0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

08.10.2021 Blockchain zameraný na zelenú ťažbu: Vectorium

Ekosystém Vectorium je známy využívaním udržateľnej energie na poskytovanie ekologických zariadení na ťažbu mince VECT.

Čo je Vectorium?

Vectorium je smart contract enabled blockchain, ktorý na sledovanie digitálnych aktív a tovaru používa zelenú ťažbu a umelú inteligenciu (AI). Natívna minca VECT je mimoriadne vzácna kryptomena. Vytvára sa pomocou odpadovej energie, udržateľných zdrojov a ekologického baníckeho zariadenia.

Tradičné ťažobné zariadenie postavené na konsenzuálnych algoritmoch Proof-of-Work spravidla vyžaduje na spustenie značné množstvo energie. Rovnako, ako sa Blockchainy zväčšujú, náklady na potvrdenie transakcií majú tendenciu sa zvyšovať. Spolu s rastúcimi cenami elektriny a globálnym posunom k ​​obnoviteľnej a udržateľnej energii sa ťažba Bitcoinu a ďalších Blockchainov PoW dostávajú pod väčšiu kontrolu udržateľnosti ťažby s vysokou intenzitou.

Koncentrácia hešovacej energie navyše často vytvára veľkú spotreby energie, ktoré môžu brániť decentralizácii a spôsobovať problémy so sieťou. Keď vysoko koncentrované oblasti zastavia ťažbu, môže to spôsobiť prerušenie siete. Navyše, drahé ťažobné zariadenie znamená, že na overenie blokov musíte minúť viac peňazí na stroje a elektrickú energiu. Navyše baníci, ktorí majú viac strojov a prístup k lacnejšej elektrine, majú väčšiu pravdepodobnosť výnosného príjmu z ťažby kryptomien ako tí, ktorí nemajú takéto možnosti.

Avšak tieto problémy rieši distribúciou miery hash svojho algoritmu Equihash 192_7 PoW v celej komunite spôsobom, ktorý prospieva menším baníkom a poskytuje stabilný a spravodlivý pasívny príjem pre všetkých baníkov. Vectorium navyše využíva zariadenia na zelenú ťažbu, ktoré znižujú bariéru vstupu pri ťažbe kryptomien.

Vectorium umožňuje používateľom vektorizovať tovar a transparentne ukladať a sledovať údaje na Blockchaine. Ekosystém Vectorium navyše pomáha znižovať falšované výrobky v rámci globálnych dodávateľských reťazcov. Aplikácia Vectorium sa navyše môže pochváliť super rýchlymi rýchlosťami transakcií s nízkymi poplatkami, ktoré uľahčujú nákup a obchodovanie.

Ecosystem

Vectorium zahŕňať mnoho nových technológií a myšlienok na uľahčenie zariadení na zelenú ťažbu. Mnohé z týchto technológií sa však ešte len začnú tvoriť alebo už sú zverejnené. Vectorium práve získava niektoré nové funkcie, ktoré budú čoskoro online.

Program Vectorium Merchants

Webová stránka Vectorium uvádza, že obchodníci sa môžu prihlásiť do programu Vectorium Merchants a prijímať platby kryptomenou. V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne ďalšie informácie o tejto technológií.

Peňaženka Vectorium

Online krypto peňaženka Vectorium, ktorá je k dispozícii v ôsmich jazykoch, umožňuje používateľom odosielať, prijímať a ukladať mince VECT. Peňaženka Vectorium je tiež nevyhnutná pre účasť na ťažbe tokenov VECT.

Aplikácia Vectorium

Aplikácia Vectorium je mobilná aplikácia na odosielanie cezhraničných platieb a výmenu mien. Tát aplikácia bude dostupná pre iOS a Android, má za cieľ poskytovať službu digitálnych platieb bez námahy s podporou kryptomeny a globálnym pripojením.

Technológia

Protokol Vectorium používa transparentné adresy podobné verejným adresám, ktoré používa Bitcoin. Všetky transakcie uskutočnené pomocou transparentných adries sa interagujú s vektorom transparentných hodnôt Vectorium (TVP), vďaka ktorému sú transakčné údaje verejne prístupné na Blockchaine Vectorium.

Protokol navyše používa tienové adresy na súkromné transakcie. Tienové adresy používajú zk-SNARK na zaistenie zvýšeného zabezpečenia súkromných transakcií. Tieto transakcie budú prínosom pre vlády, inštitúcie a podniky.

Crypto Carbon Credits

Tí, ktorí sa zúčastňujú ekosystému Vectorium, si budú môcť kúpiť a obchodovať s certifikátmi kryptokarbonových kreditov. Tieto uhlíkové kredity je možné vytvoriť jednoducho držaním a validáciou tokenov VECT a sú zameniteľné na trhoch so systémom obchodovania s emisiami (ETS).

Uhlíkové kredity predstavujú povolenie na emisie skleníkových plynov (GHG). Kredity minimalizujú používanie oxidu uhličitého a iných skleníkových plynov. Jediný uhlíkový kredit znižuje emisiu jednej tony skleníkových plynov. Pretože tieto emisie podliehajú obmedzeniam, existujú trhy s uhlíkovými kreditmi, ktoré rozdeľujú emisie medzi regulované odvetvia.

Cieľom tohto systému je umožniť trhom tlačiť priemyselné a obchodné postupy k nižším emisiám uhlíka uplatňovaním nákladov na vypúšťanie skleníkových plynov. Vectorium bude tokenizovať uhlíkové kredity na Blockchaine, aby boli verejne prístupné a overiteľné.

Micro-Grid

Keď sa viacerí výrobcovia energie spoja a vytvoria konzorcium, môžu vytvoriť sieť odberateľov, ktorí tvoria mikrosieť. Členovia konzorcia budú môcť prispieť k ekosystému Vectorium pomocou grafických kariet, solárnych panelov a zariadení programovateľných hradlových polí (FPGA) programovateľných v poli na ťažbu mince VECT.

Sapling

Aktualizácia siete Sapling zlepší efektivitu tienených transakcií a poskytne web pre väčšiu užitočnosť a prijatie ekosystému Vectorium a tienených adries Vectorium Flash. Tiež platby uskutočnené pomocou Sapling z-adries trvajú iba niekoľko sekúnd a používajú iba 40 megabajtov pamäte.

Overwinter

Inovácia siete, ktorú prvýkrát predstavil Zcash. Inovácia Overwinter bude prvou pre Vectorium Flash a pripraví pôdu pre budúce aktualizácie ekosystému Vectorium. Medzi kľúčové funkcie aktualizácie patrí optimalizácia výkonu, verziovanie, ochrana pred opakovaním a ukončenie platnosti transakcie.

Prečítajte si tiež: Bitwise žádá o Bitcoin Futures ETF

Green Mining

Blockchainy typu Proof-of-Work (PoW), vyžadujú na ťažbu stále väčšie množstvo energie. Koncept zelenej ťažby je horúcou témou diskusií vplyvných osobností vrátane generálneho riaditeľa Tesly Elona Muska. Existuje konsenzus, že na to, aby bolo hromadné prijatie Blockchainu úspešné, existuje silná potreba udržateľnej ťažby kryptomien. Vectorium však posúva koncept zelenej ťažby na novú úroveň pomocou rôznych nových technológií, ktorých cieľom je využiť nevyužitú energiu na pohon zariadení na ťažbu kryptomien.

Všetky tokeny VECT sa ťažia pomocou obnoviteľnej elektriny prostredníctvom ostrovov Vectorium. Ostrovy sú zariadenia, ktoré môžu vyrábať obnoviteľné energie a zároveň ťažiť kryptomeny. Ostrovy Vectorium môžu navyše využívať energiu z odpadových, vodných, veterných a slnečných zdrojov na uľahčenie udržateľnej ťažby kryptomien šetrnej k životnému prostrediu. Ekosystém Vectorium sa pri výrobe mincí VECT spolieha iba na obnoviteľné zdroje energie.

Stať sa zeleným baníkom s Vectoriom umožňuje účastníkom pasívny príjem pomocou kryptomeny. Okrem toho neexistujú žiadne obmedzenia hardvérových požiadaviek ani limitov množstva GPU. Každý sa môže prihlásiť, aby sa stal VECT minerom.

Po úspešnej aplikácii a audite môžu účastníci prispieť do ekosystému Vectorium. Aplikácia vyzýva potenciálnych používateľov, aby načrtli všetky ekologické plány, ktoré môžu mať na mysli a uviedli akékoľvek aktuálne vybavenie, zariadenia alebo iniciatívy, do ktorých môžu byť zapojení. Žiadatelia musia tiež dokázať, že používajú obnoviteľné energie pomocou zeleného certifikátu, zmluvy GSE alebo osvedčenia o pôvode od svojho dodávateľa energie, v závislosti od regiónu.

Ostrovi Consortium

Je to miesto, kde používatelia môžu vyrábať kryptomenu a obnoviteľnú energiu. Konzorciové ostrovy sú miesta, ktoré môžete využiť na výrobu slnečnej, energetickej a odpadovej hodnoty prostredníctvom virtuálneho systému riadeného technológiou umelej inteligencie a Blockchainu. Tento proces je založený na postupoch waste to coin. Veľkým cieľom spoločnosti Vectorium je vybudovať 300 konzorcií do roku 2024.

Vectorium Flash Token (VECT)

Alebo VECT coin je ťažiteľná kryptomena v srdci ekosystému Vectorium. Mince VECT je kryptomena založená na equihashi a hlavné aktívum nového projektu Crypto Energy, ktoré nás zavedie do novej éry.

 

Metóda, ktorá generuje token VECT, pomocou kódovej základne Zcash 2.0 na implementáciu zabezpečenia Sapling a Overwinter umožňuje super rýchle časy blokov a potvrdenia transakcií. Pri samoobslužnej obežnej dodávke 15,4 milióna je token VECT preukázateľne vzácny. Harmonogram emisií tokenov VECT je tiež pomalý, takže je vhodný pre sólo ťažbu.

Vectorium Plus (VCTP)

Token VCTP je súčasťou vylepšeného systému Proof-of-Stake (PoS), ktorý sa po štyroch rokoch stane kapitálom spoločnosti a poskytne fixnú ročnú bonusovú sadzbu 20%.

 

Zatiaľ, čo baníci Vectorium Flash PoW súťažia o riešenie matematických rovníc na validáciu transakcií, stakeri VCTP uzamykajú finančné prostriedky na zabezpečenie siete a validáciu transakcií. Na rozdiel od ťažiarov PoW však stakeri VCTP dostávajú iba transakčné poplatky a nedostávajú blokové odmeny.

Zdroj: https://academy.ivanontech.com/blog/what-is-vectorium-and-the-vect-token , https://medium.com/@yashley998/vectorium-the-smart-mining-system-d6cea8b2c52

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart