0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

06.06.2021 Video: Hoax či nebezpečná správa od Anonymous - Má Elon Musk problém?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Vplyv Elona Muska na kryptomenový svet určite nikto nebude spochybňovať. Tento miliardár v posledných mesiacoch niekoľkokrát dokázal, že jeho tweety či vyjadrenia majú silu pohnúť s cenou nielen Bitcoinu, ale aj iných kryptomien. To žiaľ nie je priaznivé ani pre kryptomeny a koniec koncov ani pre Elona, pretože takéto správanie môže viesť ku trhovej manipulácii a  obvineniam zo strany SEC regulátora. Jeho správanie ale v posledných týždňoch na toľko hraničí nielen s trhovou manipuláciou, ale aj nemorálnosťou či egoizmom, že prilákalo pozornosť aj jednej z najväčších hackerských organizácii na svete.

Hoax či realita?

Hneď na začiatok treba povedať, že nie je úplne jasné, či video, ktorá sa vydáva za správu od skupiny Anonymous, je skutočne spojené s touto organizáciou. Doteraz sa o jej členoch totižto vie pomerne málo, čo by bolo ale námetom na iný článok. Napriek tomu sa ale v danom videu nachádza postava zakrytá maskou známou ako „Guy Fawkes,“ ktorá sa často spája nielen so skupinou Anonymous, ale takisto aj s anarchizmom či extrémistickými názormi.

Prečítajte si tiež: Čo je Taproot a aký prínos bude mat pre Bitcoin?

Anonymous je decentralizovanou organizáciou, ktorá je známa svojim aktivizmom či dokonca „hacktivizmom.“ Má za sebou hneď niekoľko úspešných hackerských útokov či počinov ako napríklad HBGary hack, DDos úrok na PayPal, Mastercard a Visa potom, čo zablokovali platby na WikiLeaks či dokonca útok na oficiálnu webovú stránku Severnej Kórei.

Najnovší počin tejto skupiny, ak teda skutočne išlo o Anonymous, je pomerne netradičný. Táto skupina totižto vydala video, ktoré je venované priamo Elonovi Muskovi a je z neho viac ako jasné, že tento miliardár aktuálne určite nepatrí medzi najobľúbenejšie osobnosti skupiny Anonymous. Celé video si môžete pozrieť tu:

https://youtu.be/UG07x3aN3b0

Práve prostredníctvom tohto videa sa Anonymous pokúsili upozorniť hneď na niekoľko faktov či zaujímavostí o Elonovi Muskovi, ktoré nie sú na verejnosti tak často prezentované. Okrem toho, že sa venovali témam ako vykorisťovanie detí v Afrike či Ázii za cieľom čo najväčších profitov pre svoje firmy, či ohrozovanie životného prostredia pri ťažbe rôznych kovov potrebných na výrobu komponentov do áut Tesla, sa skupina pozastavila aj nad tým, že sa Musk svojim chovaním a vyjadrovaním na Twitteri správa iba ako „ďalší narcistický bohatý týpek, ktorý zúfalo potrebuje pozornosť.“

Tam sa ale kritika na Muska zo strany Anonymous ani zďaleka neskončila. Podľa slov človeka vystupujúceho za maskou je skupina Anonymous po prečítaní Muskovho Twitteru a jeho followerov znechutená tým, ako sa Musk rozhodol manipulovať kryptomenový trh a pokaziť životy miliónom ľudí, ktorí sa práve na tento kryptomenový trh aj kvôli Muskovi spoliehali.

„Už iba z čítania komentárov na niektoré z tvojich aktuálnych tweetov je jasné, že hry, ktoré si sa hral s kryptomenami zničili životy. Milióny retail investorov sa skutočne spoliehali na zisky z kryptomien a ich vplyv na zlepšenie svojich životov.“

Aj to sa nachádzalo priamo vo videu. Napriek tomu, že sa nielen kryptomenový svet, ale takisto aj fanúšikovia Elona Muska ihneď rozdelili na tých, ktorí video odsudzujú a tých, ktorí súhlasia s jeho obsahom, sa celý tento takmer 4-minútový počin skončil pomerne „ofenzívne.“

„Môžeš si myslieť, že si najmúdrejšia osoba v miestnosti, ale zdá sa, že si si našiel seberovného. My sme Anonymous. My sme légia. Očakávaj nás.“

Zľakol sa?

Určite nejde o štandardné video, ktorých by sa na internete objavovali stovky denne. Naopak, pokiaľ ide skutočne o Anonymous, tak ide o jeden z mála počinov, pri ktorom takto otvorenie kritizujú jednu osobu a jej konanie. Anonymous sa totižto zväčša svojim správaním či akciami vyjadrovali voči myšlienkam či vládam po svete. Toto video je však namierené priamo na Elona Muska, ktorý sa podľa všetkého čiastočne zľakol.

Samozrejme, že nič nie je jasné, ale len 20 minút potom, čo bolo toto video zverejnené, sa na Muskovom Twitteri objavil nový príspevok, v ktorom stálo nasledovné:

„Nezabíjaj to, čo nenávidíš, ochraňuj to, čo miluješ.“

Napriek tomu, že tento tweet nemusí byť vôbec nijako spojený práve s daným videom, ide o typ tweetu, ktorý sa nenachádza príliš často na Muskovom profile. Navyše skutočnosť, že prišiel iba 20 minút potom, čo bolo video oficiálne zverejnené síce môže byť iba náhoda, avšak nikde nie je napísané, že to nie je Muskova reakcia práve na pomerne ostrý koniec z daného videa.

Je síce jasné, že Anonymous sa určite nevyhráža Muskovi smrťou alebo niečím podobným, avšak ich hackerské aktivity by vedeli narobiť Muskovi nemalé problémy. Myslíte si však, že skutočne príde ku nejakému kybernetickému útoku na Muska alebo jeho spoločnosti? O svoje názory sa neváhajte podeliť v sekcii komentárov nižšie, či na našich sociálnych sieťach ako Facebook, Discord či Telegram.

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://zycrypto.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart