0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

07.06.2021 Projekt na Ethereum: Polygon

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Polygon je framework pre budovanie vzájomne prepojených blockchainových sietí.

Snaží sa vyriešiť niektoré z hlavných obmedzení Etherea a to vrátane jeho priepustnosti a zlých používateľských skúseností (vysoká rýchlosť a oneskorené transakcie) a nedostatku riadenia komunity pomocou nového riešenia bočného reťazca.

Polygon nie je jednoduchým škálovacím riešením ako jeho predchodca Matic Network, ktorý využíva technológiu známu ako plazma na spracovanie transakcií mimo reťazca pred ich finalizáciou v hlavnom reťazci Ethereum ale je navrhnutý tak, aby bol platformou určenou na spustenie interoperabilných blockchainov.

Prostredníctvom Polygónu môžu vývojári spúšťať prednastavené blockchainové siete s atribútmi prispôsobenými ich potrebám. Tieto je možné ďalej prispôsobiť rastúcej škále modulov, ktoré vývojárom umožňujú vytvárať suverénne blockchainy so špecifickejšími funkciami.

Ako Polygon funguje ?

Existujú dve vrstvy a prvou je vrstva sietí Polygon, ktorá je ekosystémom blockchainových sietí postavených na Polygone. Každý z nich má svoju vlastnú komunitu a je zodpovedný za riešenie miestneho konsenzu a výrobu blokov.

Druhou je vrstva Execution, čo je implementácia Polygon's Ethereum Virtual Machine (EVM) používaná na vykonávanie inteligentných zmlúv.

Reťazce spustené na Polygone sú schopné komunikovať medzi sebou navzájom aj s hlavným reťazcom Ethereum vďaka svojvoľným schopnostiam Polygonu odovzdávať správy. To umožní rôzne nové prípady použitia, ako sú interoperabilné decentralizované aplikácie (dapps) a jednoduchá výmena hodnoty medzi rôznymi platformami.

Polygon je navrhnutý tak, aby uľahčil budúcnosť, kde rôzne blockchainy už nepôsobia ako uzavreté a chránené spoločenstvá, ale ako siete, ktoré zapadajú do širšieho vzájomného prepojenia.

Dlhodobým cieľom je umožniť otvorený svet bez hraníc, v ktorom môžu používatelia bezproblémovo komunikovať s decentralizovanými produktmi a službami bez toho, aby sa museli najskôr pohybovať cez sprostredkovateľov alebo walled gardens.

Jeho cieľom je vytvoriť blockchain, do ktorého sa môžu ľahko zapojiť rôzne blockchainy, a súčasne prekonať niektoré zo svojich individuálnych obmedzení ako napríklad vysoké poplatky, zlá škálovateľnosť a obmedzené zabezpečenie.

Polygon technológie

Polygon používa na dosiahnutie tejto rozšírenej vízie rôzne technológie, medzi ktoré patria

POS Chain je hlavným reťazcom spoločnosti Polygon, ktorý pridáva bezpečnostnú vrstvu proof-of-stake (POS) do blockchainov spustených na Polygone.

Polygon využíva technológiu škálovania známu ako plazma na presun prostriedkov medzi koreňovým reťazcom a začiatočníckymi reťazcami cez plazmové mostíky.

ZK-rollups je alternatívne riešenie škálovania, ktoré sa používa na zoskupenie veľkého počtu prevodov mimo reťazca do jednej transakcie, s využitím dôkazov nulových znalostí pre konečný verejný záznam v hlavnom reťazci Ethereum.

Optimistic rollups je riešenie, ktoré pracuje na tm aby uľahčilo takmer okamžité transakcie pomocou fraud proof.

Spoločnosť Polygon má v úmysle začleniť viac ako jedno riešenie škálovania, aby dodržala svoj cieľ minimalizovať prekážky vstupu pokusom o zníženie transakčných poplatkov na úplné minimum.

Polygon prijíma mnohostranný prístup k otázke škálovania, ak akékoľvek iné riešenie škálovania nesplní svoj účel.

Token Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC) je token na Ethereu, ktorý sa používa na napájanie siete Polygon Network.

Mince Matic Polygon nie sú na rozdiel od Bitcoinu a Etherea ovplyvnené vysokými poplatkami za transakcie z dôvodu preťaženia. Jedná sa o technológiu otvoreného zdroja, ktorá poskytuje vývojárom nástroje, ktoré potrebujú na vytvorenie samostatnej siete alebo zabezpečeného bočného reťazca pomocou inteligentných zmlúv a zabezpečenia siete Ethereum.

Polygon je alernatíva vedľajších ciest, ktoré môžu vývojári Ethereum využiť na rýchlejšiu a lacnejšiu výstavbu aplikácií na blockchaine Ethereum.

Prečítajte si tiež: Psychologie obchodování

Čo je na tomto projekte také špeciálne ?

Projekt Polygon je jedným z posledných pokusov o blockchainovú interoperabilitu a škálovanie a je zameraný na riešenie niektorých vnímaných obmedzení projektov interoperability, ako sú Polkadot a Cosmos.

Polkadot je kompatibilný s virtuálnym počítačom Ethereum, vďaka čomu je prístupný pre tých, ktorí sú zvyknutí stavať aplikácie na Ethere a programovať v Solidity. Jeho konkurent Cosmos používa virtuálny stroj založený na WASM.

Model zabezpečenia spoločnosti Polygon úplne voliteľný. Platformy nemusia obetovať žiadnu nezávislosť alebo flexibilitu kvôli ďalšej bezpečnosti, ak to nie je potrebné. Tvrdí tiež, že je dostatočne flexibilný na to, aby doň začlenil akékoľvek riešenie škálovateľnosti nad rámec súčasných plazmových reťazcov, súhrnných akcií ZK a plánovaných optimistických súhrnných akcií.

Už bolo zahájených množstvo projektov, ktoré využívajú technológiu škálovania Polygon, vrátane:

EasyFi - decentralizovaná výpožičná a pôžičková platforma s podporou nedostatočne zabezpečených pôžičiek.

Aavegotchi - obchodná hra DeFi založená na non-fungible token (NFT).

Aká bude budúcnosť ?

Vzhľadom na to, že Polygon bol oznámený až vo februári 2021, ešte neexistuje cestovná mapa podrobne popisujúca, ako sa bude jeho vývoj vyvíjať vpred alebo ktoré funkcie budú mať prioritu. Tím, ktorý stojí za spoločnosťou Polygon, bol však zaneprázdnený vytváraním partnerstiev s firmami Mogul Productions, Umbria, Atari a OpenPredict, ktorá má v úmysle uviesť na Polygon svoj prvý produkt špekulačných trhov.

Reťazec POS spoločnosti Polygon a riešenie na zmenu mierky plazmy sú aktívne, ale vývojári ešte nemôžu spustiť svoje vlastné samostatné alebo zdieľané bezpečnostné reťazce na Polygone, kým nebudú uvedené tieto funkcie. Rovnako neboli v sieti spustené ani ZK-rollupy, ani optimistické rollupy, pričom Plasma je v súčasnosti jediným škálovacím riešením dostupným na Polygone.

Zdroje: https://decrypt.co/resources/what-is-polygon-matic-and-why-it-matters-for-ethereum , https://www.goodreturns.in/classroom/what-is-polygon-matic-cryptocurrency-how-to-invest-in-indian-polygon-matic-coin-1210920.html

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart