0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

08.02.2022 Implementácia RSS do Web3

Really Simple Syndication (RSS) je prvý protokol na distribúciu informácií, ktorý zažil masívne prijatie v celom internete a teraz je pripravený na implementáciu do Web3 s decentralizovaným protokolom na spracovanie informácií s názvom RSS3.

Čo to znamená?

Vo whitepaper RSS3 ukázal plány na prevzatie svojho populárneho internetového informačného kanála na Web3. RSS3 ponúkne každému subjektu súbor RSS3, ktorý pôsobí ako zdrojový údaj a neustále ho aktualizujú.

Zdrojový dátový súbor môžete použiť ako agregátor všetkých kybernetických aktivít, ktoré potom môžete použiť na vybudovanie sociálnych médií, obsahových sietí, hier a iných aplikácií poháňaných dátami. Zdrojové údaje majú kontrolu nad tým, aké informácie subjekt zdieľa a čo treba udržiavať súkromné.

RSS je zdrojový súbor obsahujúci súhrn aktualizácií webových stránok, zvyčajne v zozname článkov s hypertextovými odkazmi. Tieto decentralizované súbory zohrajú kľúčovú úlohu pri výmene informácií cez internet. Monopoly centralizovaných poskytovateľov hostingových služieb však viedol k vytvoreniu decentralizovaného RSS3.

Vo whitepaper poznamenali, že budovanie decentralizovaného protokolu o spracovaní informácií od nuly bolo pomerne komplexnou úlohou a mohlo to trvať ďalších šesť až osem mesiacov kým sa vytvoria uzly RSS3. Vývojári sú v procese budovania decentralizovaného autonómneho organizačného systému.

Rozvojový tím spolupracoval s Ethereum, Arweave, Polygon, Binance Smart Chain, Arbitrum, Avalanche, Flow a xDai Chain, aby protokol vyskúšali cez rôzne decentralizované siete.

Prečítajte si tiež: Putin: Rusko má výhody v ťažbe Bitcoinu

Čo je Really Simple Syndication?

RSS je termín používaný na označenie zbierky webových formátov, ktoré poskytujú aktualizované alebo zdieľané informácie štandardizovaným spôsobom. Informácie by mohli byť webové stránky alebo záznamy blogu, titulky správ, zvukových alebo video súborov. Dokumenty RSS zvyčajne obsahujú kompletný alebo sumarizovaný text, meta údaje a informácie o autoroch a publikovaní.

RSS informačné kanály slúžia v prospech vydavateľov a odberateľov, pretože syndikátujú prácu automaticky vo formáte, ku ktorému možno ľahko pristupovať a prezerať ho rôznymi aplikáciami.

RSS kanály sa všeobecne čítajú pomocou naozaj jednoduchej čítačky Syndication (RSS Reader). Čitatelia zbierajú adresy URL webových stránok, ktoré by predplatitelia chceli sledovať. Predplatiteľom uložia tieto adresy ručne alebo kliknutím na tlačidlo RSS Feed nájdené vo väčšine prehliadačov alebo webových stránkach. Týmto spôsobom môže čitateľ často kontrolovať aktualizácie a prevziať ich pre účastníka.

Existujú určité odlišné výhody na používanie RSS. Namiesto návštevy jednotlivých webových stránok môžu RSS kanály pomôcť poskytnúť používateľom aktualizácie a informácie z rôznych stránok na jednom pohodlnom mieste. Ďalšou výhodou je zabezpečenie súkromia používateľa, pretože na rozdiel od registrácie e-mailu webovej stránky, RSS nevyžaduje, aby užívateľ odoslal kontaktné informácie.

Zdroj:https://www.techopedia.com/definition/860/really-simple-syndication-rss,https://cryplogger.com/rss3-aims-to-be-a-web3-decentralized-information-processor/,https://cointelegraph.com/news/rss3-aims-to-be-the-decentralized-information-processor-of-web3

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart