocou rozhrania REST API môžu používatelia bezproblémovo komunikovať s bránou DLT.

Brána Overledger DLT je komunikačný protokol, ktorý je umiestnený na vrchole rôznych typov distribuovaných účtovných kníh. Protokol sa používa bez interakcie s účtovnými knihami na úrovni aplikácie. To znamená, že používanie brány Overledger DLT nevytvára potrebu konsenzu alebo požiadaviek na fork. Brána funguje bez jediného bodu zlyhania a bez zúžených transakcií.

Brána Overledger DLT sa môže interagovať s viacerými účtovnými knihami súčasne, čo umožňuje škálovateľnosť v budúcnosti pre decentralizované aplikácie (dApps) a aplikácie s viacerými DLT (mDapps).

mDapps

Decentralizované aplikácie (dApps) sú internetové aplikácie vytvorené pomocou infraštruktúry Web3. Charakterom týchto aplikácií je decentralizácia bez ústrednej vládnej strany alebo jediného bodu zlyhania.

Pri odkazovaní na dApps spravidla odvodzuje použitie technológie blockchain. DApps fungujú v distribuovanej sieti uzlov s transakciami a údajmi uloženými nemenne na jednom blockchaine.

Aplikácie multi-DLT (mDapps) však používajú nielen technológiu blockchain, ale tiež implementujú rôzne ďalšie typy technológií distribuovanej účtovnej knihy. Zatiaľ, čo decentralizované aplikácie (dApps) sú obmedzené na jeden reťazec alebo sieť, mDapps môže uľahčovať transakcie vo viacerých účtovných knihách súčasne. mDapps vytvárajú štandardizovaný aplikačný model interoperability s viacerými DLT.

Navyše, vďaka bráne Quant Overledger DLT Gateway môžu vývojári písať svoje inteligentné zmluvy v akomkoľvek programovacom jazyku na akýkoľvek typ DLT.

Patria sem DLT, ktoré natívne nepodporujú inteligentné zmluvy. Aplikácie Multi-DLT boli navrhnuté tak, aby ponúkali horizontálne škálovanie pre riešenia podnikových distribuovaných účtovných kníh.

Multi-DLT Smart Contracts

Inteligentné zmluvy Multi-DLT, jedinečné pre sieť Quant, uľahčujú komplexné operácie vo viacerých technológiách DLT. To zahŕňa cross-chain swapy a tokeny s viacerými knihami.

Navyše, vďaka možnosti implementácie v reťazci alebo mimo reťazca, inteligentné zmluvy Multi-DLT ponúkajú riadenie pre reťazové interakcie inteligentných zmlúv vo viacerých DLT. Tieto inteligentné zmluvy sú nevyhnutné pre sieť Quant a pevný základ pre aplikácie mDapps.

Quant Token

Natívny token ERC-20 QNT je potrebný pre každého vývojára, ktorý chce stavať na platforme Overledger. Vývojári používajú peniaze na zaplatenie licencií a používanie služieb Quant Network.

Potom Quant Treasury odloží množstvo QNT tokenov rovnajúce sa hodnote zaplatenej vývojármi, ktoré sú uzamknuté na 12 mesiacov.

Tiež token QNT podobným spôsobom používajú klienti Overledger na platby za aktivitu čítania a zápisu a prenos aktív cez reťazce a systémy DLT. Fiat peniaze sa opäť vyplácajú výmenou za tokeny QNT. Na rozdiel od platenia za licencie však platba za činnosti čítania a zápisu nevyžaduje, aby používatelia uzamkli tokeny QNT.

Na získanie prístupu k ekosystému Quant a interakcii s Overledger musia používatelia vlastniť určité množstvo tokenov QNT.

Dôvodom je to, že token QNT bol navrhnutý tak, aby uľahčoval vytváranie, používanie a prístup k viacreťazcovým aplikáciám v sieti Quant.

V čom je iný ?

Quant si kladie za cieľ pomôcť podnikom zefektívniť svoje pracovné toky a zlepšiť efektivitu prostredníctvom integrácie technológie blockchain. Platforma obsahuje množstvo jedinečných funkcií, ktoré ju odlišujú od konkurencie.

Agnostický blockchain

Quant je navrhnutý tak, aby poskytoval riešenie interoperability, ktoré funguje s akoukoľvek existujúcou distribuovanou účtovnou knihou, bez ohľadu na jej architektúru a jednotlivé vlastnosti.

Podobne je možné bránu Overledger DLT  ľahko integrovať do staršej finančnej infraštruktúry, čo umožňuje vývojárom ľahko využívať možnosti rôznych blockchainov pomocou rozhrania REST API.

Na rozdiel od niektorých existujúcich riešení vrstvy 2 nevyžaduje platforma Quant’s Overledger žiadne úpravy základného reťazca, aby ho bolo možné integrovať, a tak ho úplne zapojiť.

Quant token

Rovnako ako väčšina platforiem poháňaných blockchainom, Quant obsahuje svoj vlastný token natívnych nástrojov, známy jednoducho ako Quant (QNT).

Vývojári a podniky si musia kúpiť licencie na používanie platformy. Tá sa platí do pokladnice Quant vo fiat mene a potom sa použije na nákup tokenov QNT, ktoré sa na 12 mesiacov uzamknú v platobných kanáloch vrstvy 2.

Používatelia musia tiež za chod brány platiť ročný poplatok v tokenoch QNT. Na oplátku dostanú zníženie transakčných poplatkov za ich nastavenie.

Silné financovanie

Spoločnosť Quant absolvovala niekoľko kôl získavania finančných prostriedkov, v marci 2018 získala 11 miliónov dolárov na ICO a ďalšiu nezverejnenú sumu v ďalšom úvodnom kole vedenou spoločnosťou Alpha Sigma Capital. V dôsledku toho je to jeden z mála projektov z roku 2018, ktoré sa v roku 2021 stále aktívne rozvíjajú a rastú.

Pokladňa Spoločenstva

Quant je jedným z mála projektov, ktoré majú skutočnú pokladnicu spravovanú komunitou, ktorá umožňuje zainteresovaným stranám v kvantovej ekonomike pomáhať usmerňovať rast kvantového ekosystému. Toto je štruktúrované ako jedna z niekoľkých MApp spustených na blockchaine.

Quant riešenia

Táto platforma ponúka riešenia pre vývojárov v celom rade blockchainov vrátane Ethereum, Bitcoin, Ripple, Corda, Hyperledger Fabric a Hyperledger Besu. Quant je vhodný pre firmy, ktoré chcú vytvárať svoje vlastné aplikácie, poskytuje štandardné API pre interakciu s požadovaným blockchainom.

Navyše to znamená, že vývojári a firmy nebudú musieť vlastniť ani prevádzkovať svoje vlastné uzly. To drasticky znižuje technické požiadavky a tým aj bariéru vstupu. Vďaka tomu môžu podniky získať rýchly a ľahký prístup k rôznym službám DLT. Tieto riešenia DLT je navyše možné ľahko integrovať do existujúcich systémov.

Zdroje: https://coinmarketcap.com/alexandria/article/what-is-quant , https://academy.ivanontech.com/blog/what-is-quant-network-and-the-qnt-token

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart