0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

10.01.2022 Decentralizovaný sociálny blockchain DeSo

Od kedy vznikol prvý Blockchain prešlo pár rokov a samotná technológia sa postupne vyvíjala a stala sa rýchlejšou, efektívnejšou a škálovateľnejšou. Za ten čas vzniklo mnoho projektov alebo platforiem, ktoré riešia každá iný problém, alebo sa niečím odlišujú či už v oblasti financií, alebo sociálnych platformách.

Úvod

Decentralizovaná sociálna sieť spustená v roku 2021 nadáciou DeSo Foundation je blockchainový projekt novej generácie. DeSo blockchain je prvý, ktorý funguje špecificky ako decentralizovaný sociálny blockchain. Na uľahčenie hladkého používateľského zážitku (UX) DeSo, preto zavádza novú blockchainovú architektúru.

Projekt siete Decentralized Social verí, že vytvorenie blockchainu špecifického pre sociálne médiá pomôže urýchliť hnutia decentralizovaných sociálnych sietí. Okrem toho sa požiadavky na infraštruktúru pre decentralizované platformy sociálnych médií radikálne líšia od požiadaviek na decentralizované finančné aplikácie (DeFi). Napríklad mnohé aplikácie DeFi využívajú funkcie aktualizácie zostatku bez potreby nového stavu v rámci siete.

Naopak, každý decentralizovaný príspevok na sociálnych sieťach vyžaduje nový stav so špecifickými požiadavkami na indexovanie a ukladanie. Blockchain DeSo sa špecializuje na potrebné aplikácie, ktoré umožňujú priestor odolný voči cenzúre a bez povolenia na vytváranie decentralizovaných sociálnych aplikácií.

Ako Funguje?

Blockchain Decentralized Social (DeSo) funguje ako suverénny, špecializovaný a decentralizovaný reťazec. Projekt má za ciel uložiť, čo najviac údajov ako nemenné záznamy v blockchaine. Okrem toho si dal projekte ako záväzok, že upraví sieťovú architektúru akýmikoľvek prostriedkami potrebnými na jej udržanie.

Decentralizovaný sociálny blockchain navyše ukladá veľké množstvo údajov v reťazci, vrátane všetkých aktivít na každej platforme alebo decentralizovanej aplikácii sociálnych médií. To zahŕňa príspevky, komentáre, sociálne tipy, transakcie so sociálnymi tokenmi a aktivita s DESO mincami. Všetky profily, overenie profilov a aktivity s tokenmi NFT sú uložené v blockchaine. Okrem toho, zatiaľ, čo blockchain ukladá správy používateľov (vrátane súkromných správ), používa kryptografické šifrovanie, ktoré ponúka maximálne súkromie a bezpečnosť.

Pokiaľ ide o decentralizované úložisko blockchainu na sociálnych sieťach, existujú určité výnimky. Namiesto ukladania veľkých mediálnych súborov projekt poskytuje odkazy na rôzne súbory, ako sú obrázky alebo videá.

Projekt poznamenáva, že odkazy na mediálne súbory vedú k centralizovaným úložiskám. Poskytuje však spoľahlivú a verejne prístupnú správu médií. DeSo, preto verí, že to nebude brániť samotnej decentralizácii infraštruktúry projektu.

Ďalšia výnimka z ukladania na blockchaine je pre telefónne čísla a e-mailové adresy používateľov. Sieťové uzly sú zodpovedné za ukladanie týchto údajov namiesto toho, aby ich uchovávali priamo v blockchaine.

Hoci projekt verí, že je to najefektívnejší prístup, má záložný plán na kompenzáciu akýchkoľvek negatívnych účinkov centralizácie, ak sa vyskytnú. Ak by, teda tento mechanizmus ukladania zlyhal, tak tieto informácie možno zašifrovať a uložiť s profilom spôsobom, ktorý relatívne ľahko zachová súkromie.

DeSo Identity

DeSo Identity bezpečne ukladá vaše citlivé informácie o účte do lokálneho úložiska vášho prehliadača. Na ochranu súkromného kľúča má služba identity minimálne závislosti, prísnu politiku zabezpečenia obsahu a je kontrolovaná viacerými bezpečnostnými spoločnosťami. Komunita vývojárov zatiaľ neodporúča zadávať svoju seed frázu inde ako na stránke identity.deso.org.

Cieľom služby DeSo Identity Service je uľahčiť používateľom bezpečné používanie širokej škály komunitných projektov. Aplikácie a uzly sa môžu integrovať s DeSo Identity na palubných používateľov bez toho, aby museli zadávať súkromný kľúč. Používatelia môžu jednoducho udeliť rôzne úrovne prístupu pre jednotlivé účty. Komunita vývojárov pracuje na kompletnej dokumentácii pre integráciu so službou DeSo Identity Service.

Prečítajte si tiež: Hlavná ekonómka IMF: Kryptomeny by sa nemali zakázať, ale globálne regulovať

Ekosystém

Blockchain Decentralized Social je reťazec, ktorý umožňuje komukoľvek vybudovať a spustiť decentralizované platformy sociálnych médií. Okrem toho majú koncoví používatelia možnosť sa spojiť so sociálnymi platformami, ktoré neobsahujú obchodné modely založené na reklame. To drasticky zvyšuje používateľskú skúsenosť (UX) a zároveň si môže používateľ slobodne vybrať, aký obsah by si chcel pozrieť.

Social DeSo NFT

Projekt decentralizovanej sociálnej siete predstavuje nové spôsoby interakcie s NFT. DeSo NFT a decentralizované platformy sociálnych médií na blockchaine ponúkajú nové sociálne prostriedky investovania a držania aktív NFT. Sociálne DeSo NFT môžu byť prínosom pre tvorcov aj držiteľov NFT.

Každá jednotlivá identita DeSo tvorí užívateľský profil ako token NFT. Okrem toho každý profil zobrazuje kolekciu DeSo NFT, ktorú používateľ vlastní. Ostatní používatelia sa tiež môžu rozhodnúť, že sa im budú páčiť, komentovať alebo tipovať diamanty na NFT rôznych tvorcov.

Sociálne tokeny NFT na blockchaine ponúkajú aj ďalšie prípady použitia. To zahŕňa možnosť vytvárať zberateľské lístky na podujatia. Udalosti NFT sa opäť objavia aj v profiloch používateľov, čo tvorcom ponúkne ďalšiu propagáciu.

Okrem toho by DeSo NFT mohli predstavovať fyzický tovar alebo výtvarné umenie. Decentralizovaný sociálny blockchain navyše vytvára nové spôsoby príjmu pre charitatívne organizácie. Pretože charitatívne organizácie môžu vytvárať užívateľské profily rovnako ako jednotlivci, užívatelia môžu posielať finančné prostriedky na NFT profil. Môže ísť buď o dar vo forme diamantov alebo vo forme NFT z predaja diela autora.

Content Creators

S tradičnými centralizovanými platformami sociálnych médií tvorcovia obsahu len zriedka dostávajú spravodlivú odmenu za svoju prácu. Decentralizovaná sociálna sieť sa to však snaží zmeniť mnohými rôznymi spôsobmi, ktorými môžu tvorcovia generovať príjem.

To zahŕňa používanie diamantov, novej formy sociálneho tipovania. Používatelia môžu tvorcom dať tip pomocou diamantov (podobne, ako tlačidlo páči sa mi to), výsledkom čoho je dar v skutočnej peňažnej hodnote. Projekt uvádza, že niektorí tvorcovia zarobili tisíce dolárov v tipoch z diamantov za jediný deň so skromnou sledovanosťou.

Iné spôsoby, ako môžu tvorcovia obsahu na blockchaine zarobiť príjem, zahŕňajú používanie kreatívnych mincí a tokenov NFT.

Creator Coins

Či už plánujete generovať obsah alebo hľadať inšpiráciu na blockchaine siete DeSo, každý používateľ dostane svoju vlastnú tvorivú mincu. Autorské mince sú k dispozícii na nákup a predaj v celom ekosystéme a ponúkajú tvorcom tokenovú ekonomiku obklopujúcu ich značku.

Autorské mince spadajú do triedy aktív sociálnych tokenov. To znamená, že hodnota tokenu predstavuje reputáciu alebo spoločenský vplyv jednotlivca, značky, alebo firmy. Tento spôsob by mohol byť pokročilejší, ako investovať do niekoho, o kom si myslíte, že má veľký potenciál. Okrem toho, tvorivé mince ponúkajú označenie hodnoty značky pre komunitu, nielen pre jednotlivca.

Z pohľadu tvorcu môže byť vytváranie tokenovej ekonomiky okolo vlastnej značky veľmi prospešné pre marketing a zapojenie fanúšikov. Tvorcovia by napríklad mohli ponúknuť exkluzívny tovar alebo zážitky pre 100 najlepších držiteľov ich tvorivej mince. Tvorivé mince môžu fungovať ako mechanizmus na zníženie spamových správ. Tvorcovia môžu nastaviť minimálny počet mincí na prístup k správam a ich čítanie, ako napríklad jedna tvorivá minca na správu.

Tvorcovia by mohli ponúkať službu predplatného alebo exkluzívny prémiový obsah pre držiteľov minimálneho množstva svojich mincí.

DeSo Nodes

Základom blockchainu a základom decentralizácie projektu sú uzly. Uzly sú zodpovedné za porovnávanie a vysielanie obsahu z celého ekosystému. Okrem toho po inštalácii softvéru uzla získajú uzly prístup k firehose DeSo. DeSo firehose obsahuje každý jeden údaj na blockchaine.

Počas nastavenia dostanú uzly predvolené rozhranie s prispôsobiteľnými aspektmi a funkciami pre používateľov. To umožňuje uzlom ponúkať vlastnú individuálnu tému obsahu. Napríklad populárny uzol BitClout zhromažďuje a prezentuje iba krypto obsah. Iný uzol môže streamovať iba športy a e-športy. Alternatívne môžu uzly ponúkať kombináciu futbalu, varenia a kryptomien.

Projekt ponúka viacero nových príjmových tokov pre uzly. Uzly majú plnú kontrolu nad poplatkami za transakcie. Uzly môžu zaviesť malý obchodný poplatok za každú transakciu tvorcu mincí, ktorá sa vyskytne na platforme. Okrem toho môžu uzly dostávať sponzorské prostriedky na propagáciu určitého obsahu nad ostatnými. Celkovo uzly vytvárajú hodnotu tým, že spravujú rôzne informačné kanály obsahu, ktoré sú zaujímavé a hodnotné pre ostatných používateľov.

Spustenie uzla vyžaduje určité technické znalosti kódovania. Cieľom projektu je však, čo najviac zjednodušiť proces pomocou pokynov na inštaláciu a spustenie v troch krokoch prostredníctvom stránky DeSo GitHub.

DESO Coin

Hlavným aktívom projektu je decentralizovaná sociálna minca DESO. DESO coin je hlavnou jednotkou výmeny v celom ekosystéme blockchainu. Projekt zdôrazňuje, že aktívum DESO je minca, pretože ide o natívne aktívum blockchainu. Akákoľvek iná kryptomena spustená prostredníctvom aplikácií na vrchole blockchainu je token.

Okrem toho, že minca DESO je podkladovým aktívom a prostriedkom výmeny v celej sieti, udeľuje držiteľom aj práva na riadenie. Nadácia DeSo bude spočiatku riadiť parametre platformy v spojení s príspevkami komunity. Potom, ako bude vývoj pokračovať, držitelia DESO coinu budú môcť hlasovať o aktualizáciách projektu.

Bezpečnosť

Pre maximálnu bezpečnosť tím vývojárov odporúča, aby sa na prístup k aplikáciám DeSo používali mobilné prehliadače, alebo počítačová aplikácia DeSo. Mobilné prehliadače aj desktopová aplikácia DeSo sú zabezpečené prostredia, ktoré útočníci tretích strán nemôžu ľahko ohroziť.

Aj, keď je prístup k aplikáciám DeSo vo všeobecnosti bezpečný v bežnom prehliadači pre stolné počítače, ako je Chrome, Safari, Firefox atď., ale existuje určité riziko, že škodlivé rozšírenia prehliadača môžu ukradnúť váš seed, ak im poskytnete prístup k aplikáciám DeSo. Malo by to byť zriedkavé, ale ak vlastníte veľké množstvo DeSo, odporúča sa, aby ste rozšírenia zakázali manuálne, alebo použili režim inkognito, ktorý rozšírenie automaticky zakáže.

Okrem toho, ak vlastníte veľké množstvo DeSo, môže byť rozumné vytvoriť si dva samostatné účty, a to jeden účet, ktorý používate na uverejňovanie a sledovanie a samostatný účet na uchovávanie svojich mincí.

Zdroj: https://portalcripto.com.br/en/what-is-decentralized-social-deso-social-media-blockchain-token/#Como_Funciona_Decentralized_Social_DESO, https://docs.deso.org, https://academy.moralis.io/blog/what-is-the-decentralized-social-deso-network-and-the-deso-token

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart