0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

08.02.21 Popularita Cardano prilákala aj nové Scamy.

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Cardano sa spolu s narastajúcou cenou stáva veľmi známym aj mimo skalnú komunitu ľudí. Záujem oň je už veľmi veľký a s rastúcou popularitou prichádzajú bohužiaľ aj mnohé nové scamy. Keďže je známe, že Cardano funguje na princípe PoS (Proof of Stake), tak sa teší obľube u veľkého počtu ľudí. Zhodnotenie za držanie je veľkým lákadlom. Bohužiaľ je to aj raj pre podvodníkov, ktorý využili diery na trhu.

Daedalus pre Android? Scam!

Neviem síce ako sa tam táto aplikácia dostala a udržala, ale na google play sa nachádza celkom profesionálne vytvorená fiktívna walletka ADA s názvom Daedalus Wallet - Secure Cardano ADA in mobile.

foto_scam_ada_1

Na tom by nič nebolo, keby nie je oficiálne táto walletka vydaná len pre PC resp. desktop verzie. Mobilná verzia tejto peňaženky neexistuje a podvodníci sa snažia tento nedostatok využiť vo svoj prospech.

foto_scam_ada_2

Na túto podvodnú walletku upozornil v komunite Cardana dnes 7.2.2021 Lukáš Bárta, ktorého screeny som si prepožičal do tohto článku /dúfam, že sa nehnevá/.

Prečítajte si aj : Prečo nenaskakovať do pumpy?

Fiktívne údaje!

Žiadna taká walletka oficiálne neexistuje a môžete si základný problém všimnúť pri kontaktoch na vývojárov. Je tam uvedený email: support.daedalus@gmail.com. Myslíte si, že by bol oficiálny email Cardano Foundation na gmaily? To určite nie. Túto aplikáciu prosím všetci nahláste, jedná sa o podvod. Nech je čím skôr z google play preč.

Kurzy mensi

Táto fiktívna podvodná walletka má cez 2 tisíc stiahnutí. Doporučujeme sa jej vyhnúť a používať skôr aplikácie z oficiálnych stránok Cardano Foundation kde môžete stiahnuť napr. peňaženku Yoroi.

Ďalší podvod live na Youtube!

Okrem falošnej walletky sa objavil aj falošný Charles Hoskinson. Ten bol síce pravý, ale objavil sa v "živom" vysielaní neznámeho kanálu vydávajúceho sa ako Cardano Event. Video bolo skutočné, no Youtube kanál už nie.  Tento live stream resp. jeho imitácia nebežala prvýkrát. Zvykne sa opakovať. S narastajúcou cenou Cardana samozrejme na intenzite zobrazenia stúpa.

scam2_hoskinson

Prečo sa jedná o podvod?

Samotné video je zrejme pravé, ale beží v okne na falošnom kanály Youtube s podstránkou adabonus.us. Takáto stránka už vo vás musí evokovať, že sa jedná o nezmysel. Pokiaľ sa však pozriete naľavo do stĺpca, nájdete tam návod ako si zhodnotíte Cardano o hromadu % len tým, že nejakú čiastku pošlú na vygenerovanú adresu.

Lukáš Bárta spomenul, že na takomto podvode, ktorý sa tvári, že ide naživo na Youtube "zahučali" už dvaja ľudia so stratou niekoľko sto tisíc ADA.

Vyzývam každého, kto chce nakúpiť a držať kryptomeny, aby si dôkladne naštudoval ako to celé funguje. Informácie čerpajte prosím len z oficiálnej stránky. Takto dokážete naozaj ostať v bezpečí, len netreba byť chamtivý, lebo tam už sa bezpečnosť nerieši čo býva najväčšia chyba.

Držte Cardano aj iné krypto v bezpečí.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart