0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

07.02.2022 Venezuela schválila nový daňový zákon

Venezuela schválila nový daňový zákon z transakcií kryptomien.

Venezuelská vláda schválila novú daň, ktorá ovplyvní transakcie a platby vykonané v kryptomenách a cudzích menách. Daň sa snaží zlepšiť používanie národnej meny, ktorá stratila svoj význam v prostredí s viacerými menami, ktoré sú prítomné vo Venezuele za posledné roky.

Národné zhromaždenie Venezuely viedlo diskusnú schôdzu vo štvrtok za nový návrh zákona zameraný na dane z veľkých finančných transakcií v kryptomenách ako Bitcoin (BTC).

Venezuela schválila nový daňový zákon minulý štvrtok, ktorý vyžaduje, aby miestne firmy a jednotlivci zaplatili až 20%. Táto daň ma byť za operácie vykonávané v kryptomenách ako aj cudzích menách, ako napríklad USD.

Táto daň znamená, že za všetky transakcie alebo platby vykonané v cudzích menách, alebo kryptomenách, bez limitného množstva, budú musieť zaplatiť daň až 20%. Daň bude za každý pohyb v závislosti od spoločností, alebo osôb, ktoré tieto transakcie vykonávajú.

Pre meny a kryptomeny, ktoré neboli vydané štátom, ale pôsobia v rámci národného bankového systému bude sadzba vo výške 2-8%.

Ale pre finančné operácie vykonávané v dolároch alebo kryptomenách mimo systému venezuelského bankového systému sa bude sadzba pohybovať od 2% až do 20%. Percentuálny podiel, ktorý má byť vyplatený, stanoví národná vláda po úradnom uverejnení zákona.

Prečítajte si tiež: Solana (SOL) se vydává směrem k metavesmíru

Aký má zámer?

Cieľom je motivovať používanie národnej meny, ktorá v minulom roku údajne stratila viac ako 70%  hodnoty a v poslednom desaťročí takmer všetku svoju hodnotu.

Vláda si myslí, že musí zabezpečiť priaznivejšie používanie národnej meny či už za platby, alebo transakcie uskutočnené v národnej mene alebo kryptomenách vydaných Bolivárskou republikou Venezuely v porovnaní s platbami vykonanými v cudzej mene.

Adopcia Bitcoinu bola v posledných rokoch vo Venezuele prudko stúpajúca s mnohými tisícami miestnych podnikov, ktoré ho nakupovali. Tieto podniky začali presúvať svoje financie do kryptomien na prežitie hyperinflácie. V októbri 2021 sa hlavné medzinárodné letisko vo Venezuele pripravovalo, aby mohlo začať prijímať kryptomeny ako platbu za letenky a iné služby.

Začlenenie kryptomien v tomto zákone je uznanie dôležitosti tohto druhu meny a objemu, ktorý sa pohybuje v krajine. Hlavným cieľom zákona by však boli daňové transakcie uskutočnené pomocou dolárov, ktoré tvoria 65% operácií a platieb v krajine.

Jose Guerra, Venezuelský ekonóm, si myslí, že to bude siahnutie do vrecka Venezuelčanov, ktorí využívajú cudziu menu a kryptomeny na uloženie ich úspor. Guerra uviedol:

Treba uznať, že cudzia mena riešila časť hotovostných problémov, rezerv hodnoty a úsporu každého v krajine. Do určitej miery aj krypto aktíva. Uskutočnenie tohto rozhodnutia sa snaží nadradiť jeden platobný prostriedok nad druhým.

Zdroj: https://news.bitcoin.com/venezuelan-government-approves-new-tax-for-cryptocurrency-and-foreign-currency-transactions/,https://cryptonews.com/news/some-crypto-transactions-could-hit-with-20-tax-venezuela-as-new-law-passes.htm,https://cointelegraph.com/news/venezuelans-reportedly-hit-by-new-bitcoin-tax-of-up-to-20

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart