0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

08.06.21 Hongkong a plán na implementovanie FinTech sektoru do finančného sveta

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Počet krajín, ktorých centrálne banky, či akékoľvek iné finančné inštitúcie riešia istú formu novej digitálnej meny rapídne pribúda. Banky po celom svete riešia to, ako nastaviť a implementovať nové digitálne meny, ktoré by mohli slúžiť ako digitálna (online) alternatíva ku aktuálnemu finančnému systému. Aj napriek tomu, že v drvivej väčšine nejde ani zďaleka o kryptomeny, pretože tieto meny majú byť zväčša vydané a spravované centrálnou bankou daného štátu (CBDC – central bank digital currency), tak ich vývoj môže vo veľkom ovplyvniť aj kryptomeny samotné a preto sa určite oplatí sledovať, akým smerom sa uberajú.

Hongkong zverejnil plány na najbližších 5 rokov

Čo sa týka ázijských krajín, tak v poslednom čase sme boli zvyknutí najmä na vyjadrenia zo strany Indie, Číny či Japonska, ktoré majú všetky veľmi odlišný prístup ako ku kryptomenám, tak aj ku vlastným CBDC. Aktuálne ich pestrú škálu postojov, od zákazov až po oveľa laxnejší prístup, doplnil Hongkong prostredníctvom Hong Kong Monetary Authority (HKMA). Táto inštitúcia predstavujúca formu centrálnej banky vrámci Hongkongu sa okrem iného dnes vyjadrila na tému FinTech sektora, jeho implementácie do reálneho sveta či CBDC.

Prečítajte si tiež: Solana si za minulý týždeň pripisuje +48% vďaka obnoveniu smart kontraktov

Zo správy HKMA, ktorá bola nazvaná „FinTech 2025“ je jasné, že sa Hongkong plánuje vo veľkom podieľať nielen na vývoji svojej digitálnej meny, pravdepodobne e-HKD, ktorého benefity a úskalia má v pláne tento inštitút sledovať najmä v najbližších 12 mesiacoch. Rovnako má ale HKMA v pláne pomáhať s vývojom e-CNY (digitálneho čínskeho yuanu, známeho taktiež pod názvom DC/EP – Digital currency/electronic payment). Hongkong má pritom patriť medzi oblasti, v ktorých by malo prísť ku ďalšiemu testovaniu tejto meny (zatiaľ je testovaná iba vrámci Číny). V danej správe sa okrem iného napríklad nachádza aj nasledovné:

„HKMA bude pokračovať v spolupráci s Čínskou ľudovou bankou na vývoji a podpore testovania e-CNY v Hongkongu s cieľom poskytnutia jednoduchej možnosti na prevody medzi obyvateľmi Hongkongu a Číny.“

HMKA a CBDC

Podľa aktuálneho vyjadrenia, ktoré vyšlo len dnes, tak má nielen pretrvávať spolupráca s Čínskou ľudovou bankou, ale HMKA plánuje aj oveľa viac staviť na svoj vlastný research či vývoj. Okrem spomínanej CBDC nielen vrámci Číny, ale takisto aj vrámci Hongkongu, je v pláne aj vývoj ďalších sektorov spojených s financiami a platobnými možnosťami či funkciami. Tie majú za úlohu zlepšiť stav v krajine najmä z pohľadu možnosti poskytovania finančných služieb a ich dostupnosti v najbližších rokoch.

Aj preto, aby sa HMKA darilo udržať krok s inými centrálnymi bankami či finančnými inštitúciami, spolupracuje táto inštitúcia s Bank for International Settlements (BIS – Banka pre medzinárodné zúčtovanie), ktorá má aj svoju pobočku pre inováciu finančných služieb. Práve táto spolupráca môže priniesť do budúcnosti úspech.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://forkast.news/, https://beincrypto.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart