0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

10.02.21 Predikcie ceny Bitcoinu vyzerajú veľmi bullish - je odhad 100 000 dolárov za BTC v roku 2021 príliš pesimistický?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Už vo včerajšom článku o Tesle sme spomínali, že to, že táto spoločnosť kúpila BTC, je iba začiatkom. A určite to tak je, pretože odborníci nielen z finančného sektora, ale celkovo zo sveta biznisu či podnikania sa stále viac a viac začínajú pozerať na to, aké ďalšie spoločnosti by mohli do kryptomien investovať a čo by to mohlo pre celý trh znamenať. S tým sa samozrejme spája aj niekoľko zaujímavých predikcii o tom, ako vysoko by sa mohla dostať najväčšia kryptomena z pohľadu ceny. Zaujímavé pritom je, že analytici z rôznych oblastí sa zhodujú na jednom konkrétnom (a poriadne vysokom) odhade.

400 000 dolárov za jeden bitcoin

Áno, čítate dobre a nie, nie je v tej cene chyba. Práve 400 000 dolárov za jeden bitcoin má byť odhad hneď niekoľkých analytikov na ATH tohto bull runu. Každý z nich má však na to svoje vysvetlenie. Cathie Wood, zakladateľka fondu Ark Invest, ktorý spravuje viac ako 29 miliárd dolárov pre svojich klientov, si napríklad myslí, že Bitcoin by mohol dosiahnuť túto hodnotu potom, čo sa rozhodnú spoločnosti z S&P 500 do najväčšej kryptomeny alokovať približne 10 % zo svojich portfólií.

„Bitcoin je približne iba „na“ 600 miliardách trhovej kapitalizácie. To je menej ako polovička takých spoločností ako Apple alebo Amazon. Nestačí to na zlepšenie perspektívy? A napriek tomu, je Bitcoin obrovskou myšlienkou. Podľa mňa ide o niečo oveľa väčšie ako Amazon alebo Apple.“

Aj keď je podľa aktuálnych čísiel celková trhová kapitalizácia BTC na viac ako 850 miliardách dolárov, správa, ktorú sa Cathie Wood snažila vykresliť, určite platí. Ten istý cenový odhad, ale iné vysvetlenie mal na danú situáciu Scott Minerd, jeden z partnerov spoločnosti Guggenheim. Ten si myslí, aktuálne Bitcoin ešte nemá dostatočne veľkú podporu zo strany finančných inštitúcii. Pokiaľ sa však tento faktor zmení, tak tvrdí, že Bitcoin by sa mohol bez problémov dostať na sumu 400 000 dolárov, pričom tam by podľa neho nemusel skončiť.

„Ak sa pozriete na ponuku Bitcoinu ako relatívnu v porovnaní s ponukou zlata, a takisto na celkovú trhovú kapitalizáciu zlata, tak pokiaľ by sa mal Bitcoin dostať na tieto úrovne, pravdepodobne by sa hovorilo o 400 000 – 600 000 dolároch za jednu mincu.“

Svoje názory pritom opieral aj o vstup Tesly do Bitcoinu, pričom pre CNN povedal, že ich bude určite viac. No a posledný, opäť pomerne unikátny pohľad ponúkol Peter Brandt, známy trader, ktorý sa na tému BTC vyjadruje najmä z pohľadu technickej analýzy.

„Bull trend v rokoch 2015-2017 zaznamenal 9 korekcií väčších ako 30 %. Aktuálny trh mal iba jednu korekciu s približnou hodnotou 30 %. Nehovorím tým, že predpovedám 30-40% korekciu, iba poukazujem na to, že by sme mali v istom bode ostré korekcie očakávať.“

Bitcoin, cryptocurrency, BTCUSD, BTCUSDT

Zdroj: Bitcoinist.com

Od marca 2020, kedy sa Bitcoin nachádzal naposledy na hodnote 4 400 dolárov, sa totižto jeho hodnota zdesať-násobila bez toho, aby zaznamenal výraznejšiu korekciu(na pomery Bitcoinu). Takmer 25 % hodnoty si odpísal v druhom týždni roku 2021, avšak to bola iba jedna z mála korekcii, ktoré nám tento bull market zatiaľ priniesol a tak určite treba byť obozretný presne tak, ako to Peter Brandt hovorí.

Prečítajte si tiež: All eyes on Tesla - aký vplyv na kryptomenový trh majú novinky tejto spoločnosti?

Na druhú stranu nás ale môže potešiť fakt, že pokiaľ sa pozrieme na jeho graf tak si všimneme, že aj on predpovedá práve sumu 400 000 dolárov ako vrchol aktuálneho cyklu, ktorý by mal nastať približne v prvej polovici roku 2022.

Je 100 000 dolárov málo?

Tieto odhady sa môžu zdať naozaj prehnané, avšak sentiment sa zdá byť jasný. Všetci veria v dlhodobý rast Bitcoinu a tak sa pozerajú na predošlé cykly, z ktorých sa snažia vydedukovať, ako vysoko by sa mohol Bitcoin až dostať. Svoj názor na túto tému má aj Michael Novogratz, zakladateľ a CEO spoločnosti Galaxy Digital, ktorá vlastní približne 16 400 BTC. Tie kúpila celkovo za 134 miliónov dolárov, pričom teraz majú hodnotu viac ako 760 miliónov dolárov.

„Čoskoro uvidíme každú spoločnosť v Amerike spraviť to isté, čo Tesla. Nemusí to byť vo veľkom. Ide však o správu, na ktorej záleží, pretože môžete vidieť prichádzať veľké masy.“

Michael tak upozornil hlavne na celkový bullish sentiment, ktorý je na trhu, pričom tiež povedal, že si myslí, že do konca roka je takmer isté, že uvidíme Bitcoin na viac ako 100 000 dolároch. Jeho odhad je tak o čosi miernejší, ako odhad ostatných vyššie zmienených analytikov, avšak stále hovoríme o viac ako dvojnásobnom náraste na hodnote Bitcoinu za tento rok z aktuálnej sumy (z low na sume 27 500 dolárov by to bol takmer 4-násobný rast).

Je podľa vás tento odhad príliš konzervatívny alebo naopak? Myslíte si, že môže skutočne dôjsť ku rastu až na 400 000 dolárov v tomto cykle? Vaše komentáre, analýzy alebo názory neváhajte zdieľať na našej stránke alebo v komentároch nižšie.

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://www.cryptoglobe.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart