0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

08.12.21 CIA pracuje na niekoľkých kryptomenových iniciatívach

O tom, že o kryptomeny majú záujem regulátori, vieme dlhodobo. Počas posledných rokov sme sa ale dočkali aj väčšieho počtu vyjadrení zo strany rôznych bezpečnostných agentúr či ochranných zložiek. Svedkom posledného takéhoto vyjadrenia sme pritom boli iba pred niekoľkými dňami, kedy musel na otázku ohľadom kryptomien odpovedať riaditeľ americkej bezpečnostnej agentúry CIA (Central Intelligence Agency), William Burns.

CIA má aj kryptomenové projekty

Počas posledného summitu pod názvom Wall Street Journal´s CEO Summit, sa William Burns, riaditeľ agentúry CIA, vyjadroval aj na tému kryptomien. Podľa jeho slov má táto agentúra hneď niekoľko projektov, ktoré pozorne sledujú kryptomenový svet. Dokonca pritom povedal, že niekoľko projektov priamo v agentúre je zameraných iba na kryptomeny.

Prečítajte si tiež: Používatelia Bitcoinu majú s Infrastructure Bill väčšie starosti, ako s pravidlami brokera 

Tie majú napríklad sledovať dopady a dosahy rôznych kryptomien, zbierať o nich potrebné informácie a dáta a následne generovať poznatky pre rôzne iné oddelenia v rámci CIA, ale takisto aj v rámci bezpečnostných zložiek USA. Podľa slov Burnsa má na týchto projektoch zásluhu najmä jeho predchodca. Konkrétne meno už nepovedal, avšak dá sa očakávať, že to bol David Cohen. Ten má totižto za sebou množstvo pracovných skúseností práve z podobných odvetví. Cohen totižto pracoval napríklad pre Office of Foreign Assets Control alebo Financial Crimes Enforcement Network.

Pokiaľ by to ale nebol David Cohen, tak je pravdepodobné, že to bol niekto z trojice John Brennan, Mike Pompeo alebo Gina Haspel. Práve s Burnsom a Cohenom sa totižto táto trojica vystriedala na hlavnej pozícii CIA len v posledných piatich rokoch. Predpokladá sa pritom, že ku spusteniu rôznych kryptomenových iniciatív došlo práve v posledných piatich rokoch.

CIA Coin na blízku?

Je takmer isté, že tieto projekty nie sú ani zďaleka zamerané na to, aby vytvorili nejakú vlastnú kryptomenu či CIA Coin. To by malo byť takmer všetkým úplne jasné. Cieľom týchto projektov by malo byť najmä sledovanie toho, ako sa kryptomeny využívajú. Podľa slov Williama Burnsa sa tieto projekty takisto zameriavajú najmä na to, aby vyriešili problémy s ransomwermi. Pri nich sa totižto má veľmi často využívať práve Bitcoin či Monero ako spôsob, akým si hackeri pýtajú výkupné. Svedkom takého niečoho sme boli iba pred nedávnom. V máji tohto roku sa udial veľký útok na Colonial Pipeline, pri ktorom malo byť vyplatených práve prostredníctvom kryptomien, niekoľko miliónov dolárov.

Napriek tomu ale už v histórii CIA niekoľko popredných predstaviteľov vyjadrilo svoju náklonnosť voči kryptomenám a to najmä kvôli tomu, že blockchain technológia má byť veľmi efektívnym nástrojom na boj proti internetovému zločinu. Michael Morell, jeden z predošlých riaditeľov CIA sa napríklad vyjadril, že Bitcoin je príliš transparentný na to, aby sa prostredníctvom neho dali prať špinavé peniaze. Aj takéto vyjadrenia tak jasne poukazujú na fakt, že v CIA je všetkým jasné, ako kryptomeny fungujú a spomínané „kryptomenové projekty“ by pravdepodobne nemali reálne kryptomenám spôsobiť akékoľvek problémy. Skôr by malo ísť iba o sledovanie aktuálnej situácie na trhu.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://decrypt.co/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart