0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

07.09.2022 Binance pozastavuje vklady a výbery

Kryptoburza Binance pozastavuje vklady a výbery pre Ethereum (ETH) a Wrapped Ethereum (wETH) v niektorých sieťach Ethereum pred aktualizáciou Bellatrix.

V oznámení spoločnosť zdieľa zoznam tokenov a sietí, ktoré ovplyvní zlúčenie, a to konkrétne Arbitrum, Optimism a Ronin. Spoločnosť uviedla, že vklady ETH a wETH uskutočnené v týchto sieťach počas pozastavenia nebudú pripísané a používatelia nebudú mať nárok na získanie akéhokoľvek tokenového kreditu v prípade rozdelenia reťazca.

Pozastavenie transakcií v menovaných sieťach je naplánované tak, aby trvalo do dokončenia zlúčenia.

Prečítajte si tiež: Bybit – vyplatí se investovat?

Prečo Binance zastavuje vklady a výbery ETH počas zlučovania?

S dlho očakávaným zlúčením podnikajú rôzne krypto platformy kroky na zabezpečenie, čo najhladšieho dokončenia prechodu. FTX urobila podobné oznámenie ako Binance.

FTX aj Binance vysvetlili, že pozastavenie vkladov a výberov ETH sa uskutoční s cieľom zabezpečiť hladký prechod a chrániť používateľov pred možnými stratami. Obchodovanie s Ethereum nebude ovplyvnené pozastavením na žiadnej platforme.

Pozastavenie sa začne 6. septembra v utorok a potrvá, kým všetky siete po zlúčení nebudú považované za stabilné.

Binance tiež vysvetlila, že v prípade akýchkoľvek nezrovnalostí medzi anglickou a neanglickou verziou bude anglická verzia považovaná za platnú. Akékoľvek vklady uskutočnené pred dokončením zlúčenia a po 6. dni nebudú pripísané.

Zlúčenie

Merge siete Ethereum s cieľom zmeniť mechanizmus konsenzu z proof-of-work na proof-of-stake, sa začal 6. septembra 2022 aktualizáciou Bellatrix a dokončenie sa očakáva medzi 10. a 20. septembrom 2022.

Aktualizáciu Bellatrix naplánovali na 11:34:47 UTC, pričom sa očakáva, že obtiažnosť ťažby sa zvýši do bodu, po ktorom už nebude možné ťažiť ETH. Akonáhle sa tak stane, realizačná vrstva siete Ethereum sa spojí s konsenzuálnou vrstvou proof-of-stake, čo znamená dokončenie zlúčenia. Vývojári očakávajú, že sa tak stane okolo 15. – 16. septembra 2022.

Zlúčenie spoločnosti Ethereum je pravdepodobne najväčšou krypto udalosťou z roku 2022 a tisíce DAPP sa na ňu pripravujú od jari. Po zlúčení už sa nebude musieť Ethereum spoliehať na ťažiarov, pretože prejde token z Proof of Work na Proof of Stake.

Očakáva sa, že tento prechod zníži spotrebu energie ETH o približne 99% a už zaznamenala klesanie cien gasu po úspešnom teste Goerli v auguste. Táto hlavná udalosť však stále podlieha určitej neistote.

Coinbase a Kraken predbežne pridávajú nové tokeny

Coinbase 25. augusta 2022 oznámila, že pozastaví vklady a výbery tokenov Ethereum a ERC-20 počas zlúčenia a obnoví sa, keď sa zlúčenie úspešne prejaví v ich systémoch. Neskôr 27. augusta 2022 uviedla, že akékoľvek nové tokeny z proof-of-work forkov budú podliehať jej politike zoznamu aktív.

Kraken počas zlúčenia tiež pozastaví aj transakcie Ethereum a ERC-20. Kraken uviedol, že, aj keď nepodporuje obchodovanie s rozvetvenými tokenmi, stále sa môže rozhodnúť povoliť úschovu týchto tokenov. Účty Kraken, na ktorých je ETH, budú prepísané na nový token.

Kontroverzný zakladateľ Tronu Justin Sun povedal, že jeho burza Poloniex bude podporovať všetky nové hard fork tokeny.

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/binance-to-temporarily-suspend-eth-and-weth-deposits-and-withdrawals-ahead-of-the-merge,https://beincrypto.com/binance-suspends-eth-transactions-on-certain-networks/,https://www.investing.com/analysis/binance-will-suspend-eth-deposits-and-withdrawals-until-the-merge-is-complete-200629422

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart