0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

09.03.20 Kurz Bitcoin – Bitcoin, dominancia, kapitalizácia. Je čas nakupovať?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Ahojte trejderi,

dnes sa pozrieme na pravidelnú Pondelkovú analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.

Bitcoin

Minulý týždeň sa nám niesol v znamení rastu. Od začiatku predchádzajúceho týždňa sme zaznamenali na Bitcoine rast po predchádzajúcom prudkom prepade. Skúsení traderi ale dobre vedeli, že tento rast bude značne obmedzený, keďže predstavoval iba miernu korekciu predchádzajúceho strmého pádu. Keďže Bitcoin je momentálne v korekcii, tento rast predstavoval vlnu B ABC korekcie. Ako môžeme vidieť z grafu, rast sa zastavil na hodnote približne 9180 dolárov odkiaľ prišlo tvrdé zamietnutie a ďalšia sekera dole, kde nám včera Bitcoin spadol až na 8143 dolárov. Teraz už môžeme s istotou povedať, že sme vo vlne C.

Na 4h grafe môžeme vidieť, že sme prerazili support na hladine 8500 až 8550 dolárov, ktorý sa teraz mení zo supportu na rezistenciu.

Momentálne predpokladám, že sa vrátime otestovať túto rezistenciu, odrazenie a budeme pokračovať pozvoľne smerom dole. Nasvedčuje tomu aj indikátor RSI, ktorý sa nachádza už v silno prepredanej oblasti a potrebuje trošku vychladnúť. Následne ako najbližší support budeme sledovať hladinu 7700 až 7800 dolárov.

Chcel by som spomenúť ešte jednu vec.

Keď sa pozrieme na 1D graf, môžeme vidieť, že sme celkom razantne prerazili MA200. Toto sa obyčajne považuje za veľmi silný bearish signál. Obzvlášť, ak to prestrelíme takouto silnou červenou sviečkou. Aj to mi naznačuje vysoký predpoklad na ďalší pokles. Čo sa týka indikátoru RSI na 1D grafe, ešte niesme v extrémne prepredanej oblasti, takže priestor na pokles tam ešte stále je.

Dominancia

Čo sa týka dominancie, z 1D grafu môžeme vidieť, že pri včerajšom poklese BTC dominancia vystrelila hore. Keďže sa nachádzame nad modrou trendovkou a spravili sme dokonca nové lokálne high, predpokladám, že dominancia bude pokračovať v raste. Nasvedčuje tomu aj fakt, že keď cena Bitcoinu klesala, dominancia išla hore a naopak keď BTC stúpal, dominancia išla hore. Keďže teraz je vysoko pravdepodobný ďalší pokles na cene BTC, na dominancii by sa to malo odraziť rastom.

Momentálne budem ako najbližší target sledovať hladinu 67 až 67,5 %.

Altcoin market cap

 

Na altcoinovom market cape sledujem 5 vlnovú štruktúru. Keď sa pozrieme na 1D graf, vidíme, že  sme s najväčšou pravdepodobnosťou dokončili 5. vlnu. Spravili sme krásnu korekciu, kde sme prišli dokonca krásne na dotyk na 0,618 fibonacci retracement.

Na znázornenom 1D grafe ešte vidieť indikátor RSI, ktorý má ešte ako taký priestor na pokles. Vzhľadom nato je celkom pravdepodobné, že hladinu v okolí 75 miliárd by sme ešte mohli prísť znovu otestovať. Celkom mi to dáva zmysel aj na 4H grafe, kde v dobe písania tohto článku vidíme, že RSI začína prechádzať do extrémne prepredanej oblasti, ale nevidno tam ešte divergencie. Toto je vždy prvá vec, na ktorú sa pozerám pri uvažovaní, že by sme mohli byť na konci poklesu. Logicky by sme teda mali znovu otestovať vyššie spomenutú hladinu a spraviť aspoň o kúsok nižšie low. Nato si ale musíme počkať.

Akonáhle na tomto grafe uvidím jasnú divergenciu, bude to znamenie, že alty by mali začať rásť.Toto ale môže potrvať ešte niekoľko dní, kým bude vhodný čas na nákup altcoinov.

Výborným signálom na vstup do altov bude taktiež prerazenie zobrazenej modrej trendovky.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s členstvom Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart