0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

10.03.21 Twitter schaosil vymazávanie účtov – zasiahnutých bolo niekoľko kryptomenových influencerov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Problém s centralizovanými sociálnymi sieťami je v kryptomenovom svete veľmi dobre známy. Nejeden influencer či známa kryptomenová osobnosť musela čeliť vymazávaniu účtov či blokovaniu obsahu napríklad zo strany Youtubu či Facebooku. Dlho sa zdalo, že práve Twitter je skvelou alternatívou pre tých, ktorí sa chcú takýmto problémom vyhnúť a neriešiť nič iné, iba kvalitný kryptomenový obsah. Po dnešku to už ale neplatí, keďže počas nových „čistiek,“ ktoré sa na Twitteri konali, bolo zablokovaných  hneď niekoľko účtov popredných kryptomenových influencerov. Problém bol ale na strane Twitteru. 

Išlo iba o nedorozumenie?

Twitter účty takých kryptomenových influencerov a známych osobností ako Willy Woo, PlanB či TheCryptoDog boli dnes zablokované. Na zozname nechýbali ani @mmcrypto, @themooncarl či @KoroushAK. Všetky tieto Twitter účty predstavujú kryptomenových influencerov, ktorí majú stovky tisíc sledovateľov a ich obsah patrí dlhodobo ku veľmi kvalitným zdrojom informácii, no najmä technickým analýzam a signálom.

Prečítajte si tiež: Bitmain má problémy - Taiwanská vláda ho prešetruje

Po vyhľadaní niekoľkých z týchto účtov ešte stále nájdete zablokovaný prístup s informáciou, že daný účet porušil pravidlá Twitteru. To už ale neplatí pre účet Willyho Woo či PlanB, ktorým boli ich účty znovu sprístupnené. Priamo Willy Woo potom na svojom Twitteri zobrazil nasledovnú správu, ktorá mal dostať zo strany Twitteru:

„Máme systémy, ktoré hľadajú a vymazávajú automatické spamové účty a váš bol omylom zahrnutý v nich. Prosím berte na vedomie, že prinavrátenie do normálu pre vás aj vašich followerov môže trvať približne hodinu.“

Je teda viac ako pravdepodobné, že dôjde ku obnoveniu všetkých účtov týchto kryptomenových osobností. Oficiálne správy od samotnej spoločnosti pritom nie sú, avšak podľa všetkého malo ísť o očistenie od podvodníkov a scamerov, ktorí sa falošnými účtami podobnými ku známym influencerom, snažia nalákať nových investorov do rôznych podvodných schém. Samotný účet @KoroushAK má problémy hneď s niekoľkými falošnými účtami, ktoré sa vydávajú za tohto kryptomenového experta.

Jack Dorsey by sa kryptomenám neotočil chrbtom

Celá situácia je tak pravdepodobne iba pomerne chaoticky alebo neefektívne riešený „útok“ zo strany Twitteru nie na kryptomenové osobnosti, ale na podvodníkov, ktorí sa snažia zneužívať identitu týchto osobností.

Kurzy mensi

Práve preto treba pripomenúť, že takýto krok zo strany Twitteru sa dá vnímať skorej pozitívne. Jeho cieľom bolo totižto najmä očistiť sektor od podvodníkov a vymazať im účty s tým ale, že to nebolo spravené tou najideálnejšou formou. Napriek tomu to ale asi tejto sociálnej sieti odpustíme, keďže z kryptomenového hľadiska ide takmer o nekonečnú studňu informácii a myšlienok, ktoré sú s kryptomenami hlboko spojené.

Rovnako platí, že CEO tejto platformy, Jack Dorsey, patrí dlhodobo ku veľkým fanúšikom kryptomien, čo potvrdil tvorbou niekoľkých kryptomenovo orientovaných projektov a platforiem, rôznymi investíciami do takýchto projektov, či minulý týždeň aj tým, že svoj prvý tweet predáva vo forme NFT. Zisk z predaja tohto NFT má byť darovaný na charitu, pričom sa jeho cena určite dostane cez 2,5 milióna dolárov.

Zdroje: https://cryptobriefing.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://u.today/

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart