0
 0,00 0 items

No products in the cart.

06.11.20 Bude rast altcoinov ešte pokračovať?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Dnes som si pre vás pripravil celkom aktuálny článok. Zobudilo sme sa do zeleného rána. Po naozaj dlhom čase sa všetky altcoiny zelenajú. Čo je dôležité, tak znova výraznejšie rastú aj DeFi coiny. Čo si o tom momentálne myslieť? Je tento rast udržateľný alebo je to len kvôli tomu, že Bitcoin zastal? Práve na to sa pozrieme v článku.

Dominancia

Ak by som mal vybrať jeden graf, ktorý je pre rast altcoinov absolútne najdôležitejší, tak je to práve dominancia Bitcoinu. BTC v noci otestoval hranicu 16 000 USD. A momentálne stojí. Posledné týždne to bolo o tom, že Bitcoin postupne rástol a shitcoiny klesali. Veľké altcoiny typu ETH, XMR či LTC voči doláru rástli, ale pri každom pohybe rástli menej ako samotný Bitcoin. Naopak všetky mince voči BTC dlhodobo klesali. Celkovo shitcoiny klesli v prieme až o -50% až -60%. Bez akéhokoľvek retracementu.

Presne tento vyššie popísaný stav krásne odzrkadľuje dominancia BTC, ktorá rástla a došla na silnú trendovku. Tá je momentálne absolútnym kľúčom ku všetkému. Ak by sme ju breakli smerom nahor, tak môžeme byť svedkami ďalšieho rastu dominancia. Keď sa na graf pozrieme lepšie, tak dominancia klesala už od septembra 2019. Mali sme tu cyklus zhruba rok klesajúcej dominancie. teraz máme samozrejme niekoľko možností. Ideálna možnosť pre altcoiny je tá, že dominancia začne klesať a neprerazí trendovku. Naopak veľmi zlá správa pre altcoiny by bola ak by sme sa dostali nad trendovku. To by znamenalo, že môže prísť nový cyklus, kde Bitcoin bude drviť altcoiny.

Dnes končí -15% zľava na členstvo -OBEJDNÁVAJ TU.

DeFi sektor

V lete rástlo to the moon množstvo altcoinov, ale toto obdobie si zrejme zapamätáme asi ako DeFi obdobie. Najviac totiž leteli coiny, ktoré mali niečo spoločné s decentralizovanými financiami. leto je však už za nami a práve tento sektor trpel posledné týždne zrejme najviac. Momentálne však na celkovom DeFi indexe vidím prvú známku oživenia. DeFi index totiž tvorí falling wedge. Teraz prišiel prvý impulz a odraz. Osobne pre mňa bude Defi zaujímavé až v čase, keď sa dominancia odrazí od trendovky smerom dole a DeFi index dokáže preraziť falling wedge a MA21. Hodnotiť, či teraz príde nejaký dlhodobejší rast je trochu unáhlené. každopádne na grafe vidíme prvý impluz a to je dôležité.

Záver

Aktuálne je príliš skoro povedať či nás čaká nejaká mini altcoinová sezóna. Kľúčovým grafom bude práve graf dominancie, DeFi index a graf kapitalizácie altcoinov. December však býva tradične veľmi silný a rastový. Bolo tomu rovnako aj po minulé roky, takže sa musíme nechať prekvapiť. Každopádne altcoiny voči bitcoinu posledné týždne klesli o viac ako 50%, takže priestor aspoň na nejaký rast tam určite je.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart