0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

09.03.21 Bitmain má problémy – Taiwanská vláda ho prešetruje

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Jedna z najznámejších a najväčších značiek v kryptomenovom svete, Bitmain, má problémy. Podľa nových informácii má byť totižto táto spoločnosť, ktorá sa zameriava najmä na ťažbu kryptomien a výrobu a predaj ťažiarenských nástrojov, prešetrovaný taiwanskou políciou, kvôli možnému porušovaniu obchodných a pracovných dohôd medzi Čínou a Taiwanom.

„Pytliačenie“ na inžinierov

Podľa najnovších správ má byť Bitmain prešetrovaný taiwanskými úradmi najmä kvôli tomu, že si mal ilegálnymi praktikami dopomáhať k tomu, aby si najal ľudí z Taiwanu na prácu. Tá sa mala zaoberať vývojom čipov zameraných na umelú inteligenciu. Podľa taiwanských úradov mal Bitmain vytvoriť niekoľko schránkových spoločností, ktoré mali ponúkať taiwanským inžinierom a vývojárom dvojnásobné výplaty oproti ich dovtedajším pracovným pomerom. Tie mali slúžiť na prilákania záujmu o prácu na vývoji daných čipov pre zahraničné spoločnosti (ako práve Bitmain), čím mali narušiť jednu z najväčších výhod a takisto nosných pilierov ekonomiky v Taiwane.

Prečítajte si tiež: TOP 10 NFT projektov, ktoré je dobré sledovať v roku 2021

Okrem toho, že je tento štát veľmi závislý na výrobe a spracovaní polovodičov, spoločnosť TSMC, ktorá patrí medzi najväčšie spoločnosti v krajine a v danom sektore aj medzi najväčšie na svete, mala byť jednou z najviac ovplyvnených spoločností. No a podľa taiwanských zákonov, sa zahraničné spoločnosti nemôžu nijako podieľať na výrobe alebo spracovaní produktov či služieb spojených s týmto odvetvím, čo evidentne Bitmain nedodržal.

Na oficiálne vyjadrenie zo strany spoločnosti sa ešte čaká, pričom podľa dostupných informácii zatiaľ nereagovala táto spoločnosť na výzvy rôznych kryptomenových magazínov či online webov.

Vyhrotenie geopolitických konfliktov

Vzťahy medzi Čínou a Taiwanom sa mali aj týmto zistením opäť vyostriť. Spoločnosť Bitmain, ktorá je čínskou spoločnosťou, totižto mala vykonávať takýto „lov“ na inžinierov z taiwanských spoločností ako TSMC alebo MediaTek prostredníctvom schránkových spoločností, čím porušila zákony v Taiwane. Dokonca takto mala konať približne 3 roky, čo je aktuálne jeden z najväčších bodov celého vyšetrovania.

Kurzy mensi

Určite pritom nepomáha ani fakt, že vzťahy medzi Taiwanom a USA sa prehlbujú, čo celému tomuto konfliktu (ale aj ďalším), nijako neprospieva. USA s Čínou totižto príliš veľkí kamaráti nie sú. Samozrejme, že je iba malá šanca, že by sa z takéhoto niečoho mohol stať vážnejší konflikt. Na druhú stranu treba ale povedať, že Bitmain určite nebude pozitívne ťažiť z akéhokoľvek vývoja tohto sporu. Od jeho rozuzlenia máme ešte ale poriadne ďaleko.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://www.theblockcrypto.com/

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart