0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

09.06.2021 Salvador sa stáva prvým štátom, ktorý oficiálne uznáva Bitcoin ako platidlo - vrámci Ameriky ale prišlo ku zaujímavej reakcií

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Minulotýždňová konferencia v Miami bola jednou z najväčších kryptomenových udalostí, aké môžeme tento rok očakávať. Aj preto do nej vkladali ľudia veľkú nádej v tom, že pomôže Bitcoinu ale aj iným kryptomenám, opäť získať novú šťavu na rast. To sa zatiaľ nestalo a Bitcoin sa práve naopak posledné dni skôr prepadal, ako rástol a to aj napriek jednej z najväčších noviniek, ktoré sme tento rok zažili v spojení s kryptomenami.

Salvador = budúca kryptomenová veľmoc?

Už počas Bitcoin 2021 Conference sa prostredníctvom video nahrávky podelil prezident Salvadoru o to, že má v pláne tento týždeň poslať do parlamentu návrh zákona, ktorý by z Bitcoinu spravil oficiálne platidlo v krajine. Táto informácia sa priamo na konferencii stretla s veľkými ováciami a bezpochyby patrí medzi najväčšie novinky z tejto 3-dňovej udalosti.

V tom čase ešte nikto z nich nemohol vedieť, že ku schváleniu Bitcoinu ako legálneho platidla príde expresne rýchlo. Len včera večer mal totižto Nayib Bukele, 39-ročný prezident Salvadoru poslať svoj návrh do parlamentu, aby ho poslanci takmer závratnou rýchlosťou schválili. To sa ale dalo čakať. Nayib Bukele je totižto predsedom strany Nuevas Ideas, ktorá má parlamentnú väčšinu (viac ako 2/3) a tak sa dalo očakávať, že v prípade, že bude návrh predložený, tak príde aj ku jeho schváleniu.

Podporu tomuto zákonu dopredu avizovalo hneď niekoľko poslancov v krajine. Ako sa však ukázalo, tak za schválenie tohto zákona bolo nakoniec až 62 z 84 poslancov, čo znamená, že prišlo ku jeho suverénnemu schváleniu. Teraz sa tak návrh zákona, ktorý oficiálne zaradí Bitcoin vrámci tejto krajiny na tú istú úroveň ako americký dolár (ktorý je tam oficiálnym platidlo), dostane opäť pred prezidenta, ktorý ho musí iba podpísať. To ale určite nebude žiadny problém, keďže išiel tento návrh práve zo strany Nayiba Bukeleho.

Množstvo výhod a dôvodov na uzákonenie Bitcoinu

Salvador sa tak oficiálne stal prvou krajinou na svete, v ktorej je Bitcoin legálne vnímaný ako mena či platobný systém. S tým je spojených ale hneď niekoľko výhod, o ktoré sa prezident Bukele rozhodol podeliť na svojom Twitteri (ktorý zdobí jeho profilová fotka aj s laser eyes). Okrem toho, že upozornil na to, že sa nebude platiť žiadna daň zo zisku, kedže je Bitcoin oficiálnou menou, tak poukázal aj na fakt, že kryptomenoví podnikatelia sú v krajine vítaní a dokonca im bude ihneď udelené trvalé bydlisko.

Nielen výborné podmienky vrámci biznisu či podnikania majú prilákať kryptomenových podnikateľov do krajiny. Prezident Bukele taktiež upozornil nielen na pekné počasie, ale aj na skvelé pláže. Je tak jasné, že sa snaží do krajiny prilákať čo najviac kryptomenových biznismenov, nech už sú za tým akékoľvek dôvody.

Prezident Bukele pritom povedal, že očakáva, že akceptovanie Bitcoinu ako platidla nielenže priláka kryptomenové platformy a firmy do krajiny, ale rovnako aj pomôže s tvorbou nových pracovných pozícii. Navyše verí, že takýmto spôsobom umožní viac ako 70% svojich obyvateľov, ktorí aktuálne nemajú bankové účty, aby sa začlenili do finančného systému v krajine.

Prečítajte si tiež: Americký DOJ získal 2,3 milióna dolárov v BTC ako výkupné od Colonial Pipeline 

Bukele navyše poukázal na fakt, že viac ako 20% HDP Salvadoru prichádza zo zahraničia prostredníctvom financií posielaných od občanov Salvadora, ktorí sa rozhodli migrovať za robotou do štátov, kde sú lepšie platení. Aktuálne je ale takýto spôsob prevodu kapitálu (prostredníctvom bánk) veľmi neefektívny a vo veľa prípadoch sú s nim spojené náramné poplatky. Aj to by mohol Bitcoin odstrániť.

Prezident sa taktiež vyjadril, že tlačil na schválenie Bitcoinu ako legálneho platidla aj preto, lebo viac neverí celosvetovým centrálnym bankám a ich akciám. Bojí sa toho, že príde ku výraznej inflácii a preto sa rozhodol ochrániť majetok svojich občanov tým, že im umožní ho držať v Bitcoine bez akýchkoľvek problémov či daní.

Renesancia kryptomien v Južnej Amerike?

Iba pár dní po oficiálnom zverejnení plánu na tento návrh, ktorý je už aj schválený, sa množstvo politikov z Latinskej či Južnej Ameriky pridalo a na svojich Twitteroch zverejnili hneď niekoľko zaujímavých komentárov spojených s kryptomenami. Napríklad panamský politik Gabriel Silva povedal, že má v pláne predniesť v parlamente svoj návrh zákona, ktorý by mohol byť veľmi podobný tomu, ktorý zverejnil Nayib Bukele.

Gabriel Silva ale ani zďaleka nie je jediným politikom z tohto regióna, ktorý reagoval na situáciu okolo Salvadoru a Bitcoinu. Napríklad Carlitos Rejala, člen parlamentu v Paraguaji sa vyjadril, že už tento týždeň plánuje predniesť veľmi podstatný a inovatívny projekt v parlamente, ktorý by mal pomôcť tejto krajine so začlenením do novej finančnej éry. Hoci nezverejnil nič konkrétne, tak jeho tweet, ktorý nájdete na tomto linku, zakončil slovami #btc & #paypal.

Okrem toho má už na svojej profilovej fotke na Twitteri laser eyes, čo môže iba predznamenávať, že sa skutočne chystá predniesť návrh zákona spojený s Bitcoinom. Podobný krok je očakávaný napríklad od argentínskeho politika Francisca Sancheza, či Gilsona Marquesa z Brazílie, ktorí majú taktiež laser eyes na svojich profilových fotografiách na Twitteri. Obaja majú taktiež za posledné obdobie na svojom oficiálnom účte hneď niekoľko príspevkov spojených s kryptomenami, čím iba potvrdzujú to, že vrámci týchto krajín sa čoskoro môžu pre kryptomeny začať diať naozaj zaujímavé veci.

V posledných dňoch je téma Salvadoru, či celej Latinskej a Južnej Ameriky a prepojenia na Bitcoin veľmi zaujímavá a hlavne mimoriadne „hot.“ Aj preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť zoznam hneď niekoľkých zdrojov, ktoré vám môžu pomôcť pri hľadaní informácii spojených s touto situáciou a takisto vám pomôžu sledovať ich rozvoj.

Zdroje:

Twitter Nayiba Bukeleho: https://twitter.com/nayibbukele

Live Stream s Nayibom Bukelem tesne predtým, ako došlo ku schváleniu daného zákona:

Aktuálne populárny Reddit post obyvateľa Salvadoru vysvetľujúci politickú situáciu v krajine:

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/nt8hi6/im_from_el_salvador_and_im_here_to_clarify_some/

Prehľad politikov z krajín Južnej či Latinskej Ameriky, ktorí prejavili záujem o kryptomeny:

https://stockhead.com.au/cryptocurrency/politicians-in-panama-brazil-argentina-and-paraguay-look-to-follow-el-salvador-on-bitcoin-adoption/

Niekoľko anglických zdrojov pre doplnenie informácii:

https://forkast.news/why-el-salvadors-bitcoin-law-shake-up-btc-investments-everywhere/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=why-el-salvadors-bitcoin-law-shake-up-btc-investments-everywhere

https://cryptobriefing.com/el-salvador-passes-vote-adopt-bitcoin-legal-tender/

https://blockworks.co/el-salvador-to-become-first-nation-with-bitcoin-as-legal-tender/

https://www.cnbc.com/2021/06/09/el-salvador-proposes-law-to-make-bitcoin-legal-tender

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart