0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

06.10.21 Projekt Shiba Inu sa teší veľkej pozornosti

Svet kryptomien vie byť poriadne zaujímavý, ale takisto aj nezmyselný. To minimálne v poslednom roku potvrdil fakt, že kryptomena Dogecoin sa dostala do TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie a že sa tam drží doteraz s trhovou kapitalizáciou viac ako 33 miliárd dolárov. Projekt, ktorý vznikol ako totálny vtip tak svojim rastom či takisto celkovou hodnotou predčil extrémne množstvo oveľa kvalitnejších projektov, ktoré majú aj skutočnú víziu, plán či už dokonca aj produkt a využitie. Na to, aby sa tak stalo pritom stačilo pomerne málo a to zmätok na trhoch, neustále tlačenie nových peňazí, ktoré samozrejme treba niekam investovať, či pozornosť takých miliardárov ako Elon Musk či Mark Cuban. V posledných dňoch sa ale pozornosť v kryptomenovej komunite začala opätovne zameriavať na konkurenciu Dogecoinu.

Obrovský nákup Shiba Inu tokenov

Konkurenciu pre Dogecoin samozrejme aktuálne tvorí ďalší memecoin – Shiba Inu. Aj tejto kryptomene už Elon Musk venoval svoju pozornosť, aj keď to bolo oveľa menej priamo, ako v prípade Dogecoinu. Avšak v posledných dňoch si Shiba Inu získala pozornosť najmä kvôli tomu, že si ju do svojho portfólia vo veľkom zaradila neznáma veľryba.

Tá nakúpila viac ako 6,4 biliónov Shiba Inu (SHIB) tokenov iba za posledný týždeň. Dokonca to spravila prostredníctvom 4 nákupov, pričom prvý z nich sa udial minulý štvrtok a bol vo veľkosti takmer 44 milióny dolárov (6,2 bilióna SHIB). Nasledovali ešte 3 menšie nákupy za 116 miliárd SHIB, 159 miliárd SHIB a 1 miliardu SHIB.

Prečítajte si tiež: Centralizácia vs decentralizácia - čo nám ukázal výpadok Facebooku?

Aktuálne pritom nie je známe, aká entita si do svojho portfólia takto vo veľkom zaradila aj túto kryptomenu. Čo je ale známe už teraz je fakt, že toto rozhodnutie určite aktuálne daný investor či investori neľutujú, pretože Shiba Inu spravila iba za posledný týždeň viac ako 160 % nárast. Iba včera narástla táto kryptomena o viac ako 60 %.

Obrovské objemy na popredných burzách

Rast na hodnote bol potvrdený aj obrovským záujmom o obchodovanie daného coinu. Ten bol dokonca tak veľký, že sa Shiba Inu včera stala najobchodovanejšou kryptomenou na burze Coinbase. S objemom viac ako 1,4 miliardy dolárov absolútne prekonala všetky ostatné kryptomeny či obchodné páry, pričom druhý Bitcoin mal takmer o polovicu nižší objem (750 miliónov dolárov). Celkovo robilo obchodovanie Shiba Inu tokenu včera na Coinbase viac ako 25 % zo všetkých obchodov.

Rovnako prvé miesto v obchodovaní mala táto kryptomena aj na burze Binance či Binance.US. Takmer akákoľvek burza, ktorá ponúka obchodovanie tejto kryptomeny, sa aktuálne teší obrovským objemom a likvidite práve tohto memecoinu. Možno aj to sa podpísalo pod ďalšiu správu, či skôr klebety, spojené s tokenom Shiba Inu.

Shiba Inu a Robinhood?

Tieto klebety aktuálne spájajú kryptomenu Shiba Inu so zalistovaním na platforme Robinhood. Toto rozhodnutie by malo mať aj veľkú podporu komunity za touto kryptomenou, ktorá sa dokonca snaží presadiť to, aby ku danému zalistovaniu došlo. Na Change.org je už aj petícia, ktorá je podpísaná viac ako 200 000 ľuďmi, ktorí žiadajú Robinhood o to, aby došlo ku zalistovaniu danej kryptomeny práve na ich platformu.

Aj napriek tomu, že sa už povráva, že Robinhood sa reálne s touto myšlienkou aj pohráva, tak zo strany tejto spoločnosti nie sú zatiaľ žiadne oficiálne správy o tom, že by sa Robinhood o tento krok aj skutočne pokúšala. Ak by sa tak ale stalo, tak je pravdepodobné, že Shiba Inu by sa bez problémov dostala aj do TOP 20 či dokonca TOP 10 kryptomien minimálne na základe trhovej kapitalizácie či likvidity, pretože komunita za týmto meme coinom by opäť iba narástla. To, či je to pre kryptomeny pozitívna alebo negatívna správa, necháme iba na vaše zhodnotenie.

Zdroje: https://u.today/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart