0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

10.05.2021 Technológia Blockchain má riešenie na zabezpečenie vášho e-mailu

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]E-mail postavený na platforme blockchainu môže poskytovať viac komunikačnej bezpečnosti ako centralizované alternatívy.

E-mail, ako komunikačný kanál nie je skutočne bezpečný

Odhaduje sa, že ľudia z celého sveta posielajú každý deň okolo 320 miliárd e-mailov. Už v roku 2019 odhalila podniková cloudová natívna bezpečnostná firma Avanan vo svojej správe Global Phish Report, že jeden z každých 99 e-mailov je phishingovým útokom, čo znamená, že v roku 2019 bolo každý deň spáchaných okolo 300 miliónov phishingových útokov.

Okrem bezpečnostných problémov je každodenným javom aj rozptýlenie, ako napríklad čítanie, spracovanie a zacielenie reklám na používateľov e-mailových služieb. Všimli ste si niekedy iróniu? V okamihu, keď v Gmaile vytvoríte novú e-mailovú adresu, ešte predtým, ako dostanete prvý e-mail, už vo vašej schránke čaká nechcená reklama.

V skutočnosti až do roku 2017 spoločnosť Google využívala svoje technologické možnosti na skenovanie všetkých e-mailov odosielaných používateľom alebo od používateľov služby Gmail, aby pomohla zostaviť podrobné profily svojich používateľov, čo im umožnilo zacieliť ich na vysoko personalizované reklamy.

Aj, keď na chvíľu odložíme všetky problémy so zabezpečením a phishingom, predstavu o neprehľadnej schránke bez spamu a reklamách je prakticky nemožné predstaviť si. S ohľadom na centralizovanú povahu e-mailov a rôzne problémy, ktoré s tým súvisia, poskytuje e-mailová služba postavená na platforme blockchain riešenie všetkých alebo všetkých nevýhod, ktoré súčasné centralizované e-mailové službby majú.

Prečítajte si tiež : Historie a implemetace Bitcoinu

Na čo by sa mal zamerať decentralizovaný e-mail?

Pokiaľ ide o e-mail, bezpečnosť má prvoradý význam. Decentralizovaná povaha technológie blockchain poskytne najvyššiu úroveň zabezpečenia, pokiaľ ide o e-maily. Sieť typu peer-to-peer je nielen nemožné preniknúť, ale poskytuje aj najvyššiu úroveň ochrany, pokiaľ ide o údaje, osobné informácie a heslá.

Ďalej prichádza 100% súkromie, ktoré je opäť možné realizáciou kryptografických algoritmov, systémov asymetrických kľúčov a hašovacích funkcií. Aby sme tu dosiahli dokonalosť, musíme sa ubezpečiť, že sú zohľadnené a implementované najlepšie možné kombinácie.

O nepretržitý príliv nežiaducich e-mailov vo všetkých denných hodinách sa dá ľahko postarať a pomocou inteligentných zmlúv je možné zabezpečiť priečinok doručenej pošty. Keď sa tieto možnosti dajú integrovať aj do inteligentných zmlúv, zážitok z doručenej pošty stúpa o niekoľko stupňov.

Mohla by existovať možnosť vytvoriť jednorazovú e-mailovú adresu na zdieľanie s cudzími ľuďmi, ktorú by bolo možné neskôr úplne vymazať. Možnosťou je aj možnosť vytvorenia e-mailovej adresy v pevnom čase z jedného dňa na niekoľko mesiacov. Táto výkonná funkcia výrazne uľahčuje výber spoľahlivého poskytovateľa bez toho, aby mala e-mailovú adresu takmer stálu digitálnu stopu.

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom sa skutočne stane realitou, ak od 9:00 do 17:00 nedostanete nijaké pracovné e-mailové upozornenia. V niekoľkých priemyselných odvetviach (vrátane kryptomeny) to však pravdepodobne nie je možné, takže trvanie je možné ďalej prispôsobiť a prispôsobiť, aby vyhovovalo potrebám podnikania.

Automatické určovanie priorít e-mailov je na uvážení používateľa, spolu s možnosťou mazania neprečítaných e-mailov. Prostredníctvom inteligentných zmlúv môže e-mail postavený na vrchole blockchainovej siete ľahko riadiť prístup k e-mailom každého zamestnanca tým, že ich poskytuje iba zodpovednej osobe. Doručená pošta by bola navyše chránená pred nežiaducimi reklamami, dolovaním údajov, monitorovaním, sledovaním alebo profilovaním.

Ako by malo blockchainové riešenie vyzerať, aby bolo toto riešenie úspešné?

Aby sa vyššie uvedené funkcie stali realitou v decentralizovanom systéme, blockchain by mal byť:

Škálovateľné: Blockchainy dnes nie sú škálovateľné. V blockchaine Ethereum možno za sekundu overiť iba 15 transakcií. To znamená, že v žiadnom prípade nie je schopný vybaviť milióny e-mailov denne. Preto by blockchain mal mať vo svojej podstate schopnosť zvládnuť milióny transakcií za deň s takmer okamžitými validáciami.

Udržateľné: Blockchainy spotrebúvajú oveľa viac energie ako akýkoľvek iný systém. Napríklad blockchain Ethereum spotrebuje 1,02 kilowatthodiny na transakciu. To znamená, že za jeden deň, ak dôjde k výmene 1 miliardy e-mailov, by blokový reťazec Ethereum spotreboval 1,02 terawatthodiny. Spotreba energie blockchainu by mala byť taká ľahká, aby musela konkurovať alebo byť porovnateľná s centralizovanými systémami

Zabezpečte s absolútnym súkromím. Aj, keď sú blockchainy bezpečné, sú náchylné na 51% útoky, keď škodlivé uzly zaberajú 51% alebo viac siete. Kryptografické algoritmy, mechanizmy asymetrických kľúčov a hašovacie funkcie poskytujú najvyššiu úroveň šifrovania. Bezpečnosť je vo svojej podstate zabudovaná do mechanizmov ochrany súkromia.

Nie všetky blockchainy sú však schopné alebo nakonfigurované na poskytovanie e-mailových služieb. Pri výbere protokolu blockchain by sa mala starostlivo zvážiť škálovateľnosť, udržateľnosť a bezpečnosť. Väčšina, ak nie všetky, blockchainy až na pár výnimiek spĺňajú jednu alebo dve z troch hlavných požiadaviek.

Všetky tieto problémy by sa mohli pri používaní e-mailu na vrchole blockchainu stratiť, nezabudnite však, že tráva je skutočne zelená iba vtedy, keď sú splnené všetky tri kritériá - bezpečnosť, škálovateľnosť a udržateľnosť.

Jedna z decentralizovaných platforiem na odosielanie a prijímanie e-mailov Ledgermail

E-mail je štandardom pre komunikáciu, tragické e-mailové služby sú zložené bez súkromia a zabezpečenia. 272 miliónov e-mailových záznamov a hesiel e-mailových účtov sa ponúka na zakúpenie na Dark Web za menej ako 200 dolárov.

Ledgermail je e-mailová služba založená na blockchaine. Spoločnosť Ledgermail používa asymetrické šifrovanie, čo znamená, že iba príjemca a odosielateľ môžu čítať e-maily pomocou jeho súkromného kľúča, čo poskytuje transcendentálnu bezpečnosť a súkromie.

Spoločnosť Ledgermail sa integruje s prehľadávačmi a existujúcimi e-mailovými webovými aplikáciami, čo umožňuje ľahký prístup k službe Ledgermail a odosielanie súkromných, zabezpečených a šifrovaných e-mailov.

Zdroje: https://cointelegraph.com/news/blockchain-tech-has-a-solution-to-secure-your-email , https://ledgermail.io

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart