0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

07.08.21 Decentraland (MANA)

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Decentraland je virtuálny svet a komunita založená na technológii blockchain. Používatelia vyvíjajú a vlastnia pozemky, umelecké diela a NFT tokeny. Členovia sa tiež zúčastňujú DAO platformy. Decentraland ako DAO dáva svojej komunite právomoc podieľať sa na riadení projektu. Natívna kryptomena MANA a všetky aktíva v hre sú na blockchaine Ethereum.

Úvod

Ak ste niekedy hrali Second Life a obchodovali ste s kryptomenami, mohol by vás zaujímať Decentraland. Od svojich začiatkov v roku 2016 sa platforma vyvinula zo základného 2D experimentu do veľkého 3D sveta.

Vývojári spoločnosti Decentraland Estaban Ordano a Ari Meilich vytvorili virtuálny priestor obsahujúci digitálne balíky nehnuteľností, pozemky a ďalšie prispôsobiteľné aktíva. Všetky tieto položky je možné kúpiť pomocou MANA, tokenu ERC-20 spoločnosti Decentraland.

Decentralanderi si môžu kúpiť MANA na niekoľkých burzách buď za kryptomeny, alebo za fiat. Nezastupiteľné tokeny ERC-721 predstavujú jedinečné aktíva spoločnosti Decentraland, vrátane majetku LAND a iných zberateľských predmetov.

Ako funguje Decentraland?

Decentraland je online priestor kombinujúci virtuálnu realitu s technológiou blockchain. Na rozdiel od väčšiny online hier majú hráči priamu kontrolu nad pravidlami online sveta. DAO umožňuje držiteľom tokenov hlasovať priamo o pravidlách v hre a organizácii. Tento mechanizmus ovplyvňuje všetko, od typov povolených položiek až po investície do DAO.

Nezastupiteľné tokeny predstavujú zberateľské predmety v hre vrátane oblečenia, rôznych predmetov a pozemkov LAND. Používatelia ukladajú tieto tokeny do svojich krypto peňaženiek a predávajú ich iným používateľom na Decentraland Marketplace. Ak si chcete napríklad kúpiť novú masku na tvár, budete musieť disponovať MANA, pôvodnou kryptomenenou Decentraland.

Okrem obchodovania s predmetmi a majetkom môžu hráči vyplniť svoj osobný priestor hrami, aktivitami a umeleckými dielami, s ktorými môžu ostatní komunikovať. K dispozícii je tiež možnosť speňaženia vášho LAND. Je na každom hráčovi, aby sa rozhodol, čo urobí so svojím pozemkom.

Decentraland má veľa prípadov použitia, vrátane reklamy a úpravy obsahu. Ale pre nových hráčov, ktorí chcú začať s NFT, sú bariéry vstupu vysoké. Poplatky za gas Ethereum násobia nákup niektorých predmetov takmer dvojnásobne. Ceny pozemkov sa pohybujú aj v tisícoch dolárov, čo spôsobuje, že vlastníctvo je pre niektorých hráčov príliš drahé.

Čo je LAND a MANA?

Ako už bolo spomenuté, MANA je pôvodná kryptomena spoločnosti Decentraland. Funguje nielen ako digitálna mena, ale tiež poskytuje každému držiteľovi MANA hlasovacie právo v Decentraland DAO.

Aby sa používatelia zúčastnili správy DAO, konvertujú svoju MANA na zabalenú MANA (wMANA) a uzamknú ju v DAO. Každá wMANA predstavuje jeden hlas v návrhoch riadenia. MANA môžete získať na burzách alebo predajom zberateľských predmetov na Decentraland Marketplace. DAO má tiež vlastnú pokladnicu MANA na financovanie svojich rozhodnutí a operácií.

LAND je nezastupiteľný symbol, ktorý predstavuje pozemky vo vlastníctve hráčov v komunite. Podobne ako MANA poskytuje aj hlasovacie právo ako súčasť riadiaceho protokolu Decentralandu.

LAND však nemusí byť uzamknutý v DAO a poskytuje dvetisíc hlasov za jeden token LAND. Hráči s mnohými pozemkami ich môžu spojiť dohromady do jedného tokenu, pričom hlasovacie právo sa rovná pozemkom, ktoré sú v nich obsiahnuté.

Prečítajte si aj : Wrapped tokeny

Čo je to Decentraland DAO?

Jedným zo zaujímavých aspektov Decentralandu je jeho zameranie na decentralizáciu. Ako sme spomínali, komunita hráčov ovláda pozemky, digitálne aktíva a vývoj v Decentralande.

Projekt ako decentralizovaná autonómna organizácia používa na reguláciu svojich pravidiel open-source kód. Každý, kto vsadil na svoju MANA alebo vlastní LAND, môže vytvárať návrhy a hlasovať o nich.

Decentraland DAO beží na softvérovom riešení DAO Aragon s využitím agenta, ktorý môže interagovať s inteligentnými zmluvami Ethereum.

Použiatia Decentralandu

Vývojári Decentralandu už pri návrhu platformy mysleli na jej potenciál pre nové prípady použitia v komunitách založených na blockchaine. V ich white paperi je uvedených päť hlavných prípadov použitia:

  • Aplikácie: Používatelia môžu vytvárať aplikácie a 3D scény pomocou skriptovacieho jazyka Decentraland, čím poskytujú bohatšie interakcie.
  • Obsah: V Decentralande sa vyvinulo susedstvo, ktoré priťahuje fanúšikov s podobným zmýšľaním a rastúce ekologické komunity.
  • Reklama: Návštevnosť hráčov viedla k tomu, že reklamné značky kupovali priestor a zakladali billboardy.
  • Digitálne zberateľské predmety: Položky NFT sa zbierajú, vytvárajú a obchoduje sa s nimi na Decentraland Marketplace, pričom užívateľom sú udelené vlastnícke práva.
  • Sociálne siete: Komunity na platformách sociálnych médií alebo dokonca offline skupiny môžu zažiť interaktívnejší spôsob socializácie so svojimi priateľmi.

Rovnako ako u väčšiny hier obsahujúcich ekonomiky blockchainu existuje šanca zarobiť si peniaze. Špekulácie sú bežné, pričom niektoré kusy LAND vyžadujú obrovské sumy peňazí.

Na záver

Decentraland je celkom jedinečný, pokiaľ ide o platformy virtuálnej reality blockchain. Skúmanie je úplne zadarmo. Jeho vývojový tím ho za päť rokov posunul z malého projektu na súčasný stav, vďaka čomu je v porovnaní s inými krypto projektmi primerane vyspelý.

Zdroje: academy.binance.com, decentraland.org, kraken.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart