0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

07.10.21 Mr.Wonderful už verí viac kryptomenám ako zlatu

O Kevinovi O´Learym, známeho tiež ako Mr.Wonderful, sme už niekoľkokrát informovali. Táto postava má totižto veľmi zaujímavý prístup ku kryptomenám. Ten ale nebol vždy tak pozitívny, ako je teraz. Iba v roku 2019 sa O´Leary vyjadroval, že Bitcoin je odpad, pričom sa iba istý čas predtým v priamej diskusii s Anthonym Pomplianom, známym kryptomenovým podnikateľom, dokonca vyjadril, že mu „zakazuje držať 100 % svojho majetku v kryptomenách.“ Časy sa ale menia a s nimi sa mení aj názor O´Learyho na kryptomeny. Zmenu ale takisto vidno aj v jeho portfóliu, v ktorom majú kryptomeny stále väčší podiel.

Krypto s väčším podielom ako zlato

Kevin O´Leary viedol dlhodobo diskusiu o tom, prečo si Bitcoin do portfólia nezaradí. Najprv sa mu zdalo, že toto aktívum nemá žiadnu hodnotu. Následne trošku rétoriku zmenil a hovoril, že takú funkciu, akú by v jeho portfóliu mal tvoriť Bitcoin, tvorí zlato a to mu stačí. Netrvalo dlho a Kevin O´Leary priznal, že už má vo svojom portfóliu aj Bitcoin.

Prečítajte si tiež: Projekt Shiba Inu sa teší veľkej pozornosti

No a aktuálne vyjadrenia tohto investora, podnikateľa a celebritu známu najmä z relácie Shark Tank, potvrdzujú, že Kevin O´Leary to s jeho zmenou postoja voči Bitcoinu, či kryptomenám ako takým, myslí vážne. Aktuálne má mať totižto vo svojom portfóliu už väčšiu časť v kryptomenách, ako v zlate. A aj napriek tomu, že to robí približne iba 1 % rozdiel (zlato 5 %, kryptomeny 6 %) O´Leary sa vyjadril, že dúfa, že do konca roka sa mu podarí zoptimalizovať svoje portfólio tak, že v krypte bude mať aspoň 7 %.

„V zlate mám 5 %, čo znamená, že mám po prvý krát viac ako krypte ako v zlate. Avšak svoje zlato si nechám. Neplánujem ho predávať. Pri kryptomenách to ale prestáva byť iba o cene Bitcoinu. Je obrovské množstvo iných spôsobov, ako investovať napríklad do blockchain príležitostí ako Ethereum či Solana. Skrátka vidím množstvo investičných príležitostí a preto budem do tohto sveta investovať aj naďalej.“

Zmena postoja v niekoľkých ohľadoch

Kevin O´Leary tak zmenil postoj nielen voči tomu, či do kryptomien investovať alebo nie, ale takisto aj voči tomu, koľko v tomto trhu chce mať. Čím viac času ale plynie, tým viac as Kevin O´Leary snaží investovať do kryptomenového sveta, čo už musí byť všetkým jasné. V poslednom interview s Daniellou Cambone pre Stansberry Research ale taktiež podotkol, že si plánuje vo svojom portfóliu nechať aj zlato a to z toho dôvodu, že má v jeho portfóliu plniť inú úlohu.

„Myslím si, že Bitcoin a zlato sú dve odlišné triedy aktív. Je celkom zábavné sledovať, ako sa média snažia vytvoriť kontroverziu medzi zlatom a Bitcoinom, ale pre mňa to nie je relevantné. Tieto aktíva sú úplne odlišné. Z môjho pohľadu je dobrý nápad mať v portfóliu obe.“

Rovnako ale aj dodal, že pokiaľ by sa niečo zmenilo s kryptomenovými reguláciami, tak jednoducho bude musieť svoje portfólio pozmeniť. Sám stále tvrdí, že v ňom nemôže mať niečo, čo je neregulované alebo dokonca nelegálne a tak niekoľkokrát povedal, že pokiaľ by prišlo k nie úplne šťastným zákonom zo strany finančných regulátorov tak by musel prehodnotiť svoju vystavenie voči kryptomenám.

Taktiež ale doplnil, že on sám si myslí, že pokiaľ by prišlo ku schváleniu Bitcoin ETF, tak sa tento svet môže tešiť na prílev viac ako bilióna dolárov. Sám tvrdí, že podľa neho je stále minimálne v USA obrovské množstvo spoločností, ktoré nechcú riskovať a tak investície do kryptomien odkladajú na čas, kedy to bude bezpečnejšie či menej náročné z legálnej stránky. Kevin O´Leary pritom verí, že Bitcoin ETF sú už za rohom a mohli by pomôcť s opätovným prekonaním ATH.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://beincrypto.com/, https://dailyhodl.com/, https://www.forbes.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart