0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

09.09.21 Bude z Ukrajiny európska kryptomenová veľmoc?

Tento týždeň v kryptomenách je určite jedným z najpestrejších, aký sme zažili za posledné mesiace. Nielenže sme videli náhly prepad o takmer 20% na cene najväčšej kryptomeny (ktorý bol nasledovaný aj podobným prepadom altcoinov), rovnako sme sa ale dočkali aj noviniek o Salvádore či Paname. Tie sú bezpochyby pozitívne, aj keď sa aj v ich prípade určite dá nájsť miesto na zlepšenie. Aj napriek všetkému sa ale v kryptomenovom svete určite nikto nenudil. Ak by sa tak ale aj stalo, tak dnes opäť prišla novinka, ktorá by mohla byť Slovákom a Čechom bližšia, ako sa zdá.

Ukrajina schvaľuje zákon na regulovanie kryptomien

Po Salvádore a Paname sme asi nečakali, že by sa ďalšou krajinou, ktorá sa pohnem smerom ku kryptomenovému svetu, mohla stať Ukrajina. Veď kto už by to aj čakal, keď to v Latinskej a Južnej Amerike pomaly vyzerá na malý kryptomenový prevrat. Okrem Salvádoru a Panamy sme za posledné týždne a mesiace boli svedkami noviniek od politikov z Kuby, Argentíny, Brazílie či Paraguaja. Všetky tieto krajiny by mohli byť smelo na zozname tých, ktoré sa rozhodli nejakým spôsobom implementovať, uzákoniť alebo regulovať kryptomenový svet. Tieto krajiny v adopcii ale aktuálne predbehol náš východný sused.

Podľa najnovších správ portálu Kyiv Post, došlo dnes ku schváleniu zákona 3637 všetkými 276 poslancami v krajine. Schválenie zákona, ktorý sa zaoberá digitálnymi aktívami je tak aktuálne už iba jeden podpis (prezidentov) od toho, aby sa mohlo začať intenzívne pracovať na novej legislatíve. Pokiaľ sa prezident Volodymyr Zelensky rozhodne daný návrh podpísať, tak kryptomenový sektor u našich susedov čakajú pomerne pozitívne zmeny.

Prečítajte si tiež: Bude Panama nasledovať Salvádor?

Tie by sa mali napríklad týkať kryptomenových biznisov. Tie by po novom mali možnosť chrániť svoje virtuálne aktíva. Rovnako by mali mať schopnosť legálne ich vlastniť či nakupovať/predávať. Navyše je súčasťou daného zákona aj povolenie na poskytovanie medzinárodných produktov a služieb, ktoré sa týkajú obchodovania, z čoho by mohli profitovať najmä kryptomenové burzy. Samozrejme ale na to bude treba povolenie od regulátora v krajine, ktoré by v tomto prípade malo byť udelené od Ministry of Digital Transformation.

National Virtual Assets Regulatory Service (NVARS) bude takisto novým regulátorom, ktorý bude schopný vydávať rôzne typy licencií spojených s kryptomenami a blockchainom. Ten sa ale bude starať aj o to, aby sa Ukrajina posúvala vpred čo sa týka kryptomien a blockchain technológie. Celkovo má byť ale daný zákon nastavený tak, že aj napriek tomu, že sa kryptomeny oficiálne stanú legálne v krajine, tak je všetko v súlade s pravidlami FATF (Financial Action Task Force).

Ukrajina ako kryptomenová veľmoc?

Zástupca ministra pre Digitálnu Transformáciu v krajine, Oleksander Bornyakov sa vyjadril, že táto zmena môže veľmi pomôcť nielen kryptomenovému sektoru vrámci krajiny, ale takisto aj celej krajine, ktorá by mohla benefitovať nielen z prílevu nových financií, ale takisto aj z nových pracovných miest či biznisov.

„Tento zákon sa stane silným dôvodom pre budúci vývoj kryptomenového sektoru v Ukrajine. Banky budú otvárať účty pre takéto biznisy a budú robiť transakcie s touto novou triedou finančných aktív. Som preto presvedčený o tom, že spoločnosť, biznis a štát ako taký bude profitovať z legalizovania tohto nového sektoru v ekonomike.“

Vrámci tejto krajiny si tak určite plne uvedomujú, ako môžu z kryptomenového sektora profitovať všetci. To ale nie je prekvapivé, keďže je Ukrajina aj pomerne popredu čo sa týka vývoja vlastnej CBDC. Nie že by CBDC a kryptomeny toho mali veľa spoločného, ale samotný fakt, že sa táto krajina zaujíma o vývoj vlastnej digitálnej meny centrálnej banky predznačuje, že sa v digitálnom svete určite nechce stratiť. K tomu by mal aktuálne poslúžiť aj tento zákon.

Zdroje: https://cointelegraph.com,  https://ambcrypto.com, https://cryptopotato.com

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

Mohlo by ťa zaujímať

cart