0
 0,00 0 items

No products in the cart.

09.02.21 All eyes on Tesla - aký vplyv na kryptomenový trh majú novinky tejto spoločnosti?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Všetkým musí byť jasné, aká novinka si podmanila kryptomenový svet včera (aj dnes) a pravdepodobne aj najbližších pár dní možno týždňov. Je ňou vstup Tesly do kryptomien, ktorý bol dlho očakávaný veľkým množstvom fanúšikov nielen Tesly, ale aj Bitcoinu. Po včerajšom oficiálnom prehlásení, ktoré Tesla zverejnila prostredníctvom SEC reportu je jasné, že táto automobilka má za sebou investíciou minimálne 1,5 miliardy dolárov do najväčšej kryptomeny. Tam však pozitívne správy pre Bitcoin nekončia.

Umožnenie platby v BTC

Podľa daných vyjadrení je totižto jasné nielen to, že si Tesla do svojho portfólia Bitcoin zaradila, ale taktiež aj to, že má čoskoro v pláne ponúkať možnosť platby v najväčšej kryptomene za svoje produkty. Tieto správy sa okamžite stretli s veľkým nadšením, keď Bitcoin vystrelil iba za pár minút o viac ako 3 000 dolárov, pričom v tomto raste pokračuje aj dnes.

Prečítajte si tiež: Popularita Cardano prilákala aj nové Scamy

Bitcoin prekonal nielen 45 000 dolárov, ale takisto sa aktuálne zdá, že sa mu podarilo sa veľmi bezpečne uložiť nad touto sumou, čo ale ešte samozrejme môže zmeniť opadnutie tohto hypu alebo nadšenia. Paradoxne sa práve touto novinkou podarilo dostať Bitcoinu v celkovej trhovej kapitalizácii nad Teslu (v čase ATH Bitcoinu to bol rozdiel približne 60 miliárd dolárov).

Na tento krok sa pritom už istý čas čakalo. Obzvlášť minulý týždeň nedal Elon Musk pokoj kryptomenám, pričom medzi najviac spomínané kryptomeny na jeho Twitteri patrí práve Bitcoin či Dogecoin. Ten však ani nebol nakúpený spoločnosťou Tesla a ani nemá byť umožnený na platbu za produkty spoločnosti Tesla (pochopiteľne). Aj  z tohto je tak jasné, že Elon Musk sa skôr snaží si na svojom Twitteri z Dogecoinu robiť srandu, poprípade ho používa ako formu pozornosti a zvýšenia hypu okolo kryptomien, pričom berie vážne práve Bitcoin.

Tu ani zďaleka nekončíme

Touto správou samozrejme očakávame príchod ďalších investorov a spoločností do kryptomenového trhu. Pokiaľ sa totižto jeden z najväčších vizionárov dnešnej doby a takisto aktuálne najbohatšia osobnosť na svete rozhodol umožniť používanie kryptomien na platbu vo svojej spoločnosti, tak za tým určite niečo bude. Navyše do BTC investovala Tesla viac ako 1,5 miliardy dolárov (priemerná cena ani počet BTC nie je známe), čo celý argument iba podporuje. Taktiež sa v oficiálnom stanovisku aj nachádzalo, že Tesla má v pláne aj danú kryptomenu držať, pričom tak môže spraviť nielen zo svojich nákupov, ale aj pri predajoch svojich produktov.

V praxi to znamená iba toľko, že táto spoločnosť nemusí svoje zisky z predaja za Bitcoin meniť automaticky na cash, čo môže byť najmä z dlhodobého hľadiska veľmi zaujímavé z pohľadu ziskov v prípade rastu BTC.

Teslou to však nekončí. Práve naopak, Teslou sa pravdepodobne iba všetko začalo, pretože už teraz sa ozývajú ohlasy o tom, že nasledovať bude Apple s investíciou do BTC v hodnote 5 miliárd dolárov. Rovnako sa už šepká aj o spoločnosti Oracle, čo by opäť bola pomerne veľká podpora, ktorá by určite pridala aj na kredibilite celého kryptomenového sveta. Toto sú zatiaľ iba nepotvrdené správy a možno tiež len zbožné želania, avšak je takmer isté, že s časom sa pridajú aj ďalšie veľké spoločnosti a zvučné mená, ktoré budú podporovať BTC.

Zdroje:https://cointelegraph.com/, https://cryptobriefing.com/, https://www.coininsider.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart